Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: Giermek Buław
PostNapisane: 23 lut 2013, o 22:17 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2302
Podziękowań: 1227
GIERMEK BUŁAW (PAŹ, WALET KIJÓW, PAŁEK)

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Giermek Kijów

Wiemy już dobrze, że Kije są najbardziej naładowanymi energią kartami wśród Małych Arkanów i odpowiadają żywiołowi Ognia. Zaś cztery karty zwane Giermkami (jak również Paziami, Waletami, a przez Aleistera Crowleya - Księżniczkami) zostały wynalezione po to, aby wskazywać na osoby młode (lub tylko młodsze od tego, komu wróżymy), niedojrzałe i dziecinne, ale także takie, które zajmują wszelkie pomocnicze i służebne role w społeczeństwie.

Co zatem wynika z połączenia Giermka i żywiołu ognia, czyli jaki jest charakter Giermka Kijów? Otóż oznacza on wszelkich psotnych urwisów - osoby zazwyczaj młode, ale także mało odpowiedzialne i dość lekkomyślne; takich, którzy żyją chwilą i w swoich zachowaniach bywają mocno nieobliczalni. Giermek Kijów pojawia się tam, gdzie dzieje się jakiś ruch, zamieszanie i wszelkie spontanicznie wydarzające się akcje. Ale też ruch i zamęt przychodzi wraz z nim. Giermek Kijów jest największym w całym tarocie nosicielem zarówno zwykłego zamętu, jak i twórczego niepokoju... i nieporządku.

Karta ta symbolizuje także osoby lubiące grać i ryzykować; takie, które lubią różne podniecające, ekscytujące przygody. Ulubionym zajęciem Giermka Kijów są wszelkie wyścigi i zawody, gdzie można zarówno wygrać jak i przegrać. Ktoś taki jest zwolennikiem nowości, ale często brakuje mu zarówno głębi, jak i chwili na zastanowienie.

Życiowa droga Giermka Kijów jest droga ciągłych prób, błędów, zaczynania od nowa - ale i przeszkadzania innym.

Często karta ta ostrzega przed niepoważnymi wspólnikami i mało rozsądnymi propozycjami, jak również przed tym, że można paść ofiarą pospolitego oszustwa.
--------------------------------------------------------------------------------

Giermek Kijów

Karty zwane Giermkami (a także Waletami, Paziami lub Księżniczkami) służą do wskazania osób młodych, niedorosłych, a także mało odpowiedzialnych oraz sprawujących funkcje służebne i pomocnicze. Giermek Kijów jest kartą naładowana energią żywiołu Ognia. Dlatego oznacza wśród ludzi wszelkich młodych (duchem) wiercipiętów i włóczykijów, wiecznych poszukiwaczy i szperaczy, wichrzycieli, siewców zamętu. Ludzie tego typu lubią grę i ryzyko, i wszelkie ściganie się i zawody, nie tylko sportowe. Giermek Kijów przypomina w astrologii aktywność Marsa w znaku Bliźniąt.

Giermek Kijów jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie: W tym, co się dzieje i o co pytasz, kluczowa role odgrywa pewien człowiek w typie Giermka Kijów, a więc mało odpowiedzialny ryzykant i awanturnik, siewca niepokoju (twórczego niepokoju). Może ty sam nim jesteś?

Giermek Kijów jako karta druga z kolei, ostrzegająca: Zagrożeniem dla ciebie jest osoba pewnego nieodpowiedzialnego wichrzyciela i ryzykanta. Wchodzenie z nim w układy i zgadzanie się na jego nierozsądne propozycje może być zgubne. Uwaga! Karta ta może też oznaczać, że zło tkwi w tobie - przez to, że sam za bardzo przypominasz Giermka Kijów.

Giermek Kijów jako karta trzecia, wskazująca, co robić: Postępuj jak Giermek Kijów, co oznacza: nie obawiaj się ryzyka i rywalizacji. Wyścigi wygrasz! Blefuj. Stosuj fortele. Strasz przeciwników. Odrobina oszustwa w dobrej sprawie nie zaszkodzi.

Jako karta numer cztery - kłopotliwy bagaż przeszłości: Masz urazy na punkcie ludzi nazbyt obrotnych i wyszczekanych, którym nie ufasz i których się boisz. Zapewne od kogoś takiego w przeszłości wycierpiałeś. Ale ten uraz zarazem sprawia, że nie wykorzystujesz wystarczająco własnej obrotności i przebiegłości, czyli własnych cech Giermka Kijów.

Jako karta numer pięć - partner, partnerzy: Twoim partnerem jest ktoś w typie Giermka Kijów, czyli osoba (aż nazbyt) rezolutna i przebojowa, a przy tym mało odpowiedzialna. (Inne karty w rozkładzie powiedzą, czy to dobrze, czy źle.)

Jako karta numer sześć - najbliższa przyszłość i skutki tego, co się dzieje teraz: Wygra, wyjdzie na prowadzenie, osiągnie największe wpływy osoba w typie Giermka Kijów, a więc ryzykant i awanturnik. Do kogoś takiego należy najbliższa przyszłość.

Jako karta siódma - nieoczekiwane wydarzenia w przyszłości: Nieoczekiwanie pojawi się pewien Giermek Kijów, zawróci wszystkim w głowach i wniesie zamęt. (Który może okazać się twórczy!)

Karta ósma - to, co pozostanie nie zmienione: Pewna ważna dla sprawy (o którą pytasz) osoba w typie Giermka Kijów na pewno się nie zmieni, czyli ani się nie poprawi, ani nie ustatkuje.

Karta dziewiąta - w którym kierunku warto się rozwijać: Warto ćwiczyć w sobie cechy Giermka Kijów, a więc beztroskę, spontaniczność i żywiołowość. Nie daj się wziąć w karby!

Karta dziesiąta - pożytki dla ogółu: Pewna osoba w typie Giermka Kijów (beztroska i żywiołowa) przyniesie wiele radości innym.

Jedenasta - to, co zostanie rozproszone, co rozejdzie się po kościach: Wpływy pewnego Giermka Kijów a więc osoby beztroskiej i awanturniczej, rychło pójdą w zapomnienie i nie warto z tą osobą wiązać nadziei.

Dwunasta - dodatkowe wskazówki: Przyjrzyj się pozostałym kartom, czy nie zaznaczona jest w nich obecność pewnego Giermka Kijów czyli osoby żywiołowej i awanturniczej, i jakoś on nie narozrabia.

Trzynasta - widoki na odległą przyszłość: Jeszcze pewien Giermek Kijów (enfant terrible, swawolny Dyzio) zrobi karierę, ale to nie nastąpi prędko.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

_________________
Wróżby, Tarotowe portrety, afirmacje, zapraszam na: www.arkanalosu.pl


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL