Dział zablokowany Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: Geomancja
PostNapisane: 20 maja 2012, o 16:22 
Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 14:52
Posty: 313
Podziękowań: 39
Witam.

Coby cudzych słów nie kopiować dla zainteresowanych czymże jest owe zjawisko - http://www.cudownyportal.pl/article.php?article_id=962

W dużym skrócie czerpiąc od "ciotki" Wiki:

Geomancja (geo to z greckiego "ziemia") to praktyka wykorzystywania "pozytywnych energii" Ziemi i Kosmosu dla pozyskania lepszego zdrowia, szczęścia i harmonii z własnym otoczeniem.
Według zwolenników polega ona na właściwej obserwacji zarówno kształtu terenu jak i obiektów na nim się znajdujących.
Inne określenia dla geomancji to: wróżenie ze znaków nakreślonych na ziemi lub rozsypanych garści piasku, soli lub innej podobnej substancji, oraz z topografii terenu.
W Chinach i Indiach (standardowo) elementy geomancji zawarte są w filozofii i zasadach planowania otoczenia.

Naturalnie potwierdzenia naukowego dla owych praktyk brak :)

Kiedy o geomancji usłyszałam a zanim o niej poczytałam od razu skojarzyła mi się z matematyką (geometrią), kształtami, formami. Bliziutko byłam ;)

_________________
Sceptyk


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Geomancja
PostNapisane: 3 gru 2012, o 22:22 
Wizjoner
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012, o 21:19
Posty: 795
Podziękowań: 256
pierwsze "słyszę" ale zainteresowałaś mnie . Musze zagłębić sie w to zjawisko. Ciekawe czy wrózenie z fusów kawy czy herbaty tez sie do tej dziedziny zalicza ?

_________________
"Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sam jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić."


 Zobacz profil  
 
Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL