Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 mar 2012, o 20:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1254
To, pod jaką gwiazdą się rodzimy,ma wpływ na stan naszego portfela. Czy planety wróżą ci fortunę?

BARAN:
Barany są odważne i przebojowe. Nie boją się ryzyka, także finansowego. Zdarza im się robić nieprzemyślane, spontaniczne zakupy, w czasie których wydają mnóstwo pieniędzy, na szczęście jednak zwykle są rozsądne, jeśli chodzi o finanse. Czują się bezpieczne, gdy mają na koncie trochę pieniędzy na czarną godzinę, dlatego regularnie oszczędzają. Nie lubią, gdy ktoś zagląda im do portfela.

BYK:
Byki niewiele wydają, nie mają wygórowanych potrzeb materialnych, nie szaleją na zakupach. Brak pieniędzy nie spędza im snu z powiek, bo wiedzą, że wszelkie kłopoty materialne kiedyś się kończą. Skrupulatnie zapisują swoje wydatki, lubią wiedzieć, ile co kosztuje i w jakim sklepie jest promocja. Ta postawa się opłaca, bo często wśród Byków są osoby majętne, by nie powiedzieć zamożne.

BLIŹNIĘTA:
Bliźnięta dzielą się na dwie grupy: albo są rozrzutne i kupują rzeczy drogie, albo popadają w skąpstwo i najchętniej w ogóle nie wydawałyby pieniędzy. Ta druga grupa
Bliźniąt jest jednak skłonna do szaleństw, jeśli chodzi o osoby najbliższe, czyli na sobie będą oszczędzać wręcz chorobliwie, na dzieciach czy na wnukach już nie. Zwykle jednak i te rozrzutne i te skąpe Bliźnięta nie mają większych trosk finansowych.

RAK:
Raki mają raczej umiarkowane, zmienne szczęście do pieniędzy. Lata chude przeplatają się u nich z tłustymi. Problemem Raków jest to, że nie umieją planować wydatków i myśleć przyszłościowo. Jeśli mają jakąś większą gotówkę, zwyczajnie ją wydają, zamiast zainwestować czy odłożyć. Lubią rzeczy ładne, a zakupy poprawiają im humor. Może dlatego Raki mają też skłonności do rozrzutności i... hazardu.

LEW:
Osoba spod znaku Lwa lubi błyszczeć i żyć na poziomie, a pieniądze są dla niej środkiem do tego celu. Lew lubi dużo wydawać na przyjemności i jednocześnie dużo mieć. Kiedy nie ma w portfelu określonej, sporej kwoty, jest nieszczęśliwy. dobrze jednak, że brak gotówki Lwa nie paraliżuje, tylko motywuje do działania (np. do znalezienia lepszej czy dodatkowej pracy).

PANNA:
Na ogół Panny nie są bogaczami, ale ich sytuacja materialna jest stabilna. Osoby spod tego znaku mają duże zdolności organizacyjne i są sumienne. Pieniądze są dla nich ważne, ale nie przysłaniają świata. Panny starają się zawsze mieścić w budżecie, bo nie znoszą kredytów i debetów. Pożyczki zaciągają tylko w wyjątkowych okolicznościach i starają się jak najszybciej spłacić długi.

WAGA:
Wagi, niestety, najchętniej w ogóle nie wydawałyby pieniędzy. Są oszczędne i bardzo praktyczne, rozsądnie wydają każdą złotówkę. Są gotowe zwiedzić kilka sklepów, żeby porównać ceny jakiegoś produktu i w końcu kupić najtańszy. Niestety, ta oszczędność nie przekłada się na stan finansów. Wagi nieczęsto dochodzą do wielkich pieniędzy, raczej żyją na poziomie średniej krajowej.

SKORPION:
Skorpiony są rozrzutne i lubią otaczać się firmowymi, luksusowymi przedmiotami. Imponują im osoby ubrane w markowe ciuchy. Zwykle Skorpiony nie mają większych problemów finansowych, a jeśli nawet to przejściowe. Jednak Skorpiony uwielbiają narzekać ba swoją złą sytuację materialną i brak pieniędzy. Często irytuje to otoczenie, bo ubrane w nowe buty Skorpiony powtarzają: "Jestem taki biedny..."

STRZELEC:
Osoby spod znaku Strzelca mają rękę do pieniędzy. Są pracowite i odpowiedzialne, nie szaleją w sklepach, dlatego najczęściej nie doskwiera im brak pieniędzy. Żyją na przyzwoitym poziomie, najczęściej mogą sobie pozwolić na urlop za granicą czy obiad w drogiej restauracji. Zdarza im się marzyć o fortunie, dlatego raz na jakiś czas grają w gry losowe, licząc na szczęśliwy traf.

KOZIOROŻEC:
Koziorożce uwielbiają robić wrażenie na innych i dlatego zwykle żyją ponad stan. Nie wiedzą, c to regularne oszczędzanie czy odkładanie na czarną godzinę, za to chętnie się zapożyczają i potem zdarza się im "zapomnieć" o długu. Osoby spod tego znaku mają skłonności do kompulsywnych zakupów - kupują w chwilach przygnębienia, gdy są w dołku. Poprawia im to humor, ale na krótko.

WODNIK:
Wodniki są rozrzutne, ale nie przejmują się tym. Uważają, że pieniądze to rzecz nabyta i że radość daje ich wydawanie, a nie gromadzenie. Niezależnie od tego, czy mają dużo, czy mało pieniędzy, lubią zaszaleć na zakupach. Przejściowe problemy finansowe nie spędzają im snu z powiek. Najczęściej jednak i tak wodniki nie mają powodów do narzekań. W kwestiach materialnych gwiazdy im sprzyjają.

RYBY:
Ryby są ciułaczami. Pieniądze mają dla nich wielkie znaczenie. Najbezpieczniej czują się, gdy mają sporo odłożone na koncie. Nie lubią naruszać oszczędności. Jeśli mają przed sobą jakieś poważniejsze zakupy, najpierw kilka razy analizują sytuację i zastanawiają się, czy rzeczywiście dana rzecz jest im w tym momencie niezbędna. W końcu zwykle dochodzą do wniosku, że nie...

źródło: Czasopismo Historie niesamowite.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 mar 2012, o 16:35 

Dołączył(a): 27 mar 2012, o 13:18
Posty: 73
Podziękowań: 10
ten byk sie zupelnie mi nie zgadza, ten ktorego ja znam nie wyda grosza na byle co, do tego kazdy sprzet musi byc super hiper i jeszcze zyje ponad stan co jest jego najwieksza wada niestety... lubi sie pokazac i lubi zeby inni widzieli :-(

_________________
"Nie wierzcie w nic, bez wzgledu na to, gdzie to przeczytacie lub kto to powie, nawet gdybym ja to powiedzial, jesli to nie zgadza sie z waszym rozumem i zdrowym rozsadkiem"
Budda


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 mar 2012, o 17:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2012, o 20:07
Posty: 42
Lokalizacja: 3miasto
Podziękowań: 8
A ja należę do tych Bliźniąt, które na sobie oszczędzają, a dzieciaczkom kupię wszystko, ale też przeliczam cenę drogich gadżetów na inne, które sprawią wiele radości a kosztują sporo mniej... :p

_________________
"...wybaczamy, aby nasze życie mogło toczyć się dalej..."
- kard. St. Wyszyński.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 maja 2012, o 10:57 

Dołączył(a): 8 maja 2012, o 10:09
Posty: 3
Podziękowań: 0
Co do Panny to u mnie sie zgadza :)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 maja 2012, o 14:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 maja 2012, o 17:16
Posty: 33
Podziękowań: 7
A ja jestem raczkiem i mało się tu zgadza :D Może jedynie ta pierwsza część dotycząca umiarkowanego / zmiennego szczęścia do pieniędzy... Bo nie wydaję wszystkiego od razu i potrafię odłożyć ;)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 maja 2012, o 17:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 14:52
Posty: 312
Podziękowań: 39
A ja się nie zgadzam. Opis mojego znaku zodiaku nijak sie ma do rzeczywistości. Tzn owszem, pieniążki się mnie nie trzymaja, ale nie dlatego, ze jestem oszczędna ani praktyczna, a wręcz przeciwnie, nie dbam o pieniądze, o to żeby je miec, zbierać, odkładać - wydawać, z przyjemnością ;)

_________________
Sceptyk


Ostatnio edytowano 8 maja 2012, o 21:13 przez Zagubiona, łącznie edytowano 2 razy

 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 maja 2012, o 18:45 

Dołączył(a): 8 maja 2012, o 18:35
Posty: 52
Podziękowań: 12
Ja się zgodze co do swojego znaku zodiaku ryb. Całkowita prawda.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 maja 2012, o 20:52 

Dołączył(a): 4 maja 2012, o 12:01
Posty: 29
Podziękowań: 3
co do lwa też się muszę zgodzić:)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 maja 2012, o 20:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1254
glam napisał(a):
co do lwa też się muszę zgodzić:)

hehe ja też się z opisem lwa zgadzam ;)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 maja 2012, o 19:16 

Dołączył(a): 11 maja 2012, o 18:56
Posty: 1
Podziękowań: 0
u mnie ten lew to się w ogóle nie pokrywa ;/ raczej nie staram się żyć ponad stan a jeżeli wydaje pieniądze to na ustalony cel. No ale są różni ludzie....

_________________
http://bralloso.com bardzo ciekawe artykuły


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL