Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 paź 2012, o 18:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1254
Na pewno każdy z nas oglądał film, który mocno na niego wpłynął, dał do myślenia, spowodował, że na pewne sprawy zaczął patrzeć inaczej, po prostu zmienił tok myślenia. Macie taki film? Co w nim było "niezwykłego"?


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Nietykalni
PostNapisane: 15 paź 2012, o 18:39 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1634
Podziękowań: 599
Polecam film pt. "Nietykalni", jest jak najbardziej pozytywnym filmem, bez głupich scen z przemocą itd. Pokazuje jaka może zawiązać się przyjaźń między dwojgiem ludzi, pochodzących z zupełnie różnych światów. Ma jeszcze jedno bardzo ważne przesłanie, o którym tutaj nie napiszę, mam nadzieję, że sami je dostrzeżecie.



Warto obejrzeć!!

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 paź 2012, o 18:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 14:52
Posty: 312
Podziękowań: 39
Lot nad kukułczym gniazdem, klasyk.
Mechaniczna pomarańcza.
Requiem dla snu - wyolbrzymiony, bo za mało czasu a za duzo treści do przekazania, ale oddziałowuje silnie.

_________________
Sceptyk


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 paź 2012, o 10:17 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1634
Podziękowań: 599
Dla mnie to:
"Nietykalni" - pokazuje dwa różne światy społeczne oraz to, że tak naprawdę te dwa światy nie istnieją, a wszyscy są sobie równi.
"Jesteś bogiem" - zupełnie zmienił moje spojrzenie na muzykę HH w Polsce, wielki szacun! Aktorstwo również wspaniale wykonane :)
"Saga Zmierzch" - miłość, delikatność, odwaga, wiara, siła - tak właśnie się kocha! :)

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 paź 2012, o 19:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1254
Ostatnio oglądałam Big Love. Przyznam szczerze, że nie przepadam za polskimi filmami, ale ten jakoś mi się spodobał. Opowiada historie dwojga młodych ludzi, którzy zakochują się w sobie i można powiedzieć, że ich związek z czasem staje się toksyczny, wręcz chory, czeka ich wiele zawirowań, ciężkich chwil i trudnych wyborów. Zakończenie trochę dziwnie pokazane, ale mimo wszystko da się oglądnąć.

Kolejny film, to Trzy metry nad niebem - Również o miłości, melodramat. Dwoje ludzi z dwóch zupełnie różnych światów zakochują się w sobie. Ona spokojna, poukładana i ambitna uczennica, a on - szalony, temperamentny chłopak, który uwielbia motocykle i bierze udział w nielegalnych wyścigach. Ich miłość nie ma prawa przetrwać, sprzeciwiają się temu rodzice dziewczyny, a szczególnie zasadnicza i surowa matka. Mimo, to młodzi zaczynają się spotykać, coraz więcej ich łączy, pomału się nawzajem poznają, aż pewnego dnia rozdziela ich tragedia, oboje za sobą tęsknią, ale nie mają odwagi do siebie wrócić. Film ma jak na razie dwie części, ale ma byc trzecia kolejna.

Żeby nie było, że wszystkie takie miłosne, to teraz przejdę do wojennych ;) - Dzieci Ireny Sendlerowej i Lista Schindlera - chyba każdy o nich słyszał, obydwa o czasach wojennych i nie ma co dużo pisać, po prostu trzeba oglądnąć ;)


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 30 paź 2012, o 19:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 14:52
Posty: 312
Podziękowań: 39
Irisa napisał(a):
Ostatnio oglądałam Big Love. Przyznam szczerze, że nie przepadam za polskimi filmami, ale ten jakoś mi się spodobał. Opowiada historie dwojga młodych ludzi, którzy zakochują się w sobie i można powiedzieć, że ich związek z czasem staje się toksyczny, wręcz chory, czeka ich wiele zawirowań, ciężkich chwil i trudnych wyborów. Zakończenie trochę dziwnie pokazane, ale mimo wszystko da się oglądnąć.


Zaledwie kilka dni temu polecono mi ten film. Z racji, ze nie lubie polskich produkcji zapewne go nie obejrzę, zwłaszcza - SPOIER ! - ze zakoncenie dramatyczne, a ja jednak wolę wyidealizowane happy endy ;)

_________________
Sceptyk


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lut 2013, o 01:28 

Dołączył(a): 30 kwi 2012, o 21:19
Posty: 46
Podziękowań: 1
Z pewnością "Forrest Gump", najlepszy film jaki do tej pory obejrzałam :)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2013, o 04:59 

Dołączył(a): 12 paź 2012, o 19:13
Posty: 58
Podziękowań: 15
Wiele filmów wywarło na mnie wrażenie. Ale "Zielona Mila", to film który obejrzałam w jakimś okresie mojego życia i przemówił do mnie pewnymi słowami. Pamiętam go bardzo dobrze i pamiętam emocje, które wtedy odczuwałam. Był to okres początku choroby kogoś mi bardzo bliskiego i wiara w cuda była dla mnie wtedy bardzo ważna.
A przesłanie filmu było zupełnie inne. Zielona mila to długi korytarz, którym doprowadza się skazańców do celi śmierci. Jednym ze skazańców jest duży murzyn o gołębim sercu z darem uzdrawiania..


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2013, o 16:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2013, o 16:36
Posty: 266
Podziękowań: 106
"Most do Terabithii" jest jedynym filmem, który zapadł mi w pamięci. Opowiada o przyjaźni i mocy wyobraźni. <3 Jest po prostu bajeczny i trochę smutny. >: No, ale przywykłem, że postacie, które lubię zazwyczaj umierają lub okazują się być złe.

_________________
Prognozowanie z liczb: http://wrotarozwoju.pl/prognozowanie-liczb-t1264.html
Natomiast tutaj odpowiadam na pytania dotyczące numerologii: http://wrotarozwoju.pl/zapytaj-neuronka-t1673.html


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2013, o 23:26 

Dołączył(a): 11 lut 2013, o 23:20
Posty: 8
Podziękowań: 2
witam :) mnie również spodobał się film "Big love" choć nie jestem fanką rodzinnych produkcji. Efekt motyla skłonił mnie do refleksji już wiele razy, jak każda nasza decyzja, nawet ta najmniejsza może wpłynąć na nasze dalsze życie.. niesamowite. Drugi film to Pamiętnik, który dał mi wiarę i nadzieję, że prawdziwa wielka miłość istnieje i przetrwa mimo siwych włosów.. :)


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL