Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 paź 2014, o 11:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 sie 2014, o 20:52
Posty: 36
Podziękowań: 7
Temat ma na celu wymianę doświadczeń w temacie Feng Shui :)
Gdy będzie duże zainteresowanie możemy podzielić poszczególne zagadnienia na osobne tematy.

Feng Shui - czyli starożytna sztuka aranżacji przestrzeni tak by zharmonizować przepływ energii i poprawić jakość naszego życia.

Sztuka bardzo ciężka do wcielania w życiu z racji problematycznym pomieszczeń w jakich mamy przyjemność mieszkać i żyć.
Dodatkowym poważnym problemem na jaki się natykamy to wielofunkcyjność pokojów.
Jak wprowadzić harmonię gdy w jednym pokoju mamy sypialnie, pokój dzienny i miejsce do pracy/nauki albo i jeszcze kuchnie :) ???

Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2014, o 11:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 sie 2014, o 20:52
Posty: 36
Podziękowań: 7
Kilka rzeczy z moich doświadczeń na początek:

łóżko jeśli śpicie z partnerem partnerką - zawsze z dojściem z 3 stron! ;) w krótkim czasie można zauważyć zmianę relacji gdy każde z partnerów nie ma problemu z wejściem do łóżka i zaczyna się większa równowaga w związku.

biurko- temat na osobny rozdział... przede wszystkim twarzą do ściany/ plecami do pokoju i na linii okno drzwi zabija kreatywność i łatwość w koncentracji. (ustawienie to jest niestety w większości pokoi dziecięcych..) - Sama właśnie złapałam się, że mam tak ustawione... eh... no to do boju z zmianą ;)

porządek - jedna z podstaw wszelkich działań zgodnych z Feng Shui - trudne do osiągnięcia gdy mamy za dużo rzeczy, a za małą przestrzeń - efektu zdumiewające o ile łatwiej się żyje gdy wypracujemy sobie porządek w rzeczach i nawyk przeglądania ich.
Np. co jakiś czas przegląd ubrań, kosmetyków, butów.... ;)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lis 2014, o 11:29 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1634
Podziękowań: 599
Polecam w tym temacie książkę autora Graham Gunn "Wprowadź harmonię w swoim domu", która jest bardzo praktycznym przewodnikiem po tematyce feng shui, jeśli ktoś dopiero poznaje tą dziedzinę. Napisana prostym, przystępnym językiem dla każdego.
Przeczytałam ją już dosyć dawno, ale wiele informacji z niej zostało mi w głowie i korzystam z nich do dzisiaj. Niestety nie mogę już odszukać linku bezpośredniego, ale na pewno jak ktoś będzie chciał, to znajdzie. :)


Jeżeli chodzi o moje doświadczenia w temacie feng shui, to:

- Biurko czy też miejsce pracy nie może być zwrócone tyłem do drzwi lub przestrzeni, którą się wchodzi. Może być bokiem, choć najlepiej przodem. Nie może być, bo gorzej się pracuje, występuje jakaś dziwna blokada, gorzej się skupić.
- Porządek sprzyja świeżości. To znaczy, że od razu można odetchnąć pełną piersią, jakby zrzuciło się cały ciężar, który na Tobie zalegał..
- Poszczególne strefy muszą być jakoś od siebie oddzielone. Czyli strefa pracy od strefy wypoczynku itp. Jeśli mieszkasz w kawalerce to chociaż jakimś parawanem drewnianym, komodą czy wersalką / sofą itp. A jeśli w ogóle nie masz takich aranżacyjnych możliwości, to polecam na jadalnianym stole dokładnie uprzątnąć przed zabraniem się do pracy przy komputerze, ściągnąć obrus, żeby nie było tak żadnych śladów jedzenia. Chociaż tyle możesz dla siebie zrobić i jak widzisz są możliwości, trzeba tylko trochę chęci :)
- Coś co zawsze będę powtarzać - KOLOR ścian, pomieszczenia, dywanu, mebli MA ZNACZENIE! Nie każdy kolor nadaje się dla każdego człowieka, nie sugeruj się modą na kolor, tylko swoim odczuciem, nastawieniem do danej barwy. Nie maluj pokoju na czerwono, kiedy wiesz, że ten kolor Cię drażni.
Kolorem możemy też oddzielać poszczególne strefy!
- Kuchnia musi być czysta. Miejsce przygotowania jedzenia ma być oczyszczone ze względów higienicznych, ale także psychicznych. Jak wiesz, że przygotowałeś jedzenie w czystym miejscu, czystym talerzu, to wiesz podświadomie, że spożywasz czyste posiłki. A jak wiadomo jesteś tym co jesz ;)

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 mar 2016, o 18:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2016, o 20:30
Posty: 21
Lokalizacja: Warszawa
Podziękowań: 0
Moim zdaniem ludzie teraz mylnie charakteryzuję feng shui ponieważ najczęściej myślą o nim tylko i wyłącznie pod względem urządzania mieszkania. Ja sama kiedyś się interesowałam tą techniką, ale to jednak nie dla mnie..

_________________


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL