Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 lis 2016, o 18:18 

Dołączył(a): 22 lis 2016, o 22:23
Posty: 36
Podziękowań: 0
ETNICZNE TAŃCE W KRĘGU
prowadzi Jolanta Misiarz
4 - 5 lutego 2017 w Warszawie


W dawnych, plemiennych społecznościach krąg był miejscem wyjątkowym. Był świętą przestrzenią, w której spotykano się, żeby ze sobą rozmawiać, słuchać się nawzajem i podejmować ważne decyzje. Kręgi gromadziły się wokół ludzi w najważniejszych, przełomowych chwilach ich życia - gdy przychodzili na świat, wkraczali w dorosłe życie, zostawali rodzicami, a także wtedy, gdy ich ziemska wędrówka dobiegała końca. We wspólnocie kręgu pracowano i świętowano, smucono się i radowano, ale przede wszystkim tańczono.

Etniczne tańce w kręgu, do których Jola zaprasza pochodzą z wielu różnych zakątków: z Rosji, Armenii i Rumunii, z kultury żydowskiej, cygańskiej i celtyckiej, a nawet z tradycji indiańskiej. Przede wszystkim jednak zatańczymy tańce bałkańskie, przybyłe z Grecji, Bułgarii, Macedonii i Serbii, gdzie folklor jest wciąż żywy, a ludzie w różnym wieku nadal chwytają się za ręce i wspólnie tańczą. Wiele tańców bałkańskich to tańce bardzo stare, niektóre są związane z ważnymi wydarzeniami, takimi jak zakochanie, wesele czy narodziny dziecka, inne obrazują nurt codziennego życia lub odwołują się do sił natury z jej cyklicznością i żywiołami. Niektóre tańce są dynamiczne, inne liryczne, z przytupem lub zadumą, budzą radość lub refleksję.

Podczas warsztatu skontaktujemy się ze sobą, spotkamy z innymi oraz doświadczymy wspólnoty. Będziemy mieć okazję nawiązać kontakt z ciałem, zwiększyć poczucie bycia tu-i-teraz oraz przyjrzeć się sobie w tanecznych relacjach z innymi. Przede wszystkim jednak skupimy się na samym tańczeniu w kręgu. Zatańczymy bułgarskie Prawo Horo, które pokazuje, jak natura, a my z nią, zatacza cykle życia – czasem idąc do przodu, a czasem do tyłu, czasem kwitnąc, a czasem odpoczywając. Zatańczymy także Tread Gently, które nauczy nas łagodnie stąpać po ziemi, oddychać powietrzem, kołysać się na wodzie i sięgać po ogień.

Jeśli pragniesz doświadczyć wspólnoty i energii płynącej ze wspólnego tańca, jeśli chcesz wrócić do korzeni i poczuć, jak nasi przodkowie wyrażali swoje emocje i jedność z ludźmi i matką naturą – ten warsztat jest dla Ciebie! Wszystkie tańce są uczone od podstaw, nie są potrzebne żadne umiejętności taneczne. Po zajęciach wrócisz do domu zrelaksowana/-ny, a Twoje ciało pełne nowych dźwięków i wibracji z radością rozpocznie kolejny dzień.

Jola prowadziła tańce w kręgu na wakacyjnym wyjeździe z Akademią Życia i to co poczułam i przeżyłam podczas jej zajęć zainspirowało mnie, aby ją zaprosić do Warszawy.
Agnieszka Jurko


Prowadząca Jolanta Misiarz: z wykształcenia filolożka, arte- i choreoterapeutka. Ukończyła między innymi Podyplomowe Studium Arteterapii organizowane przez Polski Instytut Ericksonowski oraz szkolenie metodyczne z zakresu choreoterapii prowadzone przez dr Marzenę Śniarowską-Tlatlik. Taniec jest jej pasją. Z ciekawością przygląda się, w jaki sposób z jednej strony odzwierciedla on różne aspekty życia, a z drugiej – na nie wpływa. Od 2008 roku jest instruktorką etnicznych tańców w kręgu, w których zakochała się od pierwszego zatańczenia. Przetańczyła kilkaset tańców z różnych zakątków Europy i wciąż mam ochotę na więcej! Wciąż rozwija umiejętności taneczne na warsztatach i seminariach w kraju i za granicą, także u źródła – na Bałkanach. Do tego śpiewa białym głosem w Zespole Pieśni Tradycyjnej „Kuczeryki”. Więcej o Joli na: w-kregu-tanca.blogspot.com

Cena: 340 zł lub 290 zł w przypadku całej wpłaty do 20 stycznia na konto organizatorki.

Zapisy: Agnieszka Jurko, email: , 501 625 528


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL