[ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Era ryb
PostNapisane: 1 lip 2014, o 16:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2012, o 15:16
Posty: 1131
Podziękowań: 365
New Age (z ang.: Nowa Era; także , Nowy Wiek) – złożony i wielowymiarowy, alternatywny ruch kulturowy, zapoczątkowany w latach sześćdziesiątych XX wieku, wyrosły z przekonania, że ludzkość, pogrążona w głębokim kryzysie, znajduje się w punkcie zwrotnym pomiędzy dwiema epokami ("erami")

Uwaga: jest to termin bardzo wieloznaczny[a], często będący etykietą służącą do oceny zjawisk (zachęcającej lub zniechęcającej), a nie do ich nazywania. Często służy także do prowadzenia walk ideologicznych.


Część zwolenników ruchu New Age uważa, że dzisiejsze czasy to ostatni etap świata, jaki znamy. Po przejściu tego świata w nową rzeczywistość (Nową Erę), ma nastąpić złoty wiek ludzkości. Bliżej nieokreśloną, ale raczej niedaleką przyszłość zwolennicy New Age wyobrażają sobie jako czasy, w których nie będzie konfliktów, granic państwowych, zaś ludzkośc będzie żyła w ogólnoświatowej wspólnocie kierowanej przez wspólny Rząd Światowy. To czas, w którym ludzie całkowicie przewartościują swoje spojrzenie na otaczający ich świat. Zgodnie z tym przekonaniem nastanie wtedy kres wszelkich systemów religijnych oraz ich instytucji, zaś ludzi będzie jednoczyć wzajemnie zrozumienie, pozbawione wszelkich podziałów.

Według niektórych głosicieli New Age, dobiega końca tzw. era Ryb (interpretowana między innymi symbolicznie jako epoka chrześcijaństwa, zaś na jej miejsce ma nastać era Wodnika. Wyznawcy tej doktryny wierzą iż ludzkość doznaje duchowego wejścia w nową epokę, przypisane konkretnemu znakowi zodiaku, co ma według nich następować co około 2150 lat.

Źródeł tego poglądu oraz genezy całego ruchu można doszukiwać się w astrologii, teozofii, zwłaszcza w pismach Heleny Bławatskiej i kontynuatorki jej myśli Alice Bailey (1880-1949), ważnej prekursorki New Age, Księdze Urantii, antropozofii Rudolfa Steinera oraz kontrkulturze lat 60. XX wieku (np. ruch hippisowski). Jak w przypadku większych społecznych kultur duchowych takich jak buddyzm, chrześcijaństwo czy islam, trudno jest wskazać absolutnie wszystkie źródła leżące u podstaw zaistnienia danej kultury duchowej.

New Age jako kierunek filozoficzny może być scharakteryzowany jako monizm, panteizm, a także skrajny etyczny indywidualizm i woluntaryzm. Zakłada, iż wszyscy są jednością, a poczucie odrębności jednostki od świata i innych istot jest uświadomieniem sobie własnego ego przez umysł. Ruch ten zaleca wiele praktyk, mających na celu zjednoczenie ze światem. Są to np. medytacja, koncentracja, afirmacja, joga, reiki i channeling – przekazy rzekomo pochodzące od obcych cywilizacji poprzez osobę będącą w transie (np. przekazy Kasjopean, Plejadian, Ra, Wingmakers, Wniebowstąpionych Mistrzów). Zaleca, lecz nie nakazuje. Zwolennicy New Age deklarują, iż uznają wolną wolę każdej istoty ludzkiej za najwyższe dobro i szanują każdą decyzję każdego człowieka. Ideologia New Age głosi, że każdy jest równy każdemu. New Age jest także często łączony z psychologią perennis (psychologią wieczną) o której mówił, między innymi, Aldous Huxley mając na myśli wiedzę o duchowości i jedności człowieka ze światem, bliskiej temu, o czym mówi panteizm.

New Age odrzuca zorganizowaną strukturę, będąc zinstytucjonalizowanym ruchem religijnym. Wszystkie doktryny oraz rytuały mają charakter oddolny, wychodząc bezpośrednio od jego członków. Z tego też powodu w New Age nie ma osób duchownych.

Źródło: wikipedia


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Era ryb
PostNapisane: 21 sie 2014, o 15:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
W skrócie - podobno teraz kończy się era ryb, która trwała od czasów Chrystusa. Stąd też znak rozpoznawczy pierwszych chrześcijan, to znak ryby. Po tej erze, ma być nowa, czyli era wodnika. Era rozwoju duchowego, przeobrażeń. Rzekomo ludzie staną się lepsi, mądrzejsi, wyczuleni na ból, cierpienie, gotowi nieść bezinteresowną pomoc.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Era ryb
PostNapisane: 22 sie 2014, o 05:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2012, o 15:16
Posty: 1131
Podziękowań: 365
Oby, bo teraz w większości to sami egoiści i ludzie mało myślący...


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Era ryb
PostNapisane: 25 sie 2014, o 17:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2013, o 06:23
Posty: 133
Lokalizacja: Szwecja
Podziękowań: 14
Asia napisał(a):
Oby, bo teraz w większości to sami egoiści i ludzie mało myślący...Jak ryby :) zimni i nieczuli!

Ale wodnik...hmm to tez z woda zwiazek ma...ale moze chodzi o ludzkie cechy...hmm


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 sie 2014, o 12:53 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 17:30
Posty: 1732
Lokalizacja: Góry :)
Podziękowań: 607
A Wodnik to nie żywioł powietrza czasem?

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Era ryb
PostNapisane: 26 sie 2014, o 19:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2013, o 06:23
Posty: 133
Lokalizacja: Szwecja
Podziękowań: 14
Tak Wodnik należy do trygonu powietrznego :) tylko mnie kojarzy sie zawsze z woda :)


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sie 2014, o 10:03 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 17:30
Posty: 1732
Lokalizacja: Góry :)
Podziękowań: 607
No tak, bo sama nazwa wskazuje niby na wodę ;)

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 wrz 2014, o 13:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
Czy ludzkość jest gotowa na Erę Wodnika?
Co dwa tysiące lat zmienia się energetyczna aura przenikająca świat. Właśnie do głosu dochodzi Era Wodnika. Co to dla nas oznacza?

Kiedy jedna epoka astrologiczna przechodzi w drugą, wtedy stary świat odchodzi, a nowy właśnie się kształtuje. Energie działające na ludzi w danej epoce korespondują z cechami, które przypisuje się znakom zodiaku. Na przykład powoli kończąca się już Era Ryb zaczęła się od upadku cesarstwa rzymskiego i całej kultury antycznej spod znaku Ery Barana, nastawionej na materializm, kult ciała i nauki.

Wiara kontra wiedza. Symbolicznym początkiem Ery Ryb były narodziny Chrystusa, a z nim chrześcijaństwa, które zmieniło oblicze świata. Właśnie nauki Jezusa były kwintesencją ideologii Ery Ryb. Najważniejsza była wiara jako podstawa całego światopoglądu. Wiara w Boga, w istnienie świata duchowego, nieba, piekła. wiara w zbawienie lub potępienie ludzkiej duszy.

Ryby, to znak wodny, emocjonalny, intuicyjny. I właśnie emocjonalne podejście do życia było charakterystyczne dla kończącej się epoki. Człowiek podziwiał Stwórcę, oddawał mu część, ale też bał się jego gniewu i ognia piekielnego. I "wiedział lepiej", a jego wiedza miała źródło w wierze. Władca znaku Ryb - Neptun - to patron duchowości, wiary, inspiracji oraz wzniosłych uczuć, lecz także złudzeń, błądzenia i fanatyzmu. Dlatego w Epoce Ryb emocje, uprzedzenia oraz iluzje często zwyciężały nad zdrowym rozsądkiem. Stąd tak częste wojny religijne, spory ideologiczne czy prześladowania tych, którzy poddawali w wątpliwość oficjalną doktrynę religijną.
W Erze Wodnika natomiast na pierwszy plan wysuwa się wiedza. Nauka i jej praktyczne zastosowanie. Wodnik, to znak powietrzny, intelektualny. Jego domeną są idee, koncepcje, wynalazki, które przynoszą postęp, rozwój i przekształcają świat zgodnie z wolą oraz wyobraźnią człowieka.
Bo Wodnik patrzy w przyszłość, chce poprawiać, ulepszać i unowocześniać świat. Radio, telewizja i cała technologia cyfrowa, telefonia komórkowa, eksploracja kosmosu - to wszystko wodnikowe wynalazki. A najbardziej spektakularnym wytworem Ery Wodnika jest niewątpliwie internet. Narzędzie globalnej komunikacji, które umożliwia wymianę informacji na gigantyczną skalę i niemal bez ograniczeń. I praktycznie nie ma już tematów tabu, co w Epoce Ryb było nie do pomyślenia.
Nowoczesne technologie wkraczają coraz szybciej we wszystkie dziedziny życia.Bogata wyobraźnia i kreatywność twórców ery Wodnika zaowocowała stworzeniem wirtualnej rzeczywistości, która wkrótce nie będzie się różnić od realnego świata.
I właśnie zacieranie się granicy między światem wirtualnym, a realnym jest przejawem wodnikowych czasów. W tę tendencję wpisują się twórcy google glass - elektronicznych okularów, które umożliwiają bardzo precyzyjną i subtelną współpracę ludzkiego umysłu z komputerem.

Tradycja konta postęp. Uran, związany ze znakiem Wodnika, jest planetą buntu, rewolucji i radykalnych zmian. dlatego kolejnym przejawem Ery Wodnika jest odchodzenie od tradycji, od tego, co przestarzałe, co ogranicza postęp. Wodnik to burzyciel starego porządku. Nic więc dziwnego, że ostatnie stulecie, to czas radykalnych przemian społecznych i obyczajowych.
W Erze Ryb dominował feudalny system społeczny i monarchia jako podstawowa fora ustroju państwa. Obowiązywała określona hierarchia społeczna. Ludzie Epoki Ryb wierzyli, że na świecie obowiązuje odwieczny boski porządek, który jest nienaruszalny, a każdy człowiek ma w nim swoje miejsce i swój los wyznaczony przez Boga. Jednostka niewiele znaczyła.
W Erze Wodnika natomiast na pierwszy plan wysuwa się jednostka. Człowiek dąży do wolności i niezależności. Coraz silniejsza jest potrzeba samorealizacji. Jej granice wyznacza wyobraźnia - "Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga". Z tego też powodu u schyłku Epoki Ryb w XIX i XX wieku upadały monarchie i imperia, nastąpił rozwój demokracji, zaczęto walczyć o równouprawnienie, prawa człowieka. Współczesna demokracja jest obrazem społecznego nastawienia znaku Wodnika. Dlatego jej hasła przewodnie, to: wolność, tolerancja, równouprawnienie, szerokie prawa i swobody obywatelskie. Wolność słowa, sumienia, wyznania.
Niestety w wielu krajach daleko jeszcze do takich demokracji, ale Era Wodnika dopiero się zaczyna, a przemiany społeczne będą szły właśnie w tym kierunku. Edukacja stanie się coraz powszechniejsza - w końcu Wodnik uważa, że do wolności można dojść jedynie przez wiedzę.

źródło: fragment pochodzi z czasopisma Gwiazdy mówią nr 37/2014.


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL