Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 lut 2015, o 10:47 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1728
Lokalizacja: Góry :)
Podziękowań: 606
DMT Molekuła duszy - Rick Strassman


Wygląda to tak, jakby DMT było potrzebne do podtrzymywania normalnego funkcjonowania mózgu. Dopiero wtedy, gdy jego stężenie wykracza ponad „normę”, pojawiają się niecodzienne doświadczenia.
R. Strassman


Książka jest owocem wielu lat badań, podsumowaniem tego co naukowiec chciał nam przekazać, nad czym pracował latami, zwieńczeniem jego pracy nad DMT, czyli substancją znajdującą się w szyszynce.
Czy nasz mózg aktywuje tę substancję podczas śmierci? Jeśli nie, to po co się w nim znajduje? Na te i wiele innych ciekawych pytań odpowiada książka Ricka Strassmana. Nie jest to kolejna opowieść pełna ezoterycznych wymysłów, ani kopia tego co inni już wcześniej napisali, lecz prawdziwy zbiór doświadczeń wielu ludzi, którzy wzięli udział w naukowych eksperymentach. Być może potwierdzi wiele z Waszych osobistych przeżyć, być może w jakimś stopniu je zweryfikuje, może otrzymacie odpowiedzi na dręczące Was pytania...
Niektórzy badani odnaleźli dzięki DMT Boga (okazuje się, że wiara ma tutaj niewielkie znaczenie), inni wręcz przeciwnie – jedno jest pewne – na pewno wyniki tych badań są inspirujące i fascynujące dla kogoś, kto interesuje się mistycznymi przeżyciami, duchowością, własnym szeroko pojętym rozwojem, ale także dla zainteresowanych psychologią:
„Niemniej jednak nieprzepracowane traumy przenikają z powrotem do naszego życia. (...) Jesteśmy (...) niejako zmuszani do tego, żeby powielać te same schematy, które wywoływały w nas odczucia, z którymi nie mogliśmy sobie poradzić za pierwszym razem – zazwyczaj kiedy byliśmy bezbronnymi dziećmi. (...)
Jeśli mamy przepracować traumę, musimy stanąć z nią twarzą w twarz. Zazwyczaj wymaga to dobrowolnego zdecydowania się na ponowne przeżycie odczuć, które ją spowodowały, tym razem jednak w otoczeniu osób, na których możemy polegać. Najważniejszym problemem, na który trafiamy jest jednak to, w jaki sposób uzyskamy dostęp do tych emocji.”

Podobno dzieci urodzone przez cesarskie cięcie są mniej podatne na działanie DMT, dlatego w mniejszym stopniu potrafią doznawać odczuć duchowych. Dzieje się tak dlatego, że podczas porodu siłami natury zarówno u matki, jak i u dziecka wydziela się bardzo dużo hormonów stresu, na co odpowiedzią mózgu jest aktywacja DMT, które zalewa po raz pierwszy w takim stopniu mózg dziecka i w pewnym sensie pobudza go do odczuwania tej substancji w przyszłości.

Obrazek


Przeczytajcie tę książkę, a na pewno nie pożałujecie, ponieważ każdy – zarówno zagorzały zwolennik logiki i nauki, jak i ekscentryczny ezoteryk – odnajdzie tutaj coś dla siebie.
Z czystym sercem polecam tę pozycję!

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 paź 2015, o 17:04 

Dołączył(a): 3 paź 2015, o 21:00
Posty: 8
Podziękowań: 0
Czytałam tę książkę i polecam, zdecydowanie warto przeczytania lektura.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 paź 2015, o 18:59 

Dołączył(a): 19 paź 2015, o 09:14
Posty: 6
Podziękowań: 0
Nie slyszalam. Musze ja miec..


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 paź 2015, o 22:06 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1728
Lokalizacja: Góry :)
Podziękowań: 606
Polecam zakupić :) mam ją całą popisana zakreslaczami ;) na pewno jeszcze do niej wrócę, chociaż fragmentarycznie.
Powiem ci jeszcze, że pełno w niej przykładów podobnie jak w książkach Newtona, które potwierdzają i przenikają się wzajemnie.

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 cze 2018, o 20:42 

Dołączył(a): 6 cze 2018, o 14:55
Posty: 10
Podziękowań: 0
Super ksiazka. Dzieki.


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL