[ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 10 Denarów
PostNapisane: 14 sty 2013, o 20:19 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2315
Podziękowań: 1233
DZIESIĄTKA DENARÓW (MONET)

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Dziesiątka Monet czyli bogactwo do rozdania

Aleister Crowley, Wielki Książę Magów, autor jednej z najbardziej udanych talii oraz książek o tarocie, kartę tę zatytułował po prostu Bogactwo. Jednakże wiemy już, że tarotowe dziesiątki oznaczają osiągnięcie kresu rozwoju, a więc również bogactwo Dziesiątki Monet nie jest zwykłym bogactwem. Karta ta oznacza takie dobra materialne, które obracają się w coś innego; służą do innego celu, niż zamierzał ten, kto je gromadził.

Dziesiątka Monet może oznaczać spadek, czyli taką sytuację, kiedy twórca bogactwa nie może swoich dóbr spożytkować dla własnych celów - i wpada ono w zgłodniałe gardła jego wnuków, którzy żadnych osobistych zasług w tym nie mają. Ale z drugiej strony ta sama karta patronuje takim szlachetnym gestom, jak fundacje dobroczynne i kulturalne, kiedy bogactwo zaczyna służyć wszystkim, a nie tylko jednemu ciułaczowi. W obu tych przypadkach bogactwo ucieka od osoby posiadacza i staje się czymś abstrakcyjnym, niematerialnym. I to jest właśnie głównym znaczeniem tej karty: mówi ona o takich materialnych dobrach, których już nikt określony nie posiada.

Można pół żartem powiedzieć, że całą gospodarką socjalizmu i własnością państwową, o którą nikt nie dbał, rządziła właśnie Dziesiątka Monet. Ale na tej samej zasadzie karta ta oznaczać może te dobra i bogactwa, które nie mogą być niczyją własnością, jak dobra przyrody, zasoby genetyczne zwierząt i roślin, czyste powietrze i słodka woda w rzekach.

Ale również, jak wszystkie dziesiątki, także ta karta ma swój rodzaj obłędu, i jest nim gromadzenie dla gromadzenia, życie dla pieniędzy, liczenie zer na kontach, chociaż właściciel na pewno użytku z nich nie zrobi. Kiedy zmarł Andy Warhal, słynny malarz z Nowego Jorku, znaleziono w jego domu stosy kupionych i nie rozpakowanych paczek z domów towarowych. Kupować i nie móc nawet zobaczyć swoich zakupów - to także stan, który opisuje Dziesiątka Monet.

Gdy pytamy o stosunki z ludźmi, karta ta zapowiada, że czeka nas dzielenie się swymi bogactwami z innymi.

W pytaniach o miłość, Dziesięć Monet może nieprzyjemnie przypominać, że nie o miłość naprawdę chodzi, tylko o spodziewane korzyści materialne.

W sprawach zawodowych zwykle oznacza zawodową obsługę pieniądza, a więc czynności, w których uczestniczą banki, księgowi, maklerzy i urzędy skarbowe. Często mówi ta karta o decydowaniu o cudzych pieniądzach, tak jak to robi minister finansów, który jest władny puścić z torbami rzesze ludzi (albo - dać im zarobić) - nawet tych ludzi nie znając.

Zagrożenia wynikające z tej karty zwykle polegają na tym, ze oto nasze pieniądze przestają być nasze.
--------------------------------------------------------------------------------

Dziesiątka Monet czyli bogactwo dla wszystkich i dla nikogo

Karty-monety mówią o bogaceniu się, a Dziesiątka Monet oznacza kres tego procesu. Co jest tym punktem, w którym bogactwo osiąga swój kres? - To takie bogactwo, które nie ma określonego właściciela, które służy wszystkim, a może nikomu. Pod Dziesiątką Monet kryją się na przykład spadki, kiedy majątek trafia w ręce potomków, którzy sami na niego nie zapracowali - ale również bogactwa przyrody, które są wspólnym dobrem wszystkich. Negatywny sens tej karty polega na tym, że majątek wymyka się z rąk swemu właścicielowi.

Dziesiątka Monet jako karta nr jeden, najważniejsza w rozkładzie: Problem dotyczy takich dóbr i bogactw, których sam nie ogarniasz i nie masz możności z nich skorzystać. Może to oznaczać np. udział w jakimś gospodarczym przedsięwzięciu, na które nie masz wpływu: tak często się dzieje podczas zakupu akcji.

Jako karta nr dwa, negatywna i ostrzegająca: Na papierze jesteś (będziesz) właścicielem, ale faktycznie majątek wymknie ci się z rąk. Zjedzą cię podatki albo konieczność dawania prezentów krewnym i znajomym. Albo ktoś będzie się rządził na terenie, który niby należy do ciebie.

Jako karta nr trzy, czyli wskazówka do działania: Rozdaj lub podziel majątek. Wyznacz pełnomocników. Zawczasu sporządź testament (tak!). Dopuść innych, aby korzystali (wraz z tobą) z twoich bogactw. Ta karta może też oznaczać, że będziesz kierował finansowymi sprawami innych ludzi lub instytucji.

Jako karta nr cztery, mówiąca o obciążeniach z przeszłości: Ciążą nad tobą stare długi, hipoteki, nie rozliczone z innymi sprawy finansowe. A jeśli nawet pieniądze oddałeś, to pozostała pamięć złych doświadczeń. Nie masz dobry wspomnień, jeśli chodzi o gospodarowanie wspólnymi pieniędzmi.

Dziesiątka Monet jako karta nr pięć - partnerzy i ich zamiary: Jeśli poprzednie karty mają sens jednoznacznie pozytywny, 10 monet tutaj może oznaczać podłączenie się do jakichś wielkich pieniędzy, których w całości nie ogarniasz. Częściej oznacza jednak konieczność dzielenia się wszystkim co masz z kimś drugim i odejście twoich pieniędzy do ludzi z którymi jesteś związany.

Jako karta nr sześć, czyli do czego to doprowadzi: W bliskiej przyszłości będziesz miał udział w wielkich bogactwach, które jednak właściwie nie będą twoje, nie będziesz miał z nich bezpośredniego pożytku.

Jako karta nr siedem - nieoczekiwane wydarzenia w przyszłości: Nieoczekiwanie będziesz musiał kłopotać się o duże większe pieniądze niż dotąd, albo: twoje pieniądze przestaną ci przynosić namacalny pożytek.

Jako karta nr osiem, czyli to, co na pewno pozostanie nie zmienione: Nadal materialne dobra raczej będziesz oglądał przez szybę, aniżeli trzymał je w ręku.

Karta nr dziewięć - osiągnie mistrzostwa: Masz szansę osiągnąć biegłość w zarządzaniu i posługiwaniu się pieniędzmi, które naprawdę do ciebie nie należą.

Karta nr dziesięć - pożytek dla innych: Na dziesiątej pozycji dziesiątka Monet znaczy to samo, co zwykle: że twój majątek będzie służył z pożytkiem innym, a nie swemu właścicielowi.

Karta nr jedenaście - to, co się nie uda, nie dojdzie do skutku, rozmyje i rozproszy: Obiecanki-cacanki i złudzenia na temat finansów.

Karta nr dwanaście - dodatkowe wskazówki co do całego rozkładu kart: Przyjrzyj się pozostałym kartom, czy są wśród nich takie, które grożą finansowymi stratami i uciekaniem pieniędzy.

Karta nr trzynaście - co dalej, w odległej przyszłości: Kiedyś twoje pieniądze już nie tobie będą służyć - ale to jeszcze nie zaraz i nieprędko.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

Dziesiątka denarów (karta brama)
Więzy rodzinne, tradycja, bogactwo

Uczucia
Karta symbolizująca dużą, liczną rodzinę, tradycję, wartości przekazywane z pokolenia na pokolenie, bogactwo rodzinne, szczęście rodzinne, solidność, wierność, trwałość. Związek, w który inwestujemy nasze uczucia, czas, zasoby ma duże szanse na powodzenie, karta świadczy o tym, że życie rodzinne będzie dla nas Sprawa, w którą zaangażowana jest cała rodzina, uroczystości w szerokim gronie, wspólne tradycje. Jesteśmy w związku, w którym odczuwamy bezpieczeństwo materialne, albo jesteśmy częścią dużej rodziny, być może marzymy o takiej. W zapytaniu o to, kim jest mężczyzna, z którym się spotykamy karty mogą sugerować, że jest to osoba bardzo rodzinna, majętna, pochodząca z dużej rodziny, mogą też wskazywać na osobę, która bardzo pragnie założyć rodzinę, której pragnie zapewnić dobrobyt i bezpieczeństwo. Dla związku karta może oznaczać dobre perspektywy na przyszłość, uczciwość, wierność, trwałość uczuć. Bogactwo materialne lub/i duchowe. Wkrótce czeka Cię bardzo ważna uroczystość rodzinna, spotkanie w szerokim gronie np. ślub, wesele, chrzest, okrągła rocznica. Dobrze czujesz się przebywając z rodziną partnera/partnerki, coraz poważniej myślisz o poszerzeniu swojej rodziny. Związek, w który się angażujesz ma duże szanse na bycie trwałym i wartościowym.

Finanse
Dziesiątka denarów kojarzy się z solidnością, trwałością, symbolizuje związki rodzinne, dziedziczenie, spadek, podział majątku, wspólne bogactwo, bezpieczeństwo materialne. Czasami oznacza, że mamy lub będziemy mieli do czynienia z bogatą rodziną, na przykład uda nam się znaleźć pracę jako pomoc domowa w zamożnej rodzinie albo zostaniemy zaproszenie na przyjęcie przez członków rodziny. Karta może także symbolizować nas jako członka zamożnej rodziny, jeśli tak jest w rzeczywistości, to już zależy od tego, o co będziemy pytać. W pytaniach o finanse pojawienie się dziesiątki denarów może oznaczać poprawę sytuacji materialnej, karta ta odnosi się także do majątku rodzinnego, firmy rodzinnej o długotrwałej tradycji, porusza też sprawy dziedziczenia spadku w postaci nieruchomości, firmy lub innych wartościowych rzeczy. Karta ta oznacza trwałość przedsięwzięć, w które się angażujemy, także rodzinną atmosferę w firmie, wspólne cele, tradycje, to też pomoc finansowa od rodziny, zabezpieczenie materialne zdobyte poprzez starania różnych pokoleń, firmy o bogatej tradycji, które ma szansę na przetrwanie na rynku. Karta wiąże się także z wszelkiego rodzaju transakcjami dotyczącymi rzeczy wartościowych, takich jak na przykład zakup domu, mieszkania. To także inne poważne inwestycje, rozwój firmy, plany długoterminowe, zarządzanie dużym majątkiem własnym lub firmy. Karta ta symbolizuje czasem duże pieniądze, które znalazły się w naszym posiadaniu będące efektem wielu lat ciężkiej pracy, wskazuje też na awans na poważne i odpowiedzialne stanowisko, to także coraz śmielsze i szersze plany na przyszłość, które staramy się powoli ale sukcesywnie wdrażać w życie. Dziesiątka monet reprezentuje pełny dobrobyt i bogactwo. W trakcie praktyki wróżbiarskiej spotykałam się także z taką sytuacją, że karta oznaczała zamiar założenia licznej rodziny i chęć zapewnienia jej dobrobytu. Niekiedy oznaczała też próby wkupienia się w bogatą rodzinę, chęć pójścia za mąż za bogatego członka rodziny lub szukanie partnera o podobnych tradycjach i majątku, dokładnie sprecyzować sytuację pomogą karty sąsiadujące.

źródło:strona magiakart.

_________________
Wróżby, Tarotowe portrety www.arkanalosu.pl


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL