[ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 8 Denarów
PostNapisane: 14 sty 2013, o 20:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1254
ÓSEMKA DENARÓW (MONET)

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Osiem Monet czyli długa droga do sukcesu

Waite i Sheridan umieścili na swoich Ósemkach Monet podobne obrazki: chłopca, który coś mozolnie tworzy przy rzemieślniczym warsztacie. Otóż Osiem Monet jest kartą ucznia: kogoś, kto właśnie zaczyna swoją mozolną i długotrwałą drogę, która być może kiedyś zaprowadzi go do mistrzostwa.

W polskiej literaturze i myśli społecznej, po okresie mrocznych rozterek i bohaterskich zrywów - w tarocie symbolizowanych przez Ósemkę Pucharów - przyszła epoka Pracy U Podstaw, czyli właśnie Ósemki Monet.

Energie Ósemek są przekształcające, ale podczas gdy Osiem Pucharów doprowadza nas do ostateczności i wybuchu, a Osiem Mieczy wystawia nas na działanie nieobliczalnego przypadku, o tyle Ósemka Monet każe wytrwale pracować nad własnym przekształceniem. Osiem Monet to karta zmian powolnych, krok po kroku, ale trwałych i nieodwracalnych.

Karta ta kojarzy się z mnóstwem rzeczy z życia codziennego, jako że właśnie opisuje zwykłą, codzienną krzątaninę. Kojarzy się więc ze sprzątaniem i porządkowaniem, z utrzymywaniem ładu i czystości, z walką z brudem, bałaganem i własnymi niedoskonałościami. Oznacza też, że nasze pole wyboru uległo zawężeniu - że mamy mały wycinek rzeczywistości, na którym przyszło nam działać. Hasłem tej karty może być przysłowie pilnuj szewcze kopyta. Karta ta jest odwrotnością Ósemki Pucharów - jako że w przeciwieństwie do tamtej nie ma w niej nic dramatycznego. Ale zmiany i skutki powodowane przez energie tej karty są równie potężne, jak tamtej.

Jeżeli w polityce pod sztandarem Ósemki Pucharów mogliby maszerować rewolucjoniści, którzy mają wszystkiego dość, to Ósemka Monet może być godłem statecznych mieszczańskich liberałów, którzy powolną i zapobiegliwą pracą, w wąskich ramach prawa, dochodzą do fortun i społecznego bogactwa.

Jeżeli czujesz się poszukiwaczem przygód, karta ta popsuje ci humor, gdyż zwiastuje czasy, które uznasz za... nudne. Jeżeli jednak zależy ci na trwałym, materialnym sukcesie (a także na osiągnięciu celu w rozwoju wewnętrznym) to Ósemka Monet zapowiada wytrwałe wspinanie się na wyżyny.
--------------------------------------------------------------------------------

Ósemka Monet czyli żmudna kariera

Ósemka Monet oznacza działanie długotrwałe, złożone z wielu małych kroków, mało efektowne - prawdziwą pracę u podstaw. Jako że tarotowe Monety łączą się z Żywiołem Ziemi, karta ta wskazuje na sprawy przyziemne, i często mówi o tym, że trzeba będzie dosłownie wchodzić do piwnic i wykopów, zaglądać do różnych wilgotnych schowków, robić porządki w zapuszczonych szafach i pośród zakurzonych papierów. Patronuje pracy historyków, archiwistów, numizmatyków i wszelkich zbieraczy i dłubaczy. Oznacza skromne początki długiej i żmudnej kariery.

Ósemka monet jako karta pierwsza i najważniejsza: Czeka cię długa droga (dosłownie i w przenośni), która zaprowadzi cię daleko. Ale to będzie trwało - sprawa o którą pytasz może zająć długie lata. Trzeba działać krok po kroku, po kolei zdobywając poszczególne szczeble i ucząc się wszystkich potrzebnych umiejętności. Nic natychmiast - trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Ósemka Monet jako karta druga, ostrzegająca: Nastaw się na styczność z brudem i kurzem, ze starociami i rzeczami niemodnymi, z ziemią i jakimiś ciężkimi, masowymi materiałami (beton, piasek, odpadki...) Niczego nie da się osiągnąć prosto, szybko i łatwo: cokolwiek robisz, musi zostać przepchnięte wielkim wysiłkiem. Sprawy będą też wikłać się, marudzić, opóźniać.

Ósemka Monet jako karta trzecia: wskazówki do działania: Przed tobą zadania wymagające długotrwałego, skupionego wysiłku. To dopiero pierwsze kroki, które z konieczności muszą być skromne. Karta ta często wskazuje początek długiej nauki i pozycję ucznia.

Ósemka Monet jako karta czwarta: obciążenia z przeszłości: Tkwi w tobie podświadome przekonanie, że nic nie da się zrobić prosto ani szybko. Lgniesz do spraw, które się wloką; masz nawyk zwlekania, odkładania na później, marudzenia.

Jako karta piąta: twoi partnerzy: Ludzie, z którymi jesteś blisko i z którymi współdziałasz, są dobrymi wykonawcami, ale wymagają pokierowania. Sprawdzają się przy zadaniach wymagających żmudnej pracy. Niewiele się od nich nauczysz - bo sami czują się uczniami.

Jako karta szósta: zbliżająca się przyszłość, którą można przewidzieć: Skupisz się na jednej lub kilku głównych sprawach; wszystko oprócz nich trzeba odrzucić lub odłożyć. Możliwe do osiągnięcia są tylko te cele, do których dojdziesz przez żmudna i mrówczą pracę. Nie spodziewaj się cudów, przebłysków geniuszu ani prezentów od losu.

Karta siódma: niespodzianki: Nastąpią niespodziewane opóźnienia, wydłużenie terminów, konieczność czekania.

Karta ósma: coś, czego nie zmienisz, co jest silniejsze od ciebie: Nie przeskoczysz etapu żmudnych przygotowań i długotrwałych ćwiczeń.

Karta dziewiąta: mistrzostwo: Masz szansę osiągnąć mistrzostwo tam, gdzie wymaga ono żmudnej pracy i ćwiczeń powtarzanych w nieskończoność.

Karta dziesiąta: pożytek dla innych: Swoim przykładem solidnej, żmudnej pracy i konsekwencji w działaniu wywrzesz pozytywny wpływ na innych.

Karta jedenasta: to, co się nie uda, nie dojdzie do skutku: Ulegną rozproszeniu wszelkie zamiary rozciągnięte na długi okres czasu. Nie mają sensu długie, żmudne przygotowania i ćwiczenia.

Karta dwunasta: jak patrzeć na cały rozkład kart: Zwróć uwagę na wszystko, co świadczy o długotrwałej pracy, konieczności planowania i zaczynania od skromnych początków.

Karta trzynasta: co przy następnym obrocie życiowych cykli?: Przed tobą jeszcze widoczne są jakieś żmudne, długotrwale prace i uczenie się czegoś od podstaw. To także znak, że obecna chwila nie sprzyja takim planom.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

Ósemka denarów
Produktywność, rozwój, inwestycja na przyszłość

Uczucia
Symbolizuje ciężką pracę, wytrwałość, wysiłek włożony w budowanie związku lub w jego naprawę. Będzie trzeba zebrać siłę i podjąć się prób umacniania relacji, budowania solidnych podstaw. Związek, który będzie wymagała wiele pracy i zaangażowanie, jeśli chcemy go utrzymać. Karta może też oznaczać, że minie wiele czasu, zanim osiągnie się pozytywne rezultaty. Któreś z partnerów, lub oboje będą musieli wziąć dużą odpowiedzialność na swoje barki, czeka Cię okres, który będzie wymagał od Ciebie większego zaangażowania w sprawy domowe, małżeńskie, a może zawodowe, które będą wpływały także na Twój związek. Jeśli któreś z Was będzie musiało zwiększyć zakres obowiązków w pracy, to druga strona powinna wykazać się zrozumieniem i okazać wsparcie. Duże pochłonięcie pracą, brak czasu dla spraw domowych, rodzinnych, czas poświęceń, wyrzeczeń w celu zapewnienia bezpieczeństwa materialnego i komfortu swoim najbliższym. Uczucie bardzo wymagające, pochłaniające dużo energii, czasami trudne, będzie potrzebna zwiększona odporność,siła charakteru, trzymanie nerwów na wodzy, opanowanie. Karta w zapytaniu o to, jaki to będzie związek, odpowiada, że wymagający ciągłej pracy, doskonalenia, może też sugerować, że partnerzy będą bardzo zajęci robieniem kariery zawodowej, pracą, więc będzie to związek oparty na wyrzeczeniach, ciężkiej pracy, celem której będzie zapewnienie dobrobytu materialnego. Dla osób samotnych, jako karta porada, ósemka monet może oznaczać, że trzeba jeszcze dużo nad sobą popracować, jeśli chcemy związać się z kimś na stałe. Być może najpierw musimy zająć się samodoskonaleniem i zainwestować we własny rozwój, dopiero później będziemy mogli zająć się porządkowaniem spraw uczuciowych. Tworzenie solidnych podstaw związku, budowanie go, ciągłe umacnianie, duże zaangażowanie. Karta mówi o tym, że tak jak sobie wypracujesz, taki będziesz mieć rezultat. Brak wysiłku, to brak efektu, Twoje plany się nie powiodą, natomiast zaangażowanie w to, co się robi, na pewno przyniesie zadowolenie i szczęście.

Finanse
Karta oznacza pełną koncentrację na pracy, karierze lub celach, które obraliśmy. Niemal zawsze karta ta przedstawia dosyć ciężką pracę, obowiązki, to karta rzemieślnika. Oznacza praktyczne realizowanie się w wybranym zawodzie albo nabywanie nowych umiejętności czy też podnoszenie kwalifikacji, ciągłe doskonalenie się. Jeśli nie spoczniemy na laurach i będziemy pracować sumiennie i odpowiedzialnie, to nic nam w tej chwili nie będzie zagrażać. Karta ta nie ma negatywnego przesłania. Oznacza po prostu okres wytężonej pracy, oddanie i zaangażowanie w to, co się robi, ale jest to konieczne aby osiągnąć sukces materialny i uznanie. Karta ta symbolizuje także pilność, zręczność, dokładność i mistrzostwo zawodowe, awans, zyski finansowe za dobrze wykonywaną pracę, nabieranie doświadczenia, kurs edukacyjny, szkolenie zawodowe, praktyki na studiach. Jest to dobra prognoza dla osób szukających pracy, gdyż karta ta oznacza, że szanse na jej znalezienie są naprawdę duże, trzeba tylko dokładniej się rozejrzeć i szukać jej aktywnie.

źródło:strona magiakart.


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL