[ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 7 Denarów
PostNapisane: 14 sty 2013, o 20:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1254
SIÓDEMKA DENARÓW (MONET)

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Siódemka Monet czyli teoria zamiast praktyki

Tym, którzy znają talie Waite'a lub Sheridana, Siódemka Monet kojarzy się ze smętnym obrazkiem, kiedy ogrodnik w zamyśleniu opiera się na łopacie (Waite) lub chłop i pies drzemią podczas sianokosów (Sheridan). Również Aleister Crowley bardzo surowo oceniał te kartę, tytułując ją Chybienie Celu - zapewne dlatego, że Crowley, wielki mag, był praktykiem z krwi i kości, natomiast karta ta ma charakter typowo teoretyczny.

Siódemka Monet pojawia się w układach wtedy, kiedy nasze myśli i problemy są dalekie od namacalnej rzeczywistości, kiedy nasze konkretne wysiłki trzeba odłożyć na potem, na dalszą przyszłość; kiedy na razie można snuć tylko plany, rysować wykresy i zapełniać notatkami strony w dziennikach i kalendarzach. Oczywiście są ludzie, którzy całe życie robią tylko to: żyją wśród liczb, rubryk i planów pracy, a rzeczywisty świat oglądają głownie w telewizji. Rzeczywistość została zastąpiona przez schemat! - i to jest główne przesłanie tej karty.

Dziedziną życia, która pozostaje pod nieustającym patronatem Siódemki Monet, jest nauka; jako że naukowcy robią właśnie to, co przedstawia ta karta: wymyślają schematy i każą wszystkim wierzyć, że świat jest właśnie taki.

W wielu przypadkach wyciągnięcie tej karty jest ostrzeżeniem: przestrzega przed tym, że widzimy własne wyobrażenia na jakiś temat, a nie rzeczywistość. Dzieje się tak wtedy, gdy na przykład astrolog widzi Wodnika albo Ryby, a nie żywego człowieka z jego problemami; kiedy nauczyciel nie tyle uczy młodych ludzi, co przerabia materiał; albo gdy lekarz dostrzega zamiast pacjenta jedynie jednostkę chorobową.

W pytaniach o miłość, karta ta może co najwyżej oznaczać, że ktoś nam imponuje - do prawdziwego uczucia jest daleko.

Kiedy pytamy o stosunki z ludźmi, Siedem Monet wskazuje, że zbyt wielka wagę przywiązujemy do tytułów, wykształcenia, pochodzenia - do wszelkich formalności, a nie do realnej wartości osoby.

W pytaniach o sprawy zawodowe Siódemka Monet oznacza zajęcia wysoce sformalizowane. Ale jeśli ktoś realizuje się zawodowo pisząc rozkłady jazdy pociągów, to ma w tej karcie wielkiego sojusznika!
--------------------------------------------------------------------------------

Siedem Monet czyli schemat zamiast życia

Siódemka Monet pojawia się wśród kart wtedy, kiedy nasze myśli i problemy są dalekie od namacalnej rzeczywistości, kiedy konkretne wysiłki odkładamy na "potem", na dalszą przyszłość - a na razie można tylko snuć plany, rysować wykresy i robić notatkami. Niektórzy ludzie przez całe życie robią tylko to: żyją wśród liczb, rubryk i planów pracy, a świat oglądają głównie w telewizji. Główne przesłanie tej karty brzmi: rzeczywistość została zastąpiona przez schemat.

Siedem Monet jako pierwsza i kluczowa karta w rozkładzie: Teoria ważniejsza jest niż działanie (podobnie jak przy 7 Mieczy). Zresztą problem, o który pytasz, też pewnie jest teoretyczny, wymyślony, intelektualny. Obracasz się wśród schematów, bez żywego kontaktu z rzeczywistością. (Sam/sama oceń, czy to dobrze, czy to źle. Jeśli pracujesz nad czymś jako naukowiec, to pewnie świetnie!)

Jako karta nr 2, ostrzegająca: Utrąciłeś kontakt z rzeczywistością. Twoje mniemania i schematy zastąpiły ci zrozumienie. Jest wielkie prawdopodobieństwo, że popełnisz fatalne błędy.

Jako karta nr 3, zawierająca wskazówki do działania: Na początek zrób ścisły plan. Opisz problem w punktach. Zobacz, jakie są warianty. Jak będziesz miał odpowiedni rozkład jazdy, zastanów się, czy już możesz zaczynać. (Jak widać, 7 Monet w tym położeniu raczej nie zachęca do czynu...)

Jako karta nr 4, obciążenia z przeszłości: Masz nawyki naukowca-mózgowca i talent do zastępowania życia schematami. Może jest to ucieczka przed żywym ale i bolesnym angażowaniem się uczuciowym?

Jako karta nr 5, mówiąca o twoich partnerach: Masz za partnera (partnerów) mózgowców-obserwatorów. Mogą co podpowiedzieć jakieś trafne rozwiązanie, ale odczuwać i decydować musisz sam, bez oglądania się na nich.

Karta nr 6 - bliska i widoczna już przyszłość: Wszystko idzie zgodnie z planem, a znane przyczyny wywołują znane z góry skutki. Nic nowego się nie zapowiada. Sprzyjająca karta, jeśli coś wykonujesz według planu; ale nie sprzyjająca, jeśli konieczne są jakieś twórcze działania.

Karta nr 7 - niespodzianki: 7 Mieczy zapowiada znane niespodzianki - czyli wypadki zdarzające się na zasadzie Prawa Murphy'ego, że jeżeli tylko coś się może popsuć, to się popsuje.

Karta nr 8 - rzeczy trwałe, niezmienne i oczywiste: Sprawy o których mowa, są opisane tak pewną teorią, tak ścisłym planem, że nie ma tu miejsca na przypadek, dowolność ani spontaniczność.

Karta nr 9 - mistrzostwo: Jest szansa, że zostaną znalezione ścisłe reguły, rządzące tym, o co pytasz.

Karta nr 10 - pożytek dla innych: Z całej historii zostaną wyciągnięte obiektywne, ścisłe wnioski, z których inni, którzy będą się o tym uczyć, będą mieli pożytek.

Karta nr 11 - to, co się nie uda: Nie uda się całej sprawy zamknąć w jakimś wygodnym schemacie.

Karta nr 12 - wskazówka co do znaczenia całego rozkładu: Istnieje prosty klucz do omawianej sprawy - zapewne jej sens da się streścić w jednym zdaniu.

Karta nr 13 - co będzie w następnym cyklu losu, w dalekiej przyszłości: Kiedyś będziesz patrzył na obecne wydarzenia jak na muzealny zabytek. Ale to jeszcze nie prędko nastąpi.

Uwaga! Siódemka Monet jest korzystna jeśli pytamy o pieniądze, szczególnie pieniądze abstrakcyjne - akcje, ubezpieczenia, lokaty długoterminowe. Korzystna jest wtedy na pozycjach 1, 3, 5, 6, 8, 9, 10, 12.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

Siódemka denarów
Sztuka cierpliwości, sukces niespełniony, oczekiwanie.

Uczucia
Będzie to czas, w którym pojawi się konieczność podjęcia decyzji. Trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość. Chwilowe zatrzymanie spraw, po to abyśmy mogli dokładnie się im przyjrzeć i zastanowić się, czy właściwie postępujemy. Karta siódemka monet symbolizuje także czas przyglądania się naszym relacjom z partnerem, moment zadumy, zastanawianie się nad sensem związku. Pojawia się refleksja nad tym, co dalej? Jako rada, karta ta sugeruje zwolnienie tempa w związku. Tarot radzi, by nie przyspieszać niektórych spraw, należy pozwolić na to, by związek rozwijał się powoli, starannie, bez pośpiechu trzeba będzie stworzyć jak najlepsze warunki dla związku. Siódemka monet może zapowiadać długie oczekiwanie na rozwój uczuć w związku, powolne tempo dojrzewania miłości. Karta dla osób samotnych może oznaczać, że jeszcze nie jesteśmy gotowi do związku, albo trzeba będzie na razie uzbroić się w cierpliwość, zanim pojawi się uczucie. Wstrzymanie w sprawach miłosnych, umiejętność wyobrażania sobie przyszłości związku, w międzyczasie powolne zapewnianie sobie gruntu dla rozwoju związku partnerskiego. Nie należy narzucać sobie zbyt wysokiego tempa, do wyższego poziom w miłości należy dochodzić powoli. Nie decyduj się na wstąpienie w związek formalny za szybko, delektuj się narzeczeństwem, czy byciem w związku nieformalnym, nie ponaglaj partnera, nie wymuszaj na nim pójścia do ołtarza, macie na to czas.

Finanse
Karta mówiąca o chwilowym zaniechaniu działań prawdopodobnie z powodu braku satysfakcji zawodowej. Brakuje nam cierpliwości i wytrwałości, łatwo się zniechęcamy, gdyż wydaje się nam, że to co robimy nie przynosi nam spełnienia a efekty naszej pracy są niewidoczne. Zasialiśmy ziarno i czekamy na to, co z tego wyrośnie i coraz bardziej się niecierpliwimy. Nie zdajemy sobie sprawy, że na sukces trzeba poczekać. Nie próbujmy niczego przyspieszać, nie zniechęcajmy się tak łatwo. Oczywiście należy nam się odpoczynek, ale po chwili relaksu trzeba znów zacząć ciężką pracę, która prędzej czy później przyniesie nam zasłużony sukces, podwyżkę, awans. Jest to karta rozmyślań, szacowania i zastanawiania się, co dalej? Może oznaczać rozterki w sprawach zawodowych. Zastanawiamy się, czy jesteśmy we właściwym miejscu, być może praca nie przynosi nam satysfakcji, wypalamy się i czujemy, że jedyne na co mamy ochotę to zrobić przerwę. Musimy zastanowić się czy dalsze wysiłki nam się opłacają, czy przynoszą oczekiwane zyski i czy pozostać przy tym, co robimy, czy też pójść inną drogę. Jeśli to tylko chwilowe zniechęcenie, to weź urlop, odpocznij i z nową energią wróć do swoich obowiązków, ale jeśli czujesz, że masz już dość a praca jest żmudna i nie przynosi żadnych efektów, to zastanów się czy zmiana nie jest koniecznością. Karta oznacza czasami po prostu zwykłą przerwę od obowiązków, także długotrwałą pracę nad pewnym projektem, w tym przypadku pojawienie się karty może sygnalizować chęć chwilowego odpoczynku od opracowywania go, to także przyglądanie się temu, co już się zrobiło. Czasami to oznaka chwilowego braku weny, przemęczenia obowiązkami. Pojawienie się tej karty często oznacza też sytuację, która wymaga wiele wysiłku, wiary i wytrwałości, ale która da nam wiele satysfakcji, jeśli uda nam się dokończyć to, co zaczęliśmy. Bądźmy cierpliwi i wytrwali. Siódemka denarów to sztuka planowania przyszłości i zapewniania gruntu do przyszłego rozwoju. Trzeba mądrze zaplanować swoje posunięcia, tak abyśmy mogli się rozwijać i realizować, więc czasami warto zatrzymać się na chwilę abyśmy mogli przemyśleć, czy to co robimy jest dla nas dobre i czy zapewnia nam to właściwy dla nas rozwój. Sprecyzujmy swoje cele, niech będą jasne i realne i wtedy zacznijmy je realizować, nawet jeśli zajmie nam to trochę czasu. Podążajmy w wybranym kierunku, nie poddawajmy się, nawet jeśli na naszej drodze staną przeszkody. Nawet jeśli postęp jest powolny, to zawsze krok naprzód. Dla osób bezrobotnych karta może oznaczać chwilowy zastój w poszukiwaniu pracy albo brak ofert pracy, które nas interesują. Może też na razie nie możemy sprecyzować tego, czym chcielibyśmy się zająć i wciąż się zastanawiamy. Uważajmy na to żeby nie zajęło nam to zbyt dużo czasu.

źródło:strona magiakart.


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL