[ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 6 Denarów
PostNapisane: 14 sty 2013, o 20:00 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2315
Podziękowań: 1233
SZÓSTKA DENARÓW (MONET)

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Szóstka Monet czyli skuteczna szkoła sukcesu

W słynnej talii Waite'a na karcie tej narysowano bogatego kupca z epoki Renesansu, który rozdaje pieniądze biedakom. Aleister Crowley kartę te zatytułował Sukces i dobrał dla niej astrologiczny wykładnik: Księżyc, symbol wzrostu, w znaku Byka opiekującym się majątkiem i pieniędzmi.

Jednakże Szóstka Monet oznacza coś więcej niż tylko pieniądze i bogactwo. Oznacza przede wszystkim stan ducha, który sprzyja zdobywaniu tak pieniędzy, jak i pozycji społecznej. Oznacza pełną sprawność, gotowość i dyspozycyjność. Ludzie, którzy działają pod wpływem energii tej karty, wchodzą na drogę sukcesu w sposób łatwy, prosty i skuteczny.

Szóstka Monet jest także przeciwieństwem innej szóstki, Szóstki Pucharów. Jak pamiętamy, Szóstka Pucharów oznaczała miłość odruchową i wszechogarniającą - taką, która nazywa się miłością matczyną. Szóstka Monet, to, przeciwnie, twarda - ojcowska - szkoła. Jeżeli w pewnej instytucji panuje duch tej karty, znaczy to, że w miejscu tym ludzie są urabiani według dobrze określonych norm i wzorów. Mówimy: On już mu da szkołę... - i wówczas myślimy o czymś, co jest zapisane w Szóstce Monet.

Ludzie owładnięci duchem tej karty nie myślą ani o świętowaniu (o tym mówi Szóstka Kijów), ani o emocjonalnym cieple (to jest domeną Szóstki Pucharów), ani też nie w głowie im są zwariowane pomysły (jak w Szóstce Mieczy). Oni myślą o celu i o skutecznym dojściu do celu. Łatwo ich poznać: wyglądają właśnie tak, jak powinien wyglądać rasowy urzędnik, biznesmen, działacz partii. Takich właśnie widzimy na plakatach reklamujących wielkie firmy - i w amerykańskich filmach.

Jeżeli Szóstka Monet odpowiada na pytania o nasze stosunki z ludźmi, wnioskujemy, że są one formalne i służą temu, aby wspólnie dojść do pewnego celu.

W pytaniach o miłość, karta ta zapowiada wszelkie kroki, które związek dwojga ludzi formalizują - jest więc często zapowiedzią małżeństwa. (Bo inaczej co sobie ludzie pomyślą?)

Gdy pytamy o pieniądze, karta zapowiada pieniądze nie tylko duże, ale i zdobyte w sposób czysty - zgodnie z prawem i umowami; podatki na pewno zapłacone, podpisy na czekach się zgadzają itd. A nawet jeśli dzieją się szwindle, to są one profesjonalnie doskonałe.

Lecz chociaż Szóstka Monet ma mnóstwo zalet, większość ludzi woli od niej trzy inne szóstki - gdyż od Szóstki Monet wieje nudą!
--------------------------------------------------------------------------------

Szóstka Monet czyli trening, sprawność, dyscyplina

Szóstka Kijów oznaczała świętowanie, Pucharów: wszechogarniająca miłość, Mieczy: szalone pomysły. Szóstka Monet znaczy przede wszystkim trening, taki, dzięki któremu nabywamy profesjonalnej sprawności i możemy sięgnąć po sukces. W przeciwieństwie do bezwarunkowej matczynej miłości, jaka zapisana jest w Szóstce Pucharów, Szóstka Monet oznacza raczej twardą, ojcowską dyscyplinę.

Szóstka Monet jako pierwsza (główna) karta w rozkładzie: Jesteś na drodze, na której liczy się twarda praca, metodyczny trening i ostra konkurencja. Wygrać mogą tylko najlepsi i ty aspirujesz do nich. Sukces należy poprzeć systematyczną pracą nad własnych rozwojem w określonym kierunku.

Jako karta druga, ostrzegająca: Popadłeś w stan pewnego emocjonalnego zobojętnienia i wytarcia. Liczą się pieniądze, awanse i pozycja społeczna, nie dostrzegasz życia własnej duszy. Za bardzo przykręcasz sobie śrubę, traktujesz swoje ciało fizyczne i emocjonalne jak juczne zwierzę, które się pogania do przodu.

Jak karta trzecia, wskazówki do działania: Należy iść na kurs, poddać się szkoleniom i treningom, oddać się w ręce specjalistów, którzy cię udoskonalą. Może też oznaczać, że jesteś dobrze dostosowany do instytucji, w której działasz i w pełni wyrażasz jej ducha.

Karta czwarta, wpływy przeszłości: Zostałeś wytresowany - przez rodzinę, szkołę albo samego siebie i sztywno trzymasz się pewnego wzoru. To ci przeszkadza w rozwoju.

Piąta. Ludzie z którymi współdziałasz...: Reprezentują profesjonalizm, zawodowa sprawność. Nie będą się nad tobą rozczulać, ale jeżeli wiesz czego chcesz, będą znakomita pomocą.

Szósta. Nadchodząca się przyszłość...: To zbliżanie się do celu dzięki twardej pracy i profesjonalnej sprawności. Korzystna karta, gdy pytasz o pieniądze i awans.

Siódma. Niespodzianki, które korzystnie lub niekorzystnie zaburzą twoje plany: To nie tyle niespodzianki, co skutek dawnych decyzji, twoich i innych, które z żelazną logiką wracają do ciebie.

Ósma. Ograniczenia, których nie da się ominąć: Karta ostrzega, że w rzeczywistości (kiedy przyjdzie co do czego), nie zrezygnujesz ze swoich planów. Zanadto jesteś przywiązany do swojej życiowej drogi, aby ja zmieniać.

Dziewiąta. Dążenie do doskonałości: Bardzo mocna karta w tej pozycji. Wskazuje, że w pewnej dziedzinie uzyskujesz zawodowy perfekcjonizm.

Dziesiąta. Pożytki dla innych: Karta każe ci patrzeć na siebie jako na szefa i organizatora, który dzięki własnej dyscyplinie stwarza dla innych życiową przestrzeń.

Jedenasta. To, co się nie może udać: W sprawie, o którą pytasz zabraknie koniecznej dyscypliny, samoopanowania i skutecznego treningu. Możliwe że przez to twoje plany rozejdą się po kościach.

Dwunasta. Karta, która pomaga podsumować cały rozkład: Zwróć uwagę na to, co inne karty mówią o sprawności, skuteczności i zawodowych umiejętnościach.

Trzynasta karta: daleka przyszłość: W dalekiej przyszłości możliwy jest sukces dzięki zawodowej sprawności. Co oznacza, że to jeszcze nie teraz.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

Szóstka denarów
Dawanie i branie, wsparcie finansowe, gotowość do niesienia pomocy.

Uczucia
Karta symbolizująca partnerstwo w związkach, równowagę w dawaniu i braniu, wzajemne wsparcie. Mamy do czynienia z związkiem opartym na uczciwości, o jasnych zasadach, rozwijającym się harmonijnie, gdzie każdy z partnerów dba nie tylko o swoje potrzeby, ale i również o potrzeby swojego partnera. Pozytywna, dobrze wróżąca karta, w zapytaniach o związki. Mamy gwarancję, że nawet w kłopotliwych sytuacjach, nie zabraknie nam wsparcia i pomocy ze strony partnera, albo to my jesteśmy osobą, na którą można liczyć w trudnych sytuacjach. Jako karta ostrzegawcza, w pytaniach, co może być problemem w związku, pojawienie się karty szóstki monet może sygnalizować zaburzoną równowagę w dawaniu i braniu, brak wsparcia z strony naszej lub ze strony partnera, nieumiejętność rozwiązywania problemów, nieradzenie sobie z kłopotami, nieuczciwość, różne potrzeby i oczekiwania w związku, odgrywanie się na partnerze za niepowodzenia, zazdrość o sukces partnera.
Zapowiada powrót do równowagi i zadowolenia, harmonię, wspólne zainteresowania, troskę, poprawę warunków bytowych, mieszkaniowych, konflikty zostały rozwiązane, partner udzieli nam wsparcia, będziemy mogli na nim polegać, nie zawiedzie nas w ciężkich chwilach. Dla osób samotnych karta może wróżyć obecność osoby, która chciałaby otoczyć nas opieką, która jest życzliwa i ma dla nas wiele do zaoferowania. Może także symbolizować pojawienie się uczucia na zasadzie partnerstwa, odwzajemnionego, który pozwoli czuć się w związku potrzebnym i spełnionym. Dla osób, które zadadzą pytanie, dlaczego wciąż są samotne, karta daje odpowiedź, że najprawdopodobniej mamy problem z zachowaniem odpowiednich proporcji w dawaniu i braniu w związku, być może za dużo wymagamy od partnerów, a zbyt mało z siebie dajemy, albo odwrotnie obdarzamy kogoś wielkim uczuciem, a druga strona ma problem z docenieniem tej miłości i odwzajemnieniem.

Finanse
Widząc szóstkę denarów musimy zastanowić się kim jesteśmy, czy osobą która dzięki swoim możliwością finansowym, jest w stanie udzielić pomocy tym, którzy jej potrzebują, a może to Ty znalazłeś się w nagłej potrzebie i musisz o tę pomoc prosić? Jeśli potrzebujesz wsparcia finansowego, to widząc szóstkę denarów w rozkładzie masz szansę je uzyskać, gdyż karta ta oznacza zapewnioną pomoc w trudnych sytuacjach. Ta karta symbolizuje dawanie i branie. Może symbolizować Ciebie jako osobę, która pomocy udziela albo Ciebie jako osobę proszącą o pomoc. Zazwyczaj przy szóstce denarów kłopoty finansowe powoli się kończą, możemy liczyć na przypływ gotówki, pomoc finansową, zapomogę, premię, pożyczkę. Niekiedy karta symbolizuje wyróżnienia, nagrody, stypendia naukowe i socjalne. Karta oznacza w niektórych przypadkach także działalność dobroczynną, pomaganie słabszym i potrzebującym, udział w życiu społecznym, dawanie nagród czy wartościowych prezentów, hojność, uczciwość. To także sprawiedliwy podział majątku, akt łaski, wypłacalność, zarządzanie majątkiem, równowaga w dawaniu i braniu.

źródło:strona magiakart.

_________________
Wróżby, Tarotowe portrety www.arkanalosu.pl


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL