[ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 4 Denarów
PostNapisane: 14 sty 2013, o 19:47 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2315
Podziękowań: 1233
CZWÓRKA DENARÓW (MONET)

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Czwórka Monet czyli Mam i mogę się tym cieszyć

Chociaż w naszej wędrówce po kartach tarota doszliśmy już do Piątek, to pozostała jeszcze do omówienia Czwórka Monet. Wyrównajmy tą zaległość.

Przez wieki, kiedy tarot pozostawał ludową francuską grą, na kartach numerowanych rysowano tylko kije, miecze, puchary i monety w odpowiedniej liczbie. W roku 1911 powstała pierwsza talia, w której karty numerowane otrzymały swoje symboliczne obrazy. Była to słynna talia Arthura E. Waite'a, ilustrowana przez Pamelę Coleman-Smith.

W talii tej, na karcie Czterech Monet, twórcy umieścili siedzącą postać ponuro spoglądającego, kędzierzawego bruneta, który jest dosłownie obudowany złotymi monetami. Człowieczek ów opiera obie stopy na wielkich (prawie jak on sam) złotych monetach, trzecią monetę trzyma oburącz na piersi (jak tarczę), czwarta zaś spoczywa ponad jego głową.

Liczba cztery w starym okultystycznym kodzie jest liczbą żywiołu Ziemi. W tarocie symbolem Ziemi są Monety. Z tego wnioskujemy, że Czwórka Monet jest szczególnie mocną karta, i nie bez przyczyny postać narysowana na tej karcie - istny geniusz posiadania - wygląda jakby był zrośnięty ze swoim złotem.

Tarotowe Czwórki oznaczają etap spełnienia, kiedy czyjeś dzieło staje się zamknięta całością. Czwórka Monet oznacza wiec ten moment, kiedy wszelkie wysiłki na rzecz zarabiania pieniędzy i zdobywania innych materialnych dóbr osiągnęły swój skutek. Mam i mogę się tym cieszyć! - oto hasło tej karty.

Aleister Crowley nazwał tę kartę Power, co po angielsku oznacza zarówno siłę, jak i władzę. Uznał też, że w horoskopie odpowiada jej Słońce w znaku Koziorożca. Tak więc sensem tej karty jest władza i moc, osiągnięta dzięki pieniądzom, a ściślej dzięki temu, że ma w swoim ręku rozmaite materialne zasoby.

Czwórka Monet jest jedną z najlepiej wróżących kart w interesach. Zwiastuje bogactwo, materialne bezpieczeństwo, satysfakcję z tego, co się ma. Oznacza osiągnięcie celu w materialnych staraniach. Jeżeli nawet w zadanym pytaniu nie było dosłownie mowy o pieniądzach, karta ta jednak wskazuje, że to, co robimy, ma na względzie finansowe korzyści.

W interesach często ta karta oznacza tan etap, kiedy pieniądz robi pieniądz, i zyski z przedsięwzięcia stają się nieledwie automatem. Dlatego - na karcie Waite'a i Smith - siedząca postać obraca monetą, którą trzyma, niby magicznym młynkiem produkującym złoto.

I jeszcze jedno: ta karta oznacza, że bogactwo jeszcze przynosi radość. Gdybym był znudzony forsą, wypadłaby mi nie Czwórka, lecz Siódemka monet.

A jakie są złe rzeczy, o których mówi ta karta? Oczywiście jej wadą jest wszechogarniający materializm. (Dopiero Dziesiątka Monet będzie od niego wolna.)
--------------------------------------------------------------------------------

Czwórka monet czyli posiadam, cieszę się tym co mam i to jest moją mocą

Karta czwórka monet powstaje ze spotkania czwórki, liczby żywiołu Ziemi, oraz Monet, czyli tarotowego koloru związanego z Ziemią. Stąd wynika moc tej karty - połączenie posiadania, satysfakcji z posiadania, oraz władzy i poczucia siły będących skutkiem posiadania.

Czwórka Monet jako pierwsza karta, główna w rozkładzie: Sprawą podstawową w istniejącej sytuacji jest stan posiadania, sprawy majątkowe, pieniądze. Przyszedł czas, kiedy gra idzie przede wszystkim o to, aby mieć, a także o to, aby ze swojego majątku zrobić właściwy użytek.

Jako karta nr dwa, negatywna i ostrzegająca: Tkwisz w szponach materializmu: wpadłeś w pułapkę pt. Chcę mieć jak najwięcej. To nie ty rządzisz swoimi pieniędzmi: to one rządzą tobą.

Jako karta nr trzy, wskazująca najwłaściwsze wyjście: Znakomity moment, aby posłużyć się swoimi pieniędzmi. To, czego pragniesz, możesz po prostu sobie kupić, i to będzie właściwe rozwiązanie w istniejącym stanie rzeczy.

Jako karta czwarta w rozkładzie, mówiąca o obciążeniach z przeszłości: Kieruje tobą mnóstwo świadomych i nieuświadamianych nawyków dotyczących pieniędzy. Nauczyłeś się kierować materialnym interesem i to zamyka ci różne drogi rozwoju i czyni ślepym na wiele spraw w życiu.

Jako karta piąta, mówiąca o partnerach: Ludzie, z którymi idziesz przez życie, są zainteresowani przede wszystkim sprawami materialnymi. (Karta nie rozstrzyga, czy to dobrze, czy to źle.) Czwórka Monet w tej pozycji może oznaczać także po prostu majętnych wspólników.

Jako karta nr sześć - zbliżające się przyszłe wyniki: Zbliżają się pieniądze, satysfakcja z powodu posiadania, oraz zwiększenie twoich wpływów i znaczenia, a to z powodu pomnożenia stanu posiadania. Karta zarazem ostrzega, że sprawy materialne mogą cię zanadto zdominować.

Karta siódma, niespodzianki losu: Nieoczekiwanie dla ciebie pojawi się sytuacja, w której sprawy materialne wyjdą na plan pierwszy.

Karta ósma, sprawy nazbyt oczywiste: Twoim głównym celem (i problemem) są przecież sprawy materialne i musisz się z tym liczyć. (Nie zaniedbuj materialnej treści życia dla jakichś odległych mrzonek.)

Karta dziewiąta, szczególne osiągnięcia: Masz szanse swoje umiejętności w pomnażaniu majątku i robienia użytku z majątku rozwinąć w prawdziwą sztukę.

Karta dziesiąta, pożytki dla innych: Twój majątek przysporzy korzyści także pewnej szerszej grupie ludzi.

Karta jedenasta, chybione przedsięwzięcia: Raczej nie dojdziesz do tego etapu, kiedy można się cieszyć tym, co się ma.

Karta dwunasta, uzupełnienie całości rozkładu: Oprócz tego, co mówiły inne karty, masz powodzenie w sprawach materialnych.

Karta trzynasta, perspektywy na dalszą przyszłość: Naprawdę satysfakcjonujące cię pieniądze pojawią się dopiero w następnej fazie rozwoju (przyszły rok, przyszłe siedmiolecie, następny cykl Saturna - 29 lat).

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

Czwórka denarów
Przywiązanie do materii, duma z posiadania, lęk przed utratą.

Uczucia
Karta ta może mieć różne znaczenie w zależności od postawionego pytania. Czwórka monet w ogólnym znaczeniu może symbolizować posiadanie, mocne trzymanie się zdobyczy, na które się zapracowało, może się to odnosić do finansów, jeśli właśnie o nie pytamy, lub do spraw miłosnych, jeśli to właśnie one nas interesują, to także wiążący się z tym strach przed zmianami. Karta może sugerować, że mocno chronimy tego co mamy, chcemy za wszelką cenę zatrzymać partnera/partnerkę przy sobie a więc ze wszystkich sił staramy się, by nie dopuścić do tego, by ukochana osoba wymknęła nam się z rąk. W bardziej negatywnym znaczeniu karta może symbolizować nadmierną, wręcz chorobliwą zazdrość, czy zaborczość, która sprawia, że najchętniej zamknęlibyśmy naszego partnera w złotej klatce. Karta może też oznaczać, że ktoś próbuje zatrzymać kogoś w związku oferując korzyści materialne i wydając pieniądze na kosztowne prezenty chce uzależnić drugą osobę od siebie. Czwórka monet oznacza także bycie z osobą z wygody, liczymy na to, że partner ustawi nas finansowo, albo to my jesteśmy osobą, która swoimi środkami finansowymi próbuje zatrzymać przy sobie drugą osobę. To także małżeństwa zawierana z powody korzyści materialnych, karta ta może wskazywać na wyrachowanie i kierowanie się w życiu swoim interesem. Może oznaczać osoby, które w doborze partnera, przyjaciół kierują się chłodną kalkulacją i zadają sobie pytania, czy ta znajomość przyniesie im zysk. Często więc karta ta wskazuje na związki powstałe z wygody i zamiłowania do komfortu. W innym przypadku karta może oznaczać po prostu skąpstwo w związku, partner tak bardzo boi się o swoje finanse, że trzyma je przy sobie i próbuje kontrolować w ten sposób wydatki. Pojawienie się kart w rozkładzie może także oznaczać, że partner nie pozwoli Ci tak łatwo odejść, albo że będzie trzymał w ręku pewne środki, którymi będzie próbował Cię zatrzymać. To także oznaka, że prześladuje Cię myśl o utracie utratą partnera.

Finanse
Pojawienie się karty w rozkładzie sugeruje, że trzymamy w swoich rękach pieniądze lub posiadane wartości materialne, które udało się nam zdobyć ciężką pracą. Jesteśmy dumni z tego, co mamy, ale wraz ze wzrostem finansowym pojawił się lęk o posiadany majątek. W najlepszym przypadku może chodzić o zwykłą ostrożność , w najgorszym ciągłe napięcie i prześladujące myśli o roztrwonieniu zdobyczy. Nasze obawy o nagłą utratę pieniędzy nie dają nam spokoju i całe nasze wysiłki koncentrują się na ochronie tego, co mamy. Boimy się wszelkich zmian i ryzyka. Uważaj żeby pieniądze nie stały się jedyną wartością, o której myślisz i mówisz. Nie pozwól by wartości materialne zawładnęły Tobą. Jeśli pytamy karty z jakim człowiekiem mamy do czynienia, jaką ktoś jest osobą, to w tym przypadku czwórka monet oznacza człowieka dla którego materia ma pierwszoplanowe znaczenie. Może oznaczać kogoś wyrachowanego, dla którego najważniejszy jest zysk i w życiu kieruje się chłodną kalkulacją. To także oznaka izolacji od ludzi, pracoholizm, koncentracja na karierze i życiu zawodowym, zapewnianie bezpieczeństwa materialnego sobie i bliskim. W innym przypadku karta może oznaczać chciwość, skąpstwo, nieumiejętność dzielenia się bogactwem z innymi osobami, upór, konserwatyzm, to także otrzymanie cennego prezentu, przekonanie, że każdy człowiek ma swoje cenę i wszystko można kupić za pieniądze. Często karta oznacza też obawy przed zmianami w życiu zawodowym. Boimy się zmieniać pracę, nowych przedsięwzięć, inwestycji, wolimy nic nie robić żeby uniknąć rozczarowania. To także lęk przed utratą pracy.

źródło:strona magiakart.

_________________
Wróżby, Tarotowe portrety www.arkanalosu.pl


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL