[ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 3 Denarów
PostNapisane: 14 sty 2013, o 19:43 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2315
Podziękowań: 1234
TRÓJKA DENARÓW (MONET)

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Trójka Monet czyli wszystko zależy od młotka

Wielkie arkana tarota są znane od piętnastego wieku. Muzea przechowują talie sporządzane w epoce Renesansu dla włoskich książąt. Ale w ciągu następnych trzystu lat tarot poszedł w lud i przetrwał jako jarmarczna rozrywka, karty zaś były odbijane z prymitywnie sporządzonych drzeworytów. Na tych drzeworytach małe arkana oznaczano rysunkami pałek, pucharów, mieczy i monet, w odpowiedniej liczbie. Dopiero około 90 lat temu zaczęto projektować pierwsze talie ezoteryczne, wśród których największą sławę zyskała talia Arthura Waite'a, namalowana przez Pamelę Coleman-Smith. Autorzy ci po raz pierwszy również na małych arkanach przedstawili symboliczne sceny, zapewne pochodzące z wizji Waite'a, który był magiem z tajemnej loży - Zakonu Złotego Brzasku.

Na Trójce Monet według pomysłu Waite'a jest wyobrażony rzemieślnik, rzeźbiarz, który ozdabia ścianę świątyni wzorem, który pokazują mu dwaj mnisi. Uchwycono tu ciekawy moment: oto przedstawiciele świata ducha - mnisi - przychodzą do fachwca od materii - rzemieślnika. Skończyła się gra wyobraźni - teraz wszystko zależy od młotka.

I to by było najkrótsze i najprostsze hasło tej karty:Oto wszystko zależy od siły młotka i od ludzi, którzy tymi młotkami machają.

Jak szczytna by nie była pewna idea, musi teraz przejść przez młotek, i to z niej pozostanie, co młotek zdoła wyrazić!

Aleister Crowley, inny tytan tarota, nadał tej karcie tytuł (po angielsku) Work, co znaczy zarówno praca, jak i dzieło. Energia tej karty kojarzyła mu się z Marsem w znaku Koziorożca. Mars w Koziorożcu oznacza bowiem pasję wykonawcy, wolę doprowadzenia pracy do końca, a także zwykłą pracowitość, wytrwałość, odporność na trudy i gotowość do zmagania się z oporną materią (najlepiej rzeczywiście przy pomocy młotka).

Trójka Monet opowiada o tym, jak każdy plan, pomysł, idea, musi zostać sprawdzona w praktyce. Możemy długo marzyć o pięknym domu, aż przyjdzie moment, kiedy musimy zacząć szukać odpowiedniego cementu i cegły, i pertraktować z fachowcami, którzy owszem, wapno mieszać potrafią, ale czy zdołają zrozumieć nasze wizje i tęsknoty?

Trójka Monet mówi o tym, że nasze zamiary zależą od ludzi, którzy mają je wykonać więc my nie możemy rzucać jakiś luźnych pomysłów, tylko musimy wszystko wytłumaczyć z szczegółami - bo inaczej fachowiec zrobi coś po swojemu, a nie tak jak my chcemy.

Karta ta mówi więc o pracy, o zmaganiu się z surowcem i wszelkimi szczegółami; o tym, że trzeba zakasać rękawy. Zapowiada, że jakieś ciężkie narzędzia pójdą w ruch; jak również to, że mamy do czynienia z kimś, kto myśli na zasadzie od-do, według instrukcji, i komu zapewne brakuje polotu poety.
--------------------------------------------------------------------------------

Trójka Monet czyli Pójdą w ruch ciężkie narzędzia

Trójka (czyli liczba zaczynania, startu, początku), i kolor Monet (związany z materialnym i praktycznym żywiołem Ziemi) dają razem kartę, która głosi, iż skończyły się marzenia, fantazje i luźne plany, i teraz pora, aby w ruch poszły młotki, wiertarki i inne ciężkie narzędzia.

Trójka Monet jako pierwsza karta w rozkładzie - Co się w ogóle dzieje? Najważniejsze są sprawy praktyczne, materialne, techniczne. Nie pora na żadne subtelne rozważania. Liczy się tylko to, co da się jasno nazwać: tak-nie, czarne-białe. Trzeba wykonać pewne zadania, a ktoś, kto się do tego zabiera, nie może mieć żadnych wątpliwości. Słowa brzmią jak rozkazy. Ludzie mają klapki na oczach, i docierają do nich tylko najgrubsze treści.

Jako karta druga - Co mi grozi? Napotkasz na opór materii, złośliwość martwych przedmiotów. Zadziała prawo Murphy'ego: Cokolwiek się może popsuć, będzie się psuć. Narażasz się na nerwy, niepotrzebne koszty i konflikty.

Karta trzecia - Co robić? Obierz sobie jeden, najważniejszy cel, i skup się na nim. Nie daj sobie zawrócić w głowie ludziom, którzy przychodzą z mało ważnymi sprawami. Nie chodź na kompromisy. Nie dopuszczaj wątpliwości. Bądź gotów walczyć o swoje racje. Wyobraź sobie, że założyłeś pancerz i hełm z przyłbicą. Zaufaj swoim praktycznym umiejętnościom.

Karta czwarta - Obciążenia z przeszłości Pozwalasz sobie wmówić, że na niczym się nie znasz, że nadajesz się tylko do młotka i łopaty. Nie dość wierzysz swoim zdolnościom. Masz skłonność udawać głupiego, bo tak jest wygodniej.

Karta piąta - Partnerzy: Ludzie, z którymi przyszło ci współdziałać, są trudnymi partnerami - uparci, nastawieni na jeden cel, nie całkiem rozumiejący ciebie. Ale jeżeli trafisz do ich serca, wesprą cię swoją wytrwałością i zdolnościami praktycznymi.

Jako szósta karta w rozkładzie - Co z tego wyniknie? Dzieło osiągnie swój materialny kształt. Przekonasz innych ludzi, aby wykonali to, co ty zaplanowałeś. Stworzysz coś trwałego. Ale pamiętaj o fachowcach i funduszach - bez tego ani rusz.

Siódma karta - Jakie niespodzianki się szykują? Warunki zmienią się tak, że możliwa będzie praktyczna realizacja twoich pomysłów. (Co wcale nie musi cię ucieszyć, bo to dodatkowy wysiłek, obowiązki itd.)

Ósma karta - Rzeczy tak oczywiste, Źe o nich nie myślisz... To twoje praktyczne umiejętności i możliwość korzystania z usług fachowców. (Tego albo nie doceniasz, albo ci brakuje.)

Karta dziewiąta - W czym osiągniesz mistrzostwo; gdzie leży najbardziej obiecujący kierunek działania? Twoją mocna stroną jest praktyka - zdolność doprowadzania do końca pewnych ściśle określonych zadań. Także na czyjeś zlecenie.

Karta dziesiąta - Co z tego będą mieć inni, społeczeństwo? Pozostawisz po sobie trwale dzieła, z których inni będą korzystać.

Jedenasta - Co się nie uda? Prawdopodobne, że pozostaniesz na etapie planów i pobożnych życzeń. Z rozgrzebanym placem budowy, nie dokończoną pracą dyplomową; z tymi samymi wciąż marzeniami.

Dwunasta - Dodatkowe wnioski co do rozkładu kart: Cała sprawa ma bardziej praktyczny, konkretny charakter, niż sadziłeś. Może coś dałoby się załatwić przy pomocy odpowiednich fachowców lub pieniędzy?

Trzynasta - Co widać za zakrętem? Twoje zamierzenia zostaną ukończone - przez innych, lub przez ciebie, ale już w zupełnie odmiennych warunkach.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

Trójka denarów
Powolny wzrost, nabywanie umiejętności, szanse zawodowe.

Uczucia
Wytrwałość, zaangażowanie, ciągła praca nad sobą i związkiem pozwoli przetrwać nawet najtrudniejsze chwile, o tym mówi karta trójka monet. Obecność karty w rozkładzie może też wskazywać na to, że nadchodzi taki czas, kiedy trzeba będzie mocniej zaangażować się w to uczucie. Karta symbolizuje też budowanie solidnych podstaw związku, wytrwałość i chęć pozostania w tym związku. Trójka monet symbolizuje uczucia trwałe, silne, solidne, nawet jeśli czasy szaleńczego zakochania macie za sobą. Możemy jednak być pewni zaangażowania partnerów w ten związek. Karta jest gwarancją pomyślnego rozwiązania spraw, o ile będziemy w stanie podjąć odpowiedni wysiłek. Miłość, bycie w związku wymaga ciągłej pracy, troski o partnera i o sprawy codzienne, również dużej odpowiedzialności. Jeśli się postarasz i zadbasz o harmonię w związku, nic nie będzie w stanie zaszkodzić tej miłości.
Pojawienie się trójki monet w rozkładzie może zapowiadać sytuację, w której miłość może zostać wystawiona na pewną próbę, a od Ciebie będzie zależało, jak potoczą się sprawy. Zrób wszystko, aby nie zawieść partnera i przetrwać tę ciężką próbę! Wspieraj go w trudnych chwilach i okaż jaki jest ważny dla Ciebie. Pojawienie się tej karty, w zapytaniu o powodzenie danej sprawy odpowiada, że masz duże szanse, o ile podejmiesz odpowiednie działania i nie będziesz siedzieć z założonymi rękoma. Pomoże Ci dawka cierpliwości, spokój, podejmowanie przemyślanych decyzji, a przed wszystkim wytrwałość i konsekwencja. Nie poddawaj się, nawet jeśli pojawią nieporozumienia i wyrzuty. Jeśli Twój związek boryka się z różnymi problemami już od dłuższego czasu to pojawienie się karty trójki monet oznacza, że masz dużą szansę na naprawę sytuacji, nie poddawaj się i zawalcz o ten związek, nawet jeśli oznacza to dużą pracę, a zobaczysz, że warto było przeczekać burzę. Karta trójka monet oznacza bowiem wysiłek włożony we właściwe cele. W przypadku osób niebędących w związkach karta trójka monet może oznaczać pozytywne zmiany albo wskazywać na okazję, która pozwoli wykazać się na oczach osoby na którą zwróciliśmy uwagę. Uda Ci się przyciągnąć czyjś wzrok, zaintrygować kogoś, czy nawet w sobie kogoś rozkochać. Karta ta oznacza też, że w Twoim pobliżu jest ktoś, kto Ci się przygląda i myśli o nawiązaniu bliższej znajomości. W innym przypadku karta może sygnalizować obecność osoby w Twoim otoczeniu, która chce zrobić na Tobie wrażenie i szuka sposobów na przykucie Twojej uwagi. Rozejrzyj się, może w Twoim otoczeniu istnieje taki ktoś, kto pragnie kontaktu z Tobą, lecz jest zbyt nieśmiały, by podjąć pierwszy krok.

Finanse
Czeka Cię dosyć pracowity okres, ale jeśli dobrze go wykorzystasz, to możesz liczyć na uznanie, pozytywny rezultat działań, sukces, poprawę finansów czy awans. Trójka monet mówi o wykazywanie się poprzez własną, solidną i sumienną pracę, powolny, ale stały wzrost, to także planowanie, organizowanie, działanie, wcielanie pomysłów w życie. Karta może oznaczać budowę domu, tworzenie firmy od podstaw, opracowywanie nowej koncepcji zarządzania, rozwój kariery, rozwój osobisty, uczestnictwo w kursach edukacyjnych, szkoleniach. To także wszelkiego rodzaju wyróżnienia, premie, nagrody, odznaczenia, dobre oceny. Karta wiąże się też z pewnego rodzaju umiejętnościami w jakimś zawodzie, talent, dodatkowe kwalifikacje, profesjonalizm w tym, co się robi, dokładność i skrupulatność. Mamy szanse na awans, większe dochody albo na lepszą pracę, o ile karty otaczające to potwierdzą. Jeśli karty sąsiednie będą nacechowane negatywnie to niestety będziemy musieli poczekać jeszcze na sukces, jest to także znak, że nasze działania są nieefektowne, źle wypadniemy w rozmowie o pracę, albo uzyskamy negatywną ocenę na egzaminie.

źródło:strona magiakart.


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL