[ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: As Denarów
PostNapisane: 14 sty 2013, o 19:22 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2315
Podziękowań: 1233
AS DENARÓW

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
As Monet czyli środki materialne

As Monet jest taką sztandarową kartą dla całej serii Monet. Jak wszystkie asy, wyraża zasoby i możliwości, a także te sprawy, które ledwie się zaczynają, które istnieją dopiero w zarodkowej formie. Asy przypominają więc to, o czym pisał Lao-cy w księdze Tao-te-cing: że każda rzecz, kiedy jest na pozór słaba, a to dlatego, że jest młoda i ledwie narodzona, w istocie jest wtedy najsilniejsza; i przeciwnie: to co niby silne i sztywne, w istocie już czeka na swój upadek. Asy przedstawiają takie rzeczy: te, które są na początkowym etapie powstawania, i przez to są zarazem słabiutkie i potężne. Przeciwieństwem asów są dziesiątki, które właśnie oznaczają kres drogi rozwoju, kiedy dana rzecz chce już przemienić się w coś przeciwnego.

Monety przedstawiają materialne bogactwo; As Monet symbolizuje więc zarodki, zaczątki materialnego bogactwa, a więc, mówiąc prostym językiem, ową smykałkę do interesów, od której - plus szczęście - zaczyna się każda fortuna. Na takim etapie rozwoju był Steve Wozniak, kiedy w garażu skręcał swoje pierwsze komputery; i Bill Gates, kiedy do podobnych komputerów pisał swoje pierwsze programy. A dziś ich firmy, Apple i Microsoft, to finansowe imperia.

We wszystkich typowych pytaniach As Monet jest kartą wielce optymistyczną, bo każe dobrze myśleć o przyszłości, nawet, jeżeli w chwili obecnej klient jest biedny - gdyż oznacza te cechy osobowości, od których zależy, czy komuś dane jest zbić majątek.

Ale, podobnie jak inne asy, również As Monet nie zapowiada automatycznego sukcesu, i od innych kart w rozkładzie będzie zależało, czy z tego kiełka wyrośnie potężne Drzewo Pomyślności.
--------------------------------------------------------------------------------

As monet czyli podstawy materialnego sukcesu

Asy oznaczają to, co w nas i w naszych sprawach jest potencjalne - czyli to, co gdzieś w środku, pod powierzchnią siedzi, ale jeszcze się nie ujawniło. Ponieważ tarotowy kolor Monet ma najwięcej wspólnego z pieniędzmi, to As Monet oznacza nasze (nie ujawnione jeszcze) możliwości i umiejętności robienia pieniędzy. Jeśli w ważnym miejscu rozkładu kart wyjdzie As Monet, oznacza to, że zarodki z których wyrośnie pewna wielka fortuna, już są obecne - chociaż nie wtajemniczone oko jeszcze ich nie zauważa. Bo kto by się przejmował młodymi ludźmi, którzy w garażu skręcają miniaturowy komputer albo kimś, kto zaczyna pompować jakąś śmierdzącą ciecz z głębi ziemi (mam na myśli pierwszych nafciarzy).

As Monet jako pierwsza karta, najważniejsza w rozkładzie: Jeśli chodzi o pieniądze i ich zarabianie, trzymasz istnego asa w rękawie! Wszystkie możliwości już istnieją: masz odpowiedni talent do interesów, są warunki do robienia pieniędzy, są już obecne wszystkie czynniki, które, złożone razem, wykreują wielka fortunę.

As monet jako karta nr dwa, czyli ta, która zawiera ostrzeżenia: Warunki do wzbogacenia są - ale łatwo możesz je zmarnować, nie zauważyć ich, źle wybrać moment startu w interesach. Coś wielkiego mogło wyrosnąć - błędne decyzje zniszczą to w zarodku.

As monet jako trzecia karta - odpowiedź na pytanie co robić? Należy kształcić i rozwijać najmniejsze nawet umiejętności robienia interesów. Twoja dalsza droga życiowa zależy od takich twoich talentów, które teraz są ledwo zauważalne.

Jako krata czwarta, czyli obciążenia z przeszłości: Jeśli chodzi o pieniądze jesteś wciąż wiecznym zaczynającym, gdyż pewne złe doświadczenia z przeszłości nie pozwalają ci się rozwinąć.

Jako karta piata, mówiąca o partnerach: Ludzie, z którymi współdziałasz, to wschodzące gwiazdy biznesu. (Ze wszystkim, co w tej sytuacji dobre - i złe.)

Jako karta szósta, czyli najbliższa, nadchodząca przyszłość: Czeka cię dojście do etapu, kiedy w interesach (i w sprawach finansowych) będziesz kimś, kto ledwo zaczyna, albo kto dopiero szuka jakichś potencjalnych możliwości.

Karta siódma, czyli niespodzianki w przyszłości: Niespodziewanie otworzy się przed tobą nowa dziedzina (nowy sposób) zarabiania pieniędzy - i to będzie coś, co dopiero się ledwo zaczyna.

Karta ósma - to, co się na pewno nie zmieni: Jeśli chodzi o sprawy materialne, na pewno pozostaniesz na pozycji ledwie zaczynającego.

Karta dziewiąta - w czym możesz uzyskać mistrzostwo: Masz szanse rozwinięcia pewnych umiejętności w interesach - takich, które ledwie znasz.

Karta dziesiąta - pożytek dla innych: To co robisz, daje innym szanse na uruchomienie jakichś interesów, na wystartowanie w zarabianiu pieniędzy.

Jedenasta - to, co się rozproszy i zostanie zagubione: Jakieś rzadkie telnety, propozycje, pomysły finansowe zostaną zapomniane i nie zauważone.

Dwunasta - jeszcze jedno podsumowanie całego rozkładu: W tym co się dzieje, widać początki pewnej atrakcyjnej działalności finansowej.

Trzynasta, czyli to co będzie się dziać w następnym cyklu rozwoju: Jeszcze dana ci będzie szansa, aby zaczynać jakiś dobrze rokujące i oryginalne interesy - ale to nie teraz i nie prędko.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

As denarów
Obiecujące początki, wspaniałe możliwości, korzyści materialne.

Uczucia
As denarów podobnie jak as kielichów zawsze niesie pozytywne przesłanie. Jesteś w związku, w którym oboje myślicie nie tylko o chwili obecnej ale starannie planujecie przyszłość, macie jasno skonkretyzowane cele, oboje pragniecie stabilizacji. Karta może oznaczać, że mężczyzna lub kobieta, z którą obecnie się spotykasz myśli o Tobie poważnie. Ktoś wiąże z Tobą duże nadzieje. To także karta rozpoczynania działań mających na celu stabilizację związku, zapewnienia bezpieczeństwa materialnego, być może pojawiły się myśli o wspólnym zamieszkaniu albo wspólnej inwestycji. W pytaniach o czyjeś zamiary karta oznacza, że ktoś pragnie zainwestować swoje uczucia, czas, energię, również swoje zasoby materialne w ten związek. Ta karta to również duże szanse na osiągnięcie swoich celów, jeśli pytasz o realizację planów, to karta ta powinna być zapowiedzią, że wszystko potoczy się po Twojej myśli, że masz odpowiednie zasoby, moc, siłę aby sprawy potoczyły się tak, jak tego pragniesz. Jeśli pragniesz zgody i harmonii w związku, to ją dostaniesz.
W pytaniu o nową miłość, może oznaczać, że jest teraz odpowiedni czas, czy okazja aby spróbować bliżej zapoznać się z nieznajomą osobą, która przykuwa Twoją uwagę. Masz duże szanse. To także dobra karta dla osób samotnych, oznacza nowe szanse, okazje na poznanie kogoś wyjątkowego, duże powodzenie, adorację. Karta ta może także oznaczać nagłe lub długo wyczekiwane zaproszenie na wyjątkową uroczystość. To także pierwsze myśli o sformalizowaniu związku, chęć posiadania domu, miła niespodzianka, którą zaskoczy Cię partner, spotkanie z kimś kogo podziwiasz. Karta może także oznaczać poprawę sytuacji finansowej, która może korzystnie wpłynąć na związek, to także stabilizacja, spokój i harmonia w związku. Czekają Was dobre dni.

Finanse
Jest to bardzo pozytywna karta, jeśli chodzi o Twoje finanse i sprawy zawodowe. To dobre widoki na przyszłość, wspaniała szansa, nowa, interesująca oferta pracy, szansa na awans, premia. Siejemy ziarno przyszłego bezpieczeństwa finansowego. Karta może też oznaczać, że oto nadszedł dobry czas na rozpoczęcie własnego biznesu, o ile w tym momencie czujemy się wystarczająco silni i pewni swoich zamiarów. Dodatkowe karty pomogą bliżej przyjrzeć się sytuacji. As monet oznacza ryzyko, które się opłaca ale tylko wtedy kiedy dobrze pokierujemy daną sytuacją. Masz dobry potencjał, środki ale musisz we właściwy sposób gospodarować tymi zasobami, aby osiągnąć sukces. As monet oznacza także wszelkiego rodzaju pozytywnie rozpatrzone wnioski, zdany egzamin, kosztowny prezent, samorealizację, poprawę sytuacji materialnej, sukces nowych projektów, otrzymasz wsparcie finansowe, pożyczkę, stypendium naukowe jest w zasięgu ręki, nagroda, zmiany na lepsze. Karta ta może mieć negatywne znaczenie, ale wtedy kiedy wokół niej znajdują się mniej korzystne karty. Jeśli as pojawi się wokół trudnych kart to trzeba się będzie liczyć w najlepszym wypadku z drobną stratą, odmowną decyzją albo niezbędnymi wydatkami, w najgorszym razie as może oznaczać fałszerstwo, dużą stratę, materializm, pieniądze zarobione w niegodziwy sposób, brudne interesy. chciwość, materializm, niewykorzystane szanse.

źródło:strona magiakart.

_________________
Wróżby, Tarotowe portrety www.arkanalosu.pl


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL