[ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dama Pik
PostNapisane: 25 sie 2012, o 20:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
Dama Pik

Pozycja prosta: Mądra, ambitna, zamężna. Potrafi podejmować decyzje. Wymagająca, ale sprawiedliwa szefowa. Bywa samotna. Lubi towarzystwo. Teściowa, babcia, bliska krewna. Symbol wiedzy tajemnej. Terapeutka.
Odwrócona: Zgorzkniała, podstępna i złośliwa. Uwielbia knowania i oszustwa. Przywłaszcza sobie cudze pomysły. Wykorzystuje osoby bliskie i podwładne. Szerzy zło. Zajmuje się czarną magią. Niszczy rodzinę.
(Helena Żuk- "Karty Klasyczne")


Dama Pik jest osóbka dość niemiła. Ma wprawdzie swoje dobre strony, ale tylko w przypadku, gdy
odczytujesz ja jako wdowę czy istotę obarczoną ogromnymi kłopotami. Przeważnie jednak Dama ta symbolizuje podstępne działania, tajemne gry, trucicielstwo psychiczne, chęć zaszkodzenia innym. Nie jest wiec wtedy odczytywana jako konkretna osoba. Czasem - w połączeniu z karta pieniędzy- może oznaczać oszustkę, złodziejkę, kogoś, kto chce Cię wystawić do wiatru i coś zabrać.
(Zuzanna Śliwa- "Gdy Król pokocha Damę, czyli wróżenie z kart klasycznych")


Łączenia Damy Pik z innymi kartami (tylko do karty nr 9):
Mamy już za sobą jej spotkania z Asami i Królami oraz Damami, nie wyłączając Damy Trefl, co omówiliśmy szczegółowo wcześniej. Czas na Walety.
z Waletem Kier: nie bardzo powiodą się Twoje zamiary, są zagrożone.
z Waletem Karo: jesteś bez szans; za dużo przeszkód ze strony ludzi podstępnych i życzących Ci złe.
z Waletem Pik: karty te tworzą układ zwany złodziejską para; może tez znaczyć znaczne powiększenie zagrożenia, krach.
z Waletem Trefl: nie planuj teraz przyszłości, za dużo przeszkód.
z Dziesiątką Kier: miłość spali na panewce; przeszkody w miłości i to bardzo trudne do zwalczenia; niepokoje małżeńskie.
z Dziesiątką Karo: nie uda Ci się w sprawach finansowych.
z Dziesiątką Pik: nie jedz w podróż; niebezpieczeństwa i kłopoty.
z Dziesiątką Trefl: choroba lub nerwy przybiorą jeszcze gorszy obrót.
z Dziewiątką Kier: fałszywy romans, udawana miłość.
z Dziewiątką Karo: niemiła strata rzeczy, pieniędzy.
z Dziewiątką Pik: nieprzyjemne spotkanie; nie idź.
z Dziewiątką Trefl: złośliwości i kłótnie.
(Zuzanna Śliwa- "Gdy Król pokocha Damę, czyli wróżenie z kart klasycznych")


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dama Pik
PostNapisane: 25 sie 2012, o 23:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
DAMA PIK

Dama Pik brunetka, jest żoną Króla Pik, ma zamiłowanie do piękna, jest bardzo wesołą, dowcipną, kochliwą, niestałą i zazdrosną, a także bezwzględną, stanowczą i nie przebierającą w środkach w dążeniu do upragnionego celu.
Cechy jej charakteru określają karty następująco:
Siódemka Kier lub Ósemka Kier – pani jest młoda, piękna, miła, sympatyczna i wesoła. Charakter jej stanowczy i uparty, usposobienie marzycielskie, lub komplementy. Wie, że jest piękna i że podoba się mężczyznom, dlatego kochanków i wielbicieli traktuje obojętnie i chłodno, lubi trzymać mężczyzn w niepewności. Lubi muzykę, teatr, pracę artystyczną i lekką literaturę.
Wiek tej pani można odczytać za pomocą:
Siódemka Karo – lat 30.
Siódemka Pik – lat 40.
Siódemka Trefl – lat 50 i więcej.

Ósemka Karo – szlachetna, ambitna, stanowcza i wyrozumiała; nie zna zazdrości, uzdolniona artystycznie, lubi muzykę, książki i męskie towarzystwo. W przyszłości czeka ją szczęście, bogactwo i majątek.
Ósemka Trefl – prędka, szybko podniecająca się, często gwałtowna i kłótliwa, o byle co lubi się sprzeczać; nie dopuszcza nikogo do słowa; jest zazdrosna, złośliwa, uparta; jest słabego zdrowia.
Ósemka Pik – lekkomyślna, jest ładna i ma dużo wielbicieli, lubi się bawić. Niesłowna, i z tego powodu ma często przykrości ze strony zawiedzionych mężczyzn. Zdrada i niedotrzymanie słowa- to jej żywioł.
Dziewiątka Kier – zmysłowa, lubi towarzystwo mężczyzn i łatwo im ulega; chętnie szuka przygód wrażeń, zmienia mężczyzn. Jest bardzo ujmująca, miła, słodka i sympatyczna. O zamążpójściu nie chce nawet myśleć.
Dziewiątka Karo – pani ma charakter dobry i zrównoważony, jest ona pracowita, oszczędna, lubi towarzystwo ludzi poważnych, statecznych; ma zamiłowanie do literatury, muzyki, kocha teatr. Po wyjściu za mąż czeka ją szczęście i radość domowego ogniska.
Dziewiątka Trefl – pani ma złoty charakter, ale nie ma szczęścia a zwłaszcza w miłości, mężczyźni, którym się podoba jej nie przypadają do gustu, a Ci którzy jej się podobają nie zwracają na nią uwagi. Życie jej jest trudne i ciężkie, gdyż stale prześladują ją jakieś niepowodzenia.
Dziewiątka Pik – pani jest nerwowa, złośnica, zazdrosna, prędka, z byle powodu się irytuje i sprzecza się o najmniejszy drobiazg, jest skąpa. Po wyjściu za mąż zmieni się na lepsze. Pomimo skąpstwa lubi się elegancko ubierać i urządzać przejażdżki i niewielkie podróże.
Dziesiątka Karo – pani ma dużo szczęścia, jest bogata, a w przyszłości będzie jeszcze zamożniejsza. Lubi podróże i zabawy.
Dziesiątka Trefl – pani jest zarozumiała, jest uparta i kłótliwa, lubi plotki, ma z tego powodu przykrości od innych kobiet; u mężczyzn ma duże powodzenie dzięki swej rezolutności.
Dziesiątka Pik – pani samodzielna, pracowita, energiczna, wszechstronnie wykształcona, dużo podróżuje. Interesuje się handlem.
Król Pik – mąż z żoną, którzy się gniewają pogodzą się; dla narzeczonych wróży to szybki ślub.
Przy Damie Trefl trzej lub czterej królowie – wróży to duże zainteresowanie osoby, Damy Pik.
Dama Pik otoczona pozostałymi Damami wróży plotki i obmowy.
Dama Pik otoczona Waletami – młodzież bardzo interesuje się panią, wróży to w krótkim czasie zabawę.
Przy Damie Pik znajdujący się obok którykolwiek AS, oznacza to samo co jakiś AS przy Damie Kier.

źródło: książka przedwojenna.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dama Pik
PostNapisane: 29 sie 2012, o 15:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
Dama Pik
Samotna kobieta, wdowa, fałszywa przyjaciółka, trucicielstwo, intrygi. Cokolwiek złego będziemy chcieli jej przypisać będziemy mieli słuszność!!! Jest tylko jeden wyjątek i jest on, obok damy kier wtedy oznacza kobietę o dobrym charakterze ale obdarzoną bardzo licznymi problemami, ciężką chorobą lub nawet klątwą. Jeśli obok pojawi się Król Pik możemy być pewni, że chodzi o klątwę!!! W przypadku chorób mówi, głownie, o chorobach sercowo-naczyniowego. Dama Pik również oznacza czarownicę...

źródło: Internet

DAMA PIK
Kobieta bardzo samotna. Wdowa albo rozwódka. Przedstawia osobę, która wiele wycierpiała w życiu uczuciowym na skutek zdrady, opuszczenia albo zawodu miłosnego.
Obrazek

źródło: czasopismo Claudia.


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL