[ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dama Kier
PostNapisane: 25 sie 2012, o 12:11 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2319
Podziękowań: 1236
Dama Kier

Obrazek

Pozycja prosta: Ciemna blondynka, zamożna, w wieku ponad 30 lat. Dobra, kochająca matka i wierna żona, dobra przyjaciółka. Czuła i wrażliwa, życzliwa ludziom. Karta spełnienia dobrych planów.
Odwrócona: Nadopiekuńcza matka, zaborcza w miłości, zazdrosna, kłótliwa i kochliwa. Lubi kłamać, egoistka, nie dba o dom i rodzinę. Zagubiona w rzeczywistości. Niewierna i zmienna. Lubi brylować w towarzystwie.
(Helena Żuk- "Karty Klasyczne")


Dama Kier w przypadku, gdy wróżysz mężczyźnie, ma podobne znaczenie, jak Król Kier w kabale kładzionej kobiecie. Owa Dama to: partnerka życiowa, zona, konkubina, narzeczona, wielka przyjaciółka lub - rzadziej - silą sprawcza dobrego, duch opiekuńczy, istota, która życzy Ci najlepiej ze wszystkich.
(Zuzanna Śliwa- "Gdy Król pokocha Damę, czyli wróżenie z kart klasycznych")


Łączenia Damy Kier z innymi kartami (tylko do karty nr 9):
Jej spotkania z Asami i Królami już omówiliśmy. Z innymi Damami również, w przypadku, jeśli wróżysz kobiecie. Wróżąc mężczyźnie odczytujesz znaczenie kontaktów Damy z Dama tak:
z Dama Karo: Twoja partnerka, zona, narzeczona żywi wobec Ciebie pewne nadzieje lub ma nadzieje na... na co - zależy to od karty, sąsiadującej z obiema Damami.
z Dama Pik: Twoja partnerka itd. musi się mieć na baczności; zbliża się niebezpieczeństwo.
z Dama Trefl: Twoja partnerka itd. ma oparcie w matce, krewnej, przyjaciółce.
z Waletem Kier: Twoja partnerka itd. Spełni swoje zamiary.
z Waletem Karo: Twoja partnerka itd. Ma szanse.
z Waletem Pik: partnerka w poważnym niebezpieczeństwie; może to być napad, kradzież, oszustwo, zły mężczyzna.
z Waletem Trefl: przed Twoja partnerka dobra przyszłość.
z Dziesiątką Kier: przy Twojej partnerce miłość, radość.
z Dziesiątką Karo: Twoja partnerka otrzyma pieniądze, zarobi.
z Dziesiątką Pik: Twoja partnerka wyjedzie do dalszej miejscowości lub oddali się znacznie od
Ciebie.
z Dziesiątką Trefl: Twojej partnerce grozi choroba, nerwy.
z Dziewiątką Kier: Twoja partnerka jest zakochana (w Tobie?).
z Dziewiątką Karo: Twoja partnerka otrzyma prezent.
z Dziewiątką Pik: spotkasz się z Twoja partnerka poza domem.
z Dziewiątką Trefl: jest niedysponowana, zdenerwowana.
(Zuzanna Śliwa- "Gdy Król pokocha Damę, czyli wróżenie z kart klasycznych")


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dama Kier
PostNapisane: 25 sie 2012, o 12:36 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2319
Podziękowań: 1236
DAMA KIEROWA

Dama kierowa, jasna blondynka, jest przedstawicielką pani, dla której są stawiane wróżby. Oznacza bardzo solidną kobietę i przy wróżbach stawianych dla pana, tylko dama kierowa zastępuje jego żonę, narzeczoną, siostrę lub kuzynkę.
Zalety i wady charakteru damy określamy w następujący sposób:
Jeżeli znajduje się w towarzystwie siódemki lub ósemki kierowej oznacza to, że jest kobietą młodą, wesołą i czarująco piękną. Charakter i usposobienie ma pogodne i wesołe, jest dzielną i energiczną; posiada wielki gest i wspaniałomyślność w stosunku do ludzi; odznacza się stanowczością i szybką decyzją, gdy chodzi o ważne rzeczy, w drobiazgach jest zawsze ustępliwa; w samotności nie nudzi się i zawsze potrafi wynaleźć sobie jakieś zajęcie. Lubi muzykę, śpiew, teatr, kino i piękna literaturę. Słowem-natura przebogata.
Przy damie kierowej-siódemka karo określa wiek pani na lat około 30. Charakter zrównoważony i stały w uczuciach, energiczny i stanowczy z odrobiną upartości i despotyzmu, nieustępliwy i zaparcie broniący swoich racji. Lubi teatr, sztuki poważne, literaturę naukową, przeważnie przyrodniczą; w samotnych rozmyślaniach najczęściej zagłębia się we wspomnieniach własnych i samoanalizie.
Przy damie kierowej-siódemka treflowa określa wiek pani na lat 50 i więcej Charakter tej pani jest słaby, bierny, bez odrobiny inicjatywy życiowej, pozbawionej ambicji życiowych i zawiści w stosunku do innych; posiadając wiele fantazji-przeważa jednak we wszystkim rezygnacja; w samotności nie nudzi się wcale; lubi czytać książki, układać pasjanse, odczytywać stare listy i zastanawiać się nad tym, co było i przeszło.
Przy damie kierowej-siódemka pikowa określa wiek pani na lat około 40. Charakter jej bezwzględny i natarczywy, trochę histeryczny i bardzo nierówny; mając bardzo wysokie mniemanie o sobie i czując się kobietą stuprocentową, zamęcza mężczyzn ciągłymi grymasami i pretensjami, że mało zwracają na nią uwagi i nie darzą odpowiednimi względami; lubi ładnie się ubierać i bardzo wiele czasu poświęca swojej osobie. Duma i próżność-to jej główne cechy.
Towarzystwo ósemki karo oznacza, że pani jest ambitna, stanowcza i wyrozumiała; nie zna zazdrości, jest wesoła i lubi przebywać w dużym towarzystwie; kocha teatr i muzykę. W przyszłości czeka ją szczęście, , bogactwo i majątek.
Przy damie kierowej-ósemka treflowa określa, że pani ta jest prędka, wybuchowa, szybko podniecająca się, często gwałtowna i kłótliwa, o byle co lubi się sprzeczać; prowadząc rozmowę nie pozwala nikomu dojść do słowa, nie godząc się na nic, na wszystko ma swój własny punkt widzenia; jest zazdrosna, złośliwa i uparta. Taki charakter tej osoby tłumaczy się tym, że jest ona wątłego zdrowia i często choruje.
Przy damie kierowej ósemka pikowa - oznacza, że pani ta ma charakter impulsywny, nerwowy, nacechowany wielką dumą, próżnością i despotyzmem; mając w sobie wiele kobiecości, cieszy się dużym powodzeniem u mężczyzn, w towarzystwie których lubi przebywać i bawić się; w miłości niestała i z tego powodu ma wiele przykrości ze strony mężczyzn; jako kochanka, choć grymaśna, jest niezastąpiona, natomiast na żonę-nie nadaje się wcale.
Przy damie kierowej dziewiątka kierowa określa, iż interesująca nas w tej chwili pani jest ujmująca, miła, słodka, sympatyczna i bardzo zmysłowa; lubi i umie elegancko się ubierać; chętnie przebywa w towarzystwie mężczyzn, szukając z nimi przygód i wrażeń; ma wielu wielbicieli i kochanków; kochanków miłości jest niestała, zmienia kochanków jak rękawiczki, o zamążpójściu zaś nie myśli wcale. Słowem-lubi życie i użycie, dużo nowości, ruch i zmiany.
Dziewiątka karo mówi, iż pani ta ma tak wiele zalet, że jest bliska ideału; zrównoważona, zgodna, w stosunku do ludzi życzliwa, pogodna i pełna słodyczy, towarzyska i wesoła w zabawie; lubi muzykę, śpiew i teatr; w miłości i przyjaźni potrafi być wierna.
Leżąca obok dziewiątka treflowa mówi, że pani ta jest zbyt wrażliwa i przeczulona, usposobienie jej i humor zmieniają się, jak kameleon, od pogody i beztroski przechodzi do ponurych refleksji i ostrej samokrytyki, często sama nie wie, czego chce od ludzi i świata; w miłości nie ma szczęścia; mężczyźni, którym się podoba, nie przypadają jej do gustu i dostają kosza, natomiast ci, którzy jej się podobają, nie zwracają na nią uwagi. Do gier i loterii także nie ma szczęścia. Słowem-ciąży nad nią fatum niepowodzenia. Dla tej pani jedynym wyjściem dla znalezienia sobie szczęścia, zdecydować się na męża, człowieka dzielnego, czynnego, energicznego i bardzo przedsiębiorczego, który by mógł jej dać całkowitą beztroskę.
Przy damie kierowej dziewiątka pikowa, oznacza, iż pani, o której charakterze chcemy się więcej dowiedzieć, jest usposobienia nerwowego, złośnica, zazdrosna, prędka, z byle powodu wypada z równowagi, burzy się, irytuje i sprzecza o najmniejszy drobiazg. Jest skąpa. Pomimo tych ujemnych cech-charakter jej jest w pełni sprawiedliwy, a po wyjściu za mąż i usposobienie stanie się bardziej zrównoważone. Chociaż jest skąpa, lubi jednak biżuterie i elegancko się ubierać, oraz urządzać przejażdżki i niewielkie podróże.
Przy damie kierowej-dziesiątka kierowa mówi, że pani ta jest usposobienia wesołego, ma upodobania artystyczne, dobry gust i lubi elegancko się ubierać, stara się podobać panom, a w wyborze towarzystwa męskiego jest bardzo wybredna, lubi komplementy i pochlebstwa; jest szczera i pełna temperamentu, a mężczyźnie, który jej się podoba, staje się uległą jak baranek, nie na długo jednak, gdyż będąc żądną nowych wrażeń, żyje raczej chwilą, która daje jej zadowolenie i nie lubi zastanawiać się nad tym, co było, ani nad tym co będzie. W latach późniejszych, gdy zapragnie wyjść za mąż i stworzyć domowe ognisko-będzie stałą i wierną żoną, umiejącą dać mężowi pełnię zadowolenia i szczęścia.
Przy damie kierowej dziesiątka karo określa niepospolity charakter pani, głębię uczuć i bardzo wiele życiowego taktu, chętnie lubi otaczać opieką swoich bliźnich i służyć im dobrą radą i pomocą; jest wielką optymistką i z tego powodu jest zawsze wesoła, uśmiechnięta i zadowolona z siebie, wnosząc wszędzie, gdzie się tylko znajdzie, pogodę ducha i szczery humor; posiada usposobienie i charakter samodzielny, niezależny i jeżeli nie wyjdzie bogato za mąż, w wieku późniejszym potrafi sama dać sobie radę, zdobyć majątek i zapewnić beztroskie życie.
Przy damie kierowej dziesiątka treflowa określa stanowczy i uparty charakter pani, chcącej zawsze postawić na swoim, choćby nie miała racji, przez co często doprowadza do sprzeczek i kłótni, lubi opowiadać swoim znajomym jedne i te same wydarzenia z własnych drobiazgowych przeżyć z najdrobniejszymi szczegółami, zanudzając niemiłosiernie słuchaczy, posiadając dużą dozę zarozumiałości, wydaje się jej, iż jest bardzo roztropna i mądra i o wiele wyżej się ceni od całego swojego otoczenia. Pomimo tych niezbyt chlubnych cech jest jednak wesołą, towarzyską i usłużną.
Przy damie kierowej dziesiątka pikowa oznacza bardzo energiczny, żywy i ruchliwy temperament pani; interesuje się sportem i różnymi dziedzinami życia społecznego; lubi podróżować i dużo czytać, zwłaszcza literaturę opisującą podróże, posiada charakter samodzielny, stanowczy i zmysł organizacyjny, a w postanowieniach swoich zdecydowanie, energicznie i wytrwale dąży do celu. Wytrwałą praca sama sobie zdobędzie majątek, który da jej niezależność i szczęście. Jej energia i imperatywny charakter będzie oddziaływał na mężczyzn onieśmielająco i trzymał ich w pewnym dystansie od siebie z pełnym uznaniem i uwielbieniem, nie będą mieli jednak odwagi głośno jej tego powiedzieć.
Przy damie kierowej-as kierowy mówi, że pani ma bardzo wiele cennych zalet- jest pogodna, zrównoważona, zawsze optymistycznie usposobiona i lubi zajmować się gospodarstwem i domowymi sprawami, jest bardzo towarzyska i ma wiele życzliwości dla ludzi, przez co jest otoczona gromadą przyjaciół, którzy ją trochę zamęczają, gdyż będąc z usposobienia domatorką, najprzyjemniej czas spędza w domu, czytając książki i słuchając muzyki. Gdy wyjdzie za mąż da mężowi stuprocentowe szczęście.
Przy damie kierowej-as karo oznacza, iż pani z sposobienia i charakteru jest człowiekiem interesu; posiada dużą energię, stanowczość, wytrwałość i ciągłą chęć zdobycia majątku, wobec czego stale szuka nowych znajomych, dużo koresponduje, bardzo chętnie załatwia cudze sprawy, a zwłaszcza pieniężne; jest bardzo towarzyska, miła i uprzejma i posiada dużą dozę dyplomacji; słowem-jest to typ kobiety, która wszystkiego w życiu chce doświadczyć sama i zdobyć majątek, niezależność materialną i szczęście własnymi siłami.
Przy damie kierowej-as treflowy określa słaby, chwiejny i niezdecydowany charakter pani, jest nabożna, cicha, małomówna, niczego niewymagająca ani od siebie, ani od ludzi; ma skłonności do rozmyślania nad życiowymi sprawami i do zbytniego analizowania siebie i innych; poza tymi cechami charakteru-jest to typ kobiety choć słabej zdrowiem, ale bardzo pracowitej, lubiącej szyć i haftować. Małżeństwo nie da jej szczęścia.
Przy damie kierowej-as pikowy określa wesoły, beztroski, pełen radości i życia charakter; lubi zmiany i nowości, pędząc ciągle myślą naprzód i szukając coraz nowszych wrażeń; jest zmienna w uczuciach, a niestałość usposobienia sprawia, że ci, na których przyjaźni wczoraj bardzo jej zależało, dziś stają się zupełnie obojętni; lubi korespondować i prowadzić intrygi między znajomymi, interesuje się każdym szczegółem ich życia; często zmienia przyjaciół, mężczyzn.
Gdyby przy damie kierowej znalazły się pozostałe trzy królowe-karo, treflowa i pikowa - wróży to kłopoty, plotki i obmowy osoby, którą reprezentuje dama kierowa.
Przy damie kierowej znajdujący się obok król kierowy wróży w niedługim czasie szczęśliwe małżeństwo osoby reprezentowanej przez tę damę.
Te karty, leżące obok siebie, również oznaczają zgodę pokłóconych małżonków, narzeczonych lub kochanków.
A jeżeli przy damie kierowej znajdą się trzej lub czterej królowie - wróży to zatarg miedzy wielbicielami pani, zatarg, w którym może dotkliwie ucierpieć droga sercu pani osoba.
Jeżeli dama kierowa znajdzie się w towarzystwie waletów - wróży to wesołą zabawę w gronie młodych ludzi.

źródło: książka przedwojenna.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dama Kier
PostNapisane: 29 sie 2012, o 15:01 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2319
Podziękowań: 1236
Dama Kier
To osoba pytająca karty, lub narzeczona, żona, partnerka.

źródło: Internet.

DAMA KIER
Przyjaciółka. Będziesz dzielić się wielką radością z kobietą, która da ci wsparcie w życiu. Dzięki jej pomocy odkryjesz nowe możliwości. Jest ona raczej jasną blondynką.
Obrazek

źródło: czasopismo Claudia.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dama Kier
PostNapisane: 29 sie 2012, o 23:58 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2319
Podziękowań: 1236
Dama kier
Oznacza kobietę młodą, przyjazną ludziom, dobrą matkę, żonę i przyjaciółkę. Karta zapowiada spełnienie marzeń.

DODATKOWE CECHY: Rodzina jest w życiu ważna i umie ją stworzyć Kobieta która sprawi ci radość i pomoże w kłopotach.

Dama Kier jest niefrasobliwą, beztroską, emocjonalną kobietą. Ma znakomita intuicję i wciąż nowe, ekscytujące pomysły. Wykorzystuje swoje przeczucia, by zrozumieć, motywować i wspierać ludzi, o których się troszczy i na których jej zależy. Ceni piękno i nie toleruje niczego, co jest brzydkie, ordynarne lub nieharmonijne. Jest wrażliwa i łatwo ją zranić, jednakże nie chowa długo urazy i łatwo przebacza.
Dama Kier lubi dobre towarzystwo, jest przyjacielska, towarzyska i uspołeczniona. Łatwo ją rozśmieszyć i lubi wesołe pogaduszki.
Jeśli wróżymy kobiecie i Dama Kier pojawi się wśród pierwszych trzech rozłożonych kart, to znak że nasz klientka ma w sobie wiele cech Damy Kier. Równie dobrym znakiem jest Dama Kier pojawiająca się wśród trzech pierwszych kart kładzionych dla mężczyzny. Oznacza, że jest kochany. W takim przypadku karta może symbolizować całą rodzinę.

źródło: Internet i R. Webster „Wróżenie z kart dla początkujących”.


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL