Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 sie 2012, o 21:26 
Zakorzeniony

Dołączył(a): 8 sie 2012, o 14:09
Posty: 21
Podziękowań: 8
Odpowiedzmy na pytanie: czym jest Tarot?:


1. Tarot, Tarok jest systemem symboli: graficznych, literowych i liczbowych umiesz-czonych na kartach, najczęściej o formacie 12 x 7 cm, tworzących talię 78 kart podzie-lonych na tzw. Mojor Arcana (Wielkie Arkana, 22 karty) oraz Minor Arcana ( Małe Arkana, 56 kart). Pierwsza grupa zawiera symbolikę wiedzy tajemnej, druga jest usze-regowana w cztery kolory oraz cztery rzędy kart cyfrowych i figuralnych.
2. Środowisko kultowe opierające się na używaniu do celów wróżebnych, oraz medytacyjnych Talii 78 kart Tarota, która w przekazie swą symbolikę czerpie z udoktrynalnionej teorii zbiorowej podświadomości C.G.Junga opartej na archetypach, oraz wiedzy tajemnej czerpanej z działów alchemii, magii, kabały i mistyki.
Postawa wobec świata osób przychodzących i kończących kurs Tarota jak i inne kursy z zakresu ezoteryki, nacechowana jest mocno świadomością przynależności biologicznej i płciowej. W życiu kierują się zdrowym rozsądkiem, co przekłada się na podejście krytyczne do drugiego człowieka i instytucji Kościelnej. Choć nie określają się mianem mistyków, zdarza im się popadać w owe stany głębokiego przeżywania ze średnią częstotliwością paru razy do roku. Wiara w Anioły, duchy czy Ufo jest próbą odnalezienia się we współ-czesnym świecie oraz obroną przed utratą wrażliwości duchowej. Ich religijność cechuje się wiarą w bezosobowego Boga , dającego ciepło i emanującego energią. Wierzą w życie pozagrobowe, które starają sobie tłumaczyć nie przez pryzmat religii, lecz intuicji. Sama religia jest dla nich wiarą człowieka w „coś” /co jest istotą sacrum/, którą nosi w się sercu; buduje zbiór prawd i zasad dotyczących życia i świata , dając poczucie stabilizacji i spokoju wewnętrznego. Na ich pobożność wpływ ma doznawanie potrzeby bliskiego kontaktu z sacrum, dyktowanej nie przez wyznanie, lecz pragnienia duszy. Podejście grupy badanych do instytucji kościelnej jest krytyczne z dozą empatii i zrozumienia. Co do wpływu kursów ezoterycznych na samą religijność ankietowanych, można powiedzieć iż nie jest on niewielki, bowiem wypełnia te zakamarki do których nie dociera religia. Ukończone kursy mają natomiast spory wpływ na życie codzienne ankietowanych, gdyż dają poczucie wewnętrznego spokoju, uczą być sobą, oraz tolerancji i umiejętności otwartej rozmowy. (1)
przypis:
1. Wnioski wysnute na podstawie badań ankietowych grupy, która ukończyła kursy Tarota, przeprowadzonych na jesieni 2003 roku - opracowanie i badania Paweł Dziwisz


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL