Dział zablokowany Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 11 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 mar 2013, o 00:33 
Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 mar 2012, o 12:34
Posty: 346
Podziękowań: 203
Witajcie, mam nadzieję że nie robię nic złego zakładając ten temat. A zrobiłem to ponieważ na facebooku i na wielu stronach internetowych coraz głośniejsza jest sprawa Obalenia rządu D. Tuska

https://www.facebook.com/events/382236131875147/

Pod tym linkiem ( o ile Wam przejdzie jest główna strona owego manifestu )

O co będą ludzie walczyli w tym manifeście?

NASZ MANIFEST :

1. Zmiana ordynacji wyborczej na głosowanie w 460 jednomandatowych okręgach wyborczych, zwykłą większością głosów, z równym prawem do kandydowania dla każdego.
2. Likwidacja Senatu który nie spełnia swojej roli.
3. Ograniczenie immunitetów poselskich aby nie dochodziło do nadużyć przez polityków. ( np. mandaty jeśli poseł jechał jak szalony 150km/h albo złapał go fotoradar to płaci mandat tak jak każdy obywatel)
4. Nowa forma obywatelskiej inicjatywy referendalnej. Jeśli zebranych zostanie minimum. 500 000 podpisów pod danym projektem/wnioskiem sejm ma obowiązek ogłosić referendum ogólnokrajowe w tej sprawie.
5. Wprowadzić odpowiedzialność materialną i karną dla urzędników skarbowych oraz dla dyrektorów placówek państwowych jeżeli zostanie udowodnione celowe działanie na szkodę obywatela, firmy lub Państwa.
6. Odpolitycznić kolegium sędziowskie oraz przeprowadzić w końcu prawdziwą lustrację sędziów i prokuratorów wywodzących się z PRL.
7. Zmiana struktur politycznych, partie będą finansowane tylko i wyłącznie przez składki członkowskie oraz z prywatnych pieniędzy , wycofanie dofinansowania przez państwo , oczywiście pełna transparentność dochodów partii politycznych. Z zaznaczeniem maksymalnej kwoty jaką może przekazać jeden obywatel, firma czy organizacja.
8. Obniżenie akcyzy na paliwo oraz obniżenie podatku VAT do 15% ( dopuszczalnego minimum w UE) aby wprowadzić pieniądze w obieg i rozwinąć gospodarkę.
9. Wprowadzanie ulgi dla nowo powstających firm ( np. do póki firma nie wypracowuje min. 2000 zł netto zysku miesięcznie to nie płaci ZUS)
10. Walka z nepotyzmem w firmach państwowych i sztucznie stworzonymi stanowiskami dyrektorskimi, a pieniądze w ten sposób zaoszczędzone wprowadzić na stworzenie nowych miejsc pracy dla zwykłych ludzi.
11. Likwidacja ulg podatkowych dla koncernów zagranicznych.
12. Pomoc polskim stoczniom oraz koncernom zbrojeniowym.
13. Stworzenie ulg prorodzinnych dla rodzin najbiedniejszych.
14. Rozwiązanie największych afer oraz sprawdzenie rzetelności obecnych polityków. Jeśli niezawisłe postępowanie doprowadzi do wykazania nadużyć uprawnień ministerialnych i działanie na szkodę Polski nastąpi konfiskata majątków polityków odpowiedzialnych za straty państwa.
15. Przeprowadzić referendum w sprawie przystąpienia do strefy EURO .
16. Obniżenie do minimum uprzywilejowanych emerytur dla aparatu bezpieczeństwa z lat 45-89 ( ZOMO, SB)



WARSZAWA - AL UJAZDOWSKIE 1/3 ,KPRM

52 POWODY DLACZEGO DONALD TUSK ZOSTASNIE OBALONY :

1. Afera hazardowa,
2. Afera lekowa,
3. Afera z kupowaniem glosów w Walbrzychu,
4. Afera Senatora Misiaka (ustawione przetargi),
5. Afera ministra Grada (firma jego zony przypadkowo wygrywa przetargi dla ministerstwa którym kieruje Grad...),
6. Afera ministra Grabarczyka,
7. Podsluchiwanie dziennikarzy przez ABW,
8. Zakup samolotów Bryza bez przetargu,
9. Podwyzka podatku VAT,
10 .Podwyzka podatku gruntowego,
11. Benzyna w góre,
12. Gaz w góre,
13. Kredyty w góre,
14. Zywnosc w góre,
15. Podwyzka energii,
16. Wzrost cen biletów komunikacji miejskiej ,
17. Upadek stoczni (katarscy inwestorzy którzy nie istnieli),
18.Dramatyczna sytuacja w sluzbie zdrowia w NFZ-cie brakuje 600mil.,
19.Od 4 lat brak nawet PROJEKTU poprawy stanu sluzby zdrowia ,
20. Brak odpowiedniego przygotowania i bezpieczenstwa polskich zolnierzy w Afganistanie,
21. Skandaliczne szkolenie wojska - 4 katastrofy lotnicze (Bryza, Casa, Mi-24, Tu-154),
22. Minister sportu na stanowisko dyrektora mianuje swojego prywatnego fryzjera,
23. Pierwszy raz w historii ministrem sprawiedliwosci zostala osoba bez wyksztalcenia prawniczego
24. Asystent Komorowskiego Roman Kuzniar publicznie deklaruje ze Katyn nie byl ludobójstwem
25. Usilnie twierdza ze w Polsce niema kryzysu i jestesmy zielona wyspa a dlug publiczny wynosi ponad 800 miliardów,
26. Wzrost bezrobocia do 13%, 3.2 mln dzieci w Polsce zyje na skraju nedzy,
27. Wzrost liczby bezdomnych,
28. Obietnica wybudowanie do konca 2008 3 000tys km autostrad (nie wybudowano nawet 1 km),
29. Nowo oddana trasa S8 której 1km kosztowal 200mln. nadaje sie juz do generalnego remontu!
30. Wstrzymanie budowy autostrady A2,
31. Wedlug raportu NIK Polowe polskich dróg nalezaloby zamknac z powodu stanu technicznego a przyzwoitych jest tylko 0,5 procenta,
32.Wstrzymano wiele inwestycji drogowych,
33. Za poparcie PO w wyborach w 2007 roku Gronkiewicz Waltz dofinansowala stadion pilkarski Legii za ok 500mln,
34. Rzad do konca 2009 mial przyjac 269 projektów (przyjal 74),
35. Ciagle próby sprywatyzowania strategicznych polskich firm (Lotos, Orlen, WBK, SPEC, LOT,),
36. Coraz wiecej opóznien w przygotowaniach do EURO 2012 (brak autostrad, nowych lotnisk, dworców, hoteli, opóznienia w budowie stadionu w Warszawie i Wroclawiu, problemy z murawa stadionu w Poznaniu która byla juz szesciokrotnie wymieniana)
37. Zabrali 1,5mln dla niewidomych,
38. Brak reakcji rzadu na krytyke Polski w Parlamencie Europejskim przez holenderskich Eurodeputowanych,
39. Brak reakcji Polskiego rzadu na oskarzenia Eriki Steinbach o to ze Polska jest wspólwinna wybuchowi II Wojny Swiatowej,
40. Doprowadzenie do likwidacja fabryki FSO,
41. Zabieraja pomostówki,
42. Brak reakcji na zamykanie Polskich szkól na Litwie,
43. Brak pieniedzy na wojsko i policje,
44. Wzrost przestepczosci,
45. Brak zapowiadanych reform,
46. Planowane zwolnienia, prezesa Narodowego Centrum Sportu otrzymuje 570tys zl premii od minister sportu Anny Muchy za brak dotrzymania terminu zwiazanego z oddaniem do uzytku Stadionu Narodowego.
47 .Wyzszy wiek emerytalny,
48. Coraz nizszy poziom szkolnictwa,
49. Zamykaja i likwiduja sanatoria dla dzieci,
50. Tragiczna sytuacja na polskiej kolei, a czekamy jeszcze na CUD gospodarczy i druga Irlandie (*) zwin
51. afere "tasmowa" PSL etc etc . Elektorat PO dobrze wie, ze pan Tusk, to notoryczny klamca i oszust wyborczy. Niestety akceptuja i firmuja jego klamstwa, tylko sami do konca nie wiedza, ze taka postawa kreca bicz na samych siebie. W przyszlosci zapewne beda tego zalowac, niestety bedzie za pózno.
52. Lotnisko w Modlinie zamknięte do końca roku, bo nawierzchnia jest już zniszczona - miliardowe straty spowodowane brakiem ruchu lotniczego.
I na dodatek te wszystkie premie dla urzędników, które kosztowały miliony!

Oto plakat który będzie wywieszany w każdym z większych miast które będą brały udział w manifeście:

Obrazek

A to filmik nawołujący do przyłączenia się do protestu:



A Wy co o tym myślicie?

_________________
http://wrozbitabartemaus.manifo.com
http://ezocud.pl


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 mar 2013, o 00:50 
Guru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1291
Podziękowań: 552
Osobiście jestem ZA, nie robiąc nic, nie zmieni się NIC. Dlatego trzeba działać, choćby w tym wypadku na oślep.

Jedna rzecz, z którą się nie zgadzam:
13. Stworzenie ulg prorodzinnych dla rodzin najbiedniejszych.
Czyli wspieranie nierobów i leni. Najpierw się kocą jak króliki, a później narzekają, że nie mają co jeść. Do pracy nie pójdą, bo po co, skoro od państwa dostaną? Prędzej jestem za tym, żeby odebrać im zasiłki, może ruszyliby wtedy 4 litery (bo o mózgi ich nie podejrzewam) i zabrali się za pracę.

Reasumując, jestem za tym, żeby obalić rząd, przynajmniej będzie szansa, ze coś się zmieni, inaczej skoro prośby i groźby już nic nie dają, to nie mamy co liczyć na zmiłowanie.

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 mar 2013, o 01:02 
Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 mar 2012, o 12:34
Posty: 346
Podziękowań: 203
Ewelino ale nie każda rodzina jest taka sama, jedni nie mają pieniędzy bo im się ruszyć nie chce, inni nie mają pieniędzy bo nigdzie pracy znaleźć nie mogą, a jeśli jest biedna rodzina, załóżmy wielodzietna gdzie jest 7 dzieci bo znam takie rodziny i im się nie przelewa z dwóch pensji to co wtedy? Zabrać im ma Państwo zasiłek?

_________________
http://wrozbitabartemaus.manifo.com
http://ezocud.pl


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 mar 2013, o 01:09 
Guru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1291
Podziękowań: 552
Rodzina wielodzietna jest wielodzietna z własnej inicjatywy. Robią dzieci, a później płaczą, że nie mają jak się utrzymać. To wcześniej czym myśleli? Ależ też znam takie rodziny. Lepiej było zainwestować w zabezpieczenia - o! I tu mamy kwestię rozwiązaną - pieniądze z zasiłków przeznaczyć na zabezpieczenia. Choćby darmowe. Albo ewentualnie dać zasiłek pod warunkiem, że pracują, a nie leżą i czekają aż im państwo da albo wyżebrają od kogoś. Poza tym jaki przykład dają wtedy dzieciom? Rosną przez to kolejne nieroby i uważają, że im się coś należy. Tu też potrzeba zmian, nie tylko w polskim rządzie...

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2013, o 03:45 
Miszcz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2013, o 16:36
Posty: 266
Podziękowań: 105
Hm... Czyli jesteś za tym, aby odebrać mi ostatnią deskę ratunku? Mi i mojej rodzinie? C:

Bo, de facto, to że jakiś % ludzi jest takim jakim ich przedstawiasz, nie znaczy, że wszyscy. Moja rodzina wygląda tak, że jej model przedstawia się: 2+3. Czasem bywa okres, że jest dość dobrze, ale jak przyjdzie już gorszy okres to niestety, ale mogę żyć na ostatkach z lodówki i przysłowiowo "przyciskać pasa", bo ciężkie czasy. Ja np. zrozumiem, że muszę dziś zjeść trochę mniej, powstrzymać się czy coś. A co taki mój 5 letni brat ma zrobić, że jak chce jeść to idzie i je? A tu szok: nic nie ma. A co to wina mojego ojca, że ma niską płacę i nic lepszego nie może znaleźć? Albo wina mojej mamy, że nie może w ogóle wcale znaleźć pracy? ; )
Jednak po części niestety masz rację: niektórzy po prostu siedzą i czekają na to, aż kasa zacznie spadać im z nieba.

PS: Zabezpieczenia... Ah tak. Ja "powstałem", bo zabezpieczenia zawiodły. Moja dwójka braci również "powstała", bo zabezpieczenia zawiodły. A tu widzisz, jednak ktoś w nie inwestuje i to na marne. : D

Co do obalenia rządu... Owszem, jestem jak najbardziej za. Skoro to ma coś zmienić to tak, bo sytuacja wygląda tak, że każdy kto może, ma umiejętności i tylko potrafi dogadać się w innym języku - ucieka. A jakby się coś poprawiło, to może by przestali uciekać i standard różnych rzeczy o wiele by się podniósł? C:
Jednak jak rozmowy o polityce to nie ze mną, nie znam się na tym, a jedyne czego bym chciał, to aby żyło się lepiej i łatwiej. D: No i żebym mógł po drogach jeździć bez niepotrzebnych wstrząsów.

_________________
Prognozowanie z liczb: http://wrotarozwoju.pl/prognozowanie-liczb-t1264.html
Natomiast tutaj odpowiadam na pytania dotyczące numerologii: http://wrotarozwoju.pl/zapytaj-neuronka-t1673.html


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 mar 2013, o 19:16 
Guru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1291
Podziękowań: 552
Tak jak napisałam "dać zasiłek pod warunkiem, że pracują, a nie leżą i czekają".
Sama miałam ciężką sytuację materialną i postanowiłam poprosić o pomoc, co skończyło się takim dialogiem:
- Pracujecie?
- Nie, nie możemy znaleźć pracy, a ja studiuję.
- O! Studiuje pani... Ile pani płaci za szkołę?
- 600 zł miesięcznie.
- To proszę zrezygnować ze studiów i będziecie mieli za co żyć.
- To znaczy, że mam stracić pieniądze za 2 lata studiów? Nie mówiąc o czasie i perspektywie przyszłości...?
- Cóż... A macie samochód?
- Tak, rodzice mi kupili, ale jest stary i ciągle się psuje...
- To go sprzedajcie i będziecie mieli pieniądze, a rodzice skoro mogą, to niech wam pomagają, tutaj niestety nie damy rady wam pomóc.

Spytałam więc czy mają jakąś pracę dla mnie, to też NIE.

SZOK! Ludzie jacy tam przychodzą to menele śmierdzące wódą i im się należy, ale normalnemu człowiekowi, płacącemu podatki to nie.

Neuron, to raczej Twoja rodzina jest wyjątkiem, a większość niestety tak jak mówię.

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 mar 2013, o 19:24 
Miszcz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2013, o 16:36
Posty: 266
Podziękowań: 105
Cóż, znam różne rodziny i w niektórych jest tak jak mówisz, w innych już nie.
Jednakże z tego wynika, że aktualnie opłaca się być śmierdzącym menelem spod sklepu ABC, aby cokolwiek wskórać. Ja nie wiem czemu np. alkoholikom więcej się należy.
Skoro każdy wie, że jak ma kasę to pójdzie i przepije. Jak to szło? "Piję żeby zapomnieć, że piję"? Czy coś takiego.
Niestety realia świata... a raczej Polski, bo nie wiem jak jest dokładnie w reszcie krajów są straszne. Eh, no cóż. Przynajmniej rozumiem już Twoje pobudki do kierowania swojej opinii na taką jaką przedstawiłaś niedawno, kilka postów wyżej.

_________________
Prognozowanie z liczb: http://wrotarozwoju.pl/prognozowanie-liczb-t1264.html
Natomiast tutaj odpowiadam na pytania dotyczące numerologii: http://wrotarozwoju.pl/zapytaj-neuronka-t1673.html


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 16 mar 2013, o 21:03 
Oświecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2012, o 16:16
Posty: 1132
Podziękowań: 363
Ewelina napisał(a):

SZOK! Ludzie jacy tam przychodzą to menele śmierdzące wódą i im się należy, ale normalnemu człowiekowi, płacącemu podatki to nie.


A wiesz dlaczego? Bo to choroba społeczna :D Tak usłyszałam - ja się zapytałam : "Czyli jak się nie wykąpię i będę na kacu, śmierdziała wódą przyjde do Was i powiem, że nie mam za co żyć a popijam, bo nie mam kasy i lubie to mi dacie?"
Wiecie jaka byla odpowiedz? "TAK!"
Bo to k***a choroba społeczna..
Brak słów..
Ja jak urodzilam Oliwke, po miesiącu tułania sie po szpitalach, bo prawie życiem przypłaciłam chyba błąd lekarski musiałam iść do pracy. wróciłam ze szpitala po kolejnym zabiegu i dwa dni później musiałam iśc do pracy, mając miesięczne dziecko. Ja na nasz rząd i nasze prawo nie mam słów.
Nie wspomnę, ze teraz Polska nie ułatwia mi jako samotnej matce. Radzić sobie muszę - tylko, że zdrowie zaczyna doskwierać, jak mi go zabraknie to nasza kochana Polska (rząd) do reszty wypnie sie na mnie d***.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 mar 2013, o 22:31 
Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 mar 2012, o 12:34
Posty: 346
Podziękowań: 203
Ano właśnie co do rodzenia dzieci, moja koleżanka jest w ciąży nie ma pracy, z tego powodu też nie będzie mogła wziąć becikowego które według mnie powinna dostać każda kobieta po porodzie, bo skąd ona weźmie pieniądze na szczepionki, na wizyty u lekarza, na jedzenie, na pampersy? i inne dziecku potrzebne rzeczy że już nie wspomnę o ubrankach?
Jak dla mnie tym bardziej Państwo powinno pomóc kobietom które nie pracują bo jak niby utrzymają swoje dziecko?
Może od razu niech rząd zakaże robić dzieci kobietom które nie mają pracy?
Absurd.

_________________
http://wrozbitabartemaus.manifo.com
http://ezocud.pl


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2013, o 22:41 
Oświecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2012, o 16:16
Posty: 1132
Podziękowań: 363
Ja jak rodzilam becikowego jeszcze nie było.. Dostawałam marne grosze macierzyńskiego. Są państwa gdzie dla młodych ludzi, młodych rodzin są zapewniane mieszkania i pięniądze na start. Mi ułożylo się tak życie a nie inaczej i niestety tułać muszę się po wynajętych i ukrywać, że mam dziecko, bo to jest problem. Ja ostatnio załatwiając mieszkanie dowiedziałam się, że powinnam iść do byłego męża mieszkać, bo takie jest prawo. A gmina oczywiście ma mieszkania, ale do kupienia:| przecież jakbym chciała z mężem mieszkać to bym wróciła do Niego :D:D a tak wogóle jeżeli już dostają to rodziny potrzebujące, a ja jeśli nie mam gdzie mieszkać to mogę iść do przytułku :D:D z dzieckiem (!). Kurna, muszę wynajmować mieszkanie, bo nie mam szans dostania, a nawet jeśli się juz ubiegam to nie mogę wynajmować, bo mnie stać :D a ambaras jest takie, że mnie nie stac dlatego potrzebuje łaski od państwa i koło się zamyka. Muszę po chamsku ściemniać, że po kątach mieszkam u znajomych, żeby mieć jakieś szanse wogóle na dostanie, ale i tak minimum półtora roku muszę czekać. Mam wrażenie, ze gram role w jakiejś czarnej komedii. Żebym nie mogła legalnie załatwić mieszkania, bo nie należy mi się..


 Zobacz profil  
 
Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL