Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 lut 2014, o 13:14 
Zakorzeniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2013, o 10:32
Posty: 48
Podziękowań: 40
AUTOR: joanna7477

CZY RZUCONO NA CIEBIE KLĄTWĘ? Alexandra Chauran


Obrazek


Klątwa jest to temat znany każdemu z nas w mniejszym lub większym stopniu. Każdy z nas słyszał w telewizji o laleczkach voodoo lub przeklęciu kogoś,ale tak naprawdę nikt z nas nie wie, "z czym się to je". Sama jestem osobą, która nie ma pojęcia o magii ani klątwach, więc w gruncie rzeczy gdyby coś takiego mi się przytrafiło, to nie wiedziałabym, co z tym zrobić. Kto z nas wiedziałby, jak się pozbyć klątwy czy do kogo się udać po pomoc? Chyba nikt, bo nie ma takiej instytucji, a przynajmniej w naszym kraju, która byłaby w stanie nam pomóc. A przecież jest to problem, który może dotknąć każdego z nas, tylko co wtedy?

Książka Alexandry Chauran "Czy rzucono na ciebie klątwę?" opisuje w dość obszerny, a zarazem łatwy i przystępny dla każdego sposób, zaczynając od tego, czym w ogóle jest klątwa, czym się różni np.od zwykłego pecha, jak ją rozpoznać, jak sobie z nią radzić i pozbyć się jej oraz to, jak się przed nią chronić.

Myślę, że książka naprawdę warta jest przeczytania, choćby po to, żeby mieć świadomość i wiedzieć, co zrobić w "razie gdyby" coś takiego nam się przytrafiło, zamiast panikować i wydawać niepotrzebnie pieniądze.

Napisana prostym językiem, łatwo przyswajalna dla każdego. Jeszcze raz polecam!

AUTOR: joanna7477

_________________
Wydawnictwo ILLUMINATIO

tel.731-019-059
www.illuminatio.pl


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lut 2014, o 17:46 
Czy sprawdziłaś metody opisane przez autorkę i możesz zagwarantować ich skuteczność?
Czy możesz zagwarantować ze są bezpieczne?

Obrona psychiczna to obrona przed tak zwanymi “atakami psychicznymi”. Ataki psychiczne są to rozmaite negatywne stany psychofizjologiczne rozpatrywane przez “poszkodowanych” jako atak z zewnątrz, jako coś wychodzącego od innego człowieka,

z którym “poszkodowany” w momencie ataku znajdował się w kontakcie bezpośrednim.

Temat jest nadzwyczaj śliski, ponieważ w psychiatrii “ataki psychiczne” są określane jako “omam obcego wpływu psychicznego”.

Atak psychiczny okazuje się możliwy jedynie w tym przypadku, gdy potencjalna ofiara również podziela ten sam system wierzeń co agresor, zakładający ewentualną możliwość ataku psychicznego, mogącego wpłynąć na zdrowie człowieka. A więc obrona psychiczna prezentuje sobą w istocie obronę przed patogennymi systemami wierzeń.

Od razu należy uściślić, że nie ma systemów całkowicie patogennych. Systemy wierzeń mogą być patogenne jedynie w swych szczególnych aspektach, zakładających zasadniczą możliwość “ataku”.

Współcześnie można wskazać trzy główne patogenne systemy wierzeń:

- ludowy (używane są tu takie patogenne pojęcia jak “złe oko”, “rzucanie uroku” itp.),

- okultystyczny (“sznury astralne”, “larwy”, “inwoltacja”),

- psychotroniczny (“wpływy telepatyczne”, “promieniowanie”, “strumienie energii”, “ładunki negatywnej informacji” itp., itd.).

Ludowy system wierzeń patogennych cechuje brak własnej bazy konceptualnej: jest to system wierzeń w znaczeniu dosłownym, aczkolwiek do tłumaczenia pojęć takich jak np. “złe oczy” mogą być używane pojęcia okultystyczne i psychotroniczne.

Okultystyczny system wierzeń – przeciwnie, opiera się na solidnym fundamencie teorii okultystycznych i jest ich wynikiem logicznym: aby odczuć na sobie patogenny wpływ okultystycznego systemu wierzeń, człowiek najpierw musi przyswoić sobie te teorie.

Głównym przedmiotem naszych dociekań będą ataki psychiczne i obrona przed nimi w ramach współczesnego psychotronicznego systemu wierzeń . Współcześni okultyści twierdzą, że psychotroniczny system wierzeń nie posiada specyfiki wewnętrznej, będąc po prostu “przełożeniem” idei okultystycznych na nowy paranaukowy język, że jakoby zmienił się jedynie kształt idei, nie zaś ich treść.

Jednak przy baczniejszym zgłębieniu zagadnienia ujawnia się coś przeciwnego: mimo oczywistych wspólnych niektórych cech formalnych poglądów okultystycznych i psychotronicznych, te ostatnie niosą w sobie jakościowo nową treść. Wszechstronna analiza tych różnic jakościowych nie jest celem niniejszej pracy. Wykażemy jedynie, jak te różnice wpływają na patogenne aspekty teorii psychotronicznych. Specyfika psychotronicznego systemu wierzeń patogennych polega przede wszystkim na tym, że rzeczywisty materiał, którym się ten system zajmuje, dotyczy głównie odczuć ciała (natury somatycznej i emocjonalnej) i wahań ogólnego psychofizycznego tonusu organizmu, nie zaś wizualizacji, jak w tradycyjnym systemie wierzeń.

Specyfika tego systemu polega również na tym, że odwołuje się on nie do animistycznych sił i istot z zaświatów, lecz do obiektywnych procesów biofizycznych. I wreszcie na tym, że psychotroniczny system wierzeń, w odróżnieniu od tradycyjnego, okultystycznego, nie jest ezoteryczny, lecz egzoteryczny. Nie przeciwstawia się on popularno-naukowemu obrazowi świata, do którego przyzwyczailiśmy się i nie “nadbudowuje się” nad nim, lecz wyrasta z niego organicznie. I dlatego ten system w odróżnieniu od systemu wierzeń tradycyjnego okultyzmu o wiele trudniej jest rozpatrywać jako system wierzeń.

Zdefiniujmy zatem potencjalnego napastnika jako “induktora”, a potencjalną ofiarę jako “percepienta”. Główne zadanie induktora (“ekstrasensa”) w pracy ze zwykłym człowiekiem (“nieeks-trasensem”) polega na tym, by zawładnąć jego wyobraźnią, być w stanie zasugerować mu myśl o możliwości oddziaływania pozazmysłowego. Osiągane jest to dzięki “podłączeniu” danej osoby do specjalnego systemu wierzeń. “Nowowłączona” osoba odczuwa przewagę “ekstrasensa” jako profesjonalisty, wtajemniczonego w jakiś system wierzeń i otwierając swą psychikę na manipulację ze strony induktora, przekształca się w percepienta (odbiorcę). W zależności od postawionego zadania oddziaływanie induktora może w sposób dodatni lub ujemny odbić się na zdrowiu i samopoczuciu percepienta, może też nie wpłynąć na niego wcale.

“Obroną absolutną” przeciwko czynnikom patogennym dowolnego systemu wierzeń jest zasadnicza niewiara, a zwłaszcza kpina.

Trzeba jednak zaznaczyć, że pasywnie wykonywana absolutna obrona, polegająca na braku wiary, nie zawsze jest efektywna i może powodować przebicia. Znana jest na przykład historia pewnego dziennikarza, który zbierał materiały o szamanach. Będąc kiedyś obecnym na pewnej ceremonii poczuł nagle, że wchodzi w stan odmiennej świadomości, że szaman posiadający bezgraniczną władzę nad umysłami swych współplemieńców, w jakiś niezrozumiały sposób dotknął i jego ucywilizowanego umysłu. Nie wiadomo czym by to się skończyło, gdyby w rękach dziennikarza nie znajdował się przenośny magnetofon, na którego tranzystorach, kondensatorach i innych częściach skoncentrował on całą swą uwagę. Te części w tym momencie stały się ucieleśnieniem wielkości i mocy naszej cywilizacji technologicznej i zrodzonego z niej systemu wierzeń, wobec której mamroczący bezsensowne zaklęcia szaman był jedynie ciemnym dzikusem.

W tym przypadku magnetofon posłużył jako narzędzie wzbudzenia niewiary, zapewniając w ten sposób potrzebną obronę. Prawdopodobnie, gdyby dziennikarz ów wiedział coś o biopolu, magnetofon nic by tu nie poradził. Przecież skoro magnetofon działa, że tak powiem za pośrednictwem pola elektromagnetycznego, tak samo i szaman działa za pośrednictwem pól – również elektromagnetycznych.

Jako szczególny system wierzeń koncepcja biopola łączy się organicznie z całościowym obrazem świata, który buduje współczesna nauka, – obrazem świata, który dziś dla przeważającej większości ludzi tworzy ostateczny, absolutny system wierzeń, tożsamy z “rzeczywistością”. Pełniąc w stosunku do obiektów biologicznych faktycznie tę samą funkcję, którą w stosunku do obiektów fizycznych pełni hipotetyczne pole grawitacyjne, pole biologiczne jest czymś nie mniej “realnym”.

Jednak wraz z koncepcją biopola prawo do “realnego” istnienia otrzymuje logiczny skutek tej koncepcji – zasadnicza możliwość oddziaływania pozazmysłowego pomiędzy obiektami biologicznymi i wskutek tego możliwość operowania biopolami.

Gdy zaś człowiekowi wydaje się, że ktoś operuje jego biopolem, wówczas czepianie się magnetofonu w poszukiwaniu obrony przed “mrokami średniowiecza” nie ma już sensu.

Zatem istnieje szereg tradycyjnych patogennych wierzeń, śmiać się z których (czyli stosować absolutną obronę psychologiczną) nie jest specjalnie trudno, w skrajnym przypadku wystarczy trzy razy splunąć przez lewe ramię lub odwrócić czapkę daszkiem do tyłu.

Jednakże w przypadku współczesnego psycho-tronicznego systemu wierzeń sprawa jest trudniejsza, plucie tu nie wystarczy.

W związku z wejściem danego systemu wierzeń w przestrzeń popularnej prasy, obrona absolutna przed nim stała się bardzo trudna.

“Nie wierzyć w ogóle” staje się coraz trudniej.

Nie łatwiej jest też utrzymywać się w ramach “małej wiary”, że niby co ma wspólnego moje pole z waszym. A ma, i to wiele!

Dlatego obecnie wzrasta znaczenie takich form obrony, które nie tylko nie odżegnywałyby się od owego systemu wierzeń,

lecz byłyby opracowane na jego własnej bazie.

Istnieją dwie formy “obrony przed biopolem”:

- ze zmianą obiektu percepcji i

- ze zmianą subiektu percepcji.

Jednakże zanim przejdziemy do opisu zasadniczych mechanizmów obrony psychicznej, niezbędnym jest powiedzenie kilku słów na temat mechanizmów ataku psychicznego, o tym CO podlega atakowi i JAK odbywa się ten atak.

Narzędzie ataku psychicznego będziemy dalej nazywali umownie “ładunkiem negatywnym” , natomiast dla opisania mechanizmu ataku skorzystamy z umownego modelu “przestrzennego” świata wewnętrznego.ciąg dalszy tutaj
bialczynski.wordpress.com/2011/06/24/mezamir-snowid-ochrona-psychiczna-klatwy/


  
 
PostNapisane: 4 lut 2014, o 17:57 
Guru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1291
Podziękowań: 552
Tycie Kicie, przeczytałeś tą książkę?
Dlaczego autorka recenzji miałaby dawać jakieś gwarancje? Przecież nie jest autorką książki...

Bardzo fajnie, że zamieszczasz tyle informacji, ale mógłbyś pisać z głowy, własnymi słowami.

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lut 2014, o 18:14 
Chyba rzucono na Ciebie klątwę ;)
powinnaś kupić 44 egzemplarze jednej "przeciwklątewnej" książki
ułożyć z nich ochronny krąg z wierzchołkiem zwróconym na wschód
(okrąg z wierzchołkiem?
Tak,to taka ezoteryczna symbolika,kto ma klątwę ten wie o co chodzi ;D )


ale mówiąc poważnie

Cytuj:
Dlaczego autorka recenzji miałaby dawać jakieś gwarancje?

W Twoim pytaniu zawarta jest odpowiedź.
Produktów wadliwych nie poleca się
Robiąc to ponosi się odpowiedzialność za propagowanie wadliwego produktu
w przypadku gdy ktoś bazując na treściach z propagowanej książki
zrobi sobie ZIAZIA :)

Logiczne prawda?


  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lut 2014, o 18:28 
Guru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1291
Podziękowań: 552
Logiczne wg Twojej logiki. Nigdy nie ponosi się odpowiedzialności za produkt poza wytwórcą, a w tym przypadku (książki) nikt takiej odpowiedzialności nie poniesie, gdyżżżżż nie można zrobić sobie nią krzywdy. Chyba, że dziubniesz w oko kartką, uderzysz się odpowiednio mocno, przetniesz skórę papierem itp itd.
W przypadku gdy ktoś skorzysta z wróżby, również wróżbita nie ponosi odpowiedzialności za wyrządzone sobie szkody. Gdy ktoś zamawia rytuał też nie może liczyć na rekompensatę w wyniku ...złych wyników. Rozumiesz?

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 4 lut 2014, o 18:46 
Oświecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2012, o 16:16
Posty: 1132
Podziękowań: 363
Ewelina napisał(a):
gdyżżżżż nie można zrobić sobie nią krzywdy. Chyba, że dziubniesz w oko kartką, uderzysz się odpowiednio mocno, przetniesz skórę papierem itp itd.
?ja tam dziś to wszystko zaliczyłam... naprawdę nie ściemniam...


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 lut 2014, o 20:55 
Zakorzeniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 14:28
Posty: 23
Lokalizacja: gdzies w wielkopolsce
Podziękowań: 4
Tycie Kicie,odpowiem na Twoje pytanie pyta iem"czy Ty ogladajac reklamy w telewizji tez pytasz tworcow tych reklam o to,czy probowali tego produktu?",nie sadze.Ogladasz reklame ijesli Ci sie podoba to produkt kupujesz,a jesli nie to nieNie smialabym nawet probowac zadnych rytualow,bo nie mam pojecia o magii czy mediumizmie,co nie oznacza,ze nie moge przeczytac ksiazki o klatwachTaka wiedza zawsze sid przyda,ao od czegos trzeba zaczacJak na laika w tych sprawach,nie mialam problemu ze zrozumieniem tej ksiazki.Przyznaje moja recenzja jest raczej skromna,ale pkwodem tego nie jest wadliwy towar tylko powiedzialabym problemy techniczne.
Autorka w tej ksiazce dosc szczegolowo opisala temat klatw,jak powstaja,jak sie objawiaja,jak sie od nich uwolnic i jak sie przed nimi chronic.Oczywiscie pierwsza rzecza jaka powinno sie wykonac,to wizyta u specjalisty,pk to aby wykluczyc choroby psychiczne.Kiedy jyz wiemy,ze z aszym zdrowiem jest wszystko ok,szukamy godnego zaufania medium,ktore moze nam pomoc.Jednak za nim poszukamy dobrego medium,sami mozemy sprawdzic co jest grane.Metodami dywinacyjnymi mozemy sprawdzic czy na pewno mamy do czynienia z klatwa czy to za sprawa tarota czy wahadelka.Oczywiscie ochrona i bezpieczenstwo sa bardzo wazne aby pkdczas rytualow nie narazic sie na niebezpiecze stwo,to wszystko jest szczegolowo opisane jak to robic,jak sie chronic.Krag magiczny,dopiero z tej ksiazki dowiaduje sie co to jest,jak sie go tworzy i do czego sluzy,tylko tak jak mowie nie zajmuje sie magia,rytualami,wiec tez nie widze pkwodu dla ktorego mialbym z nich korzystac.Moze kiedys przy pomocy tej ksiazki skusze sie aby oczyscic swoje mieszkanie..Wszgstkie modlitwy i rytualy do oczyszczenia miejsc,przedmiotow czy osob,a takze do zabezpieczenia owych sa w tej ksiazce zawarte i to w sposob dosc jasny i zrozumialy.Ogolnie mysle,ze ksiazka nie ma "minusow".


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 lut 2014, o 15:23 
Nie oglądam reklam,nie posiadam telewizora od 10 lat
nie interesują mnie reklamy,gdy wchodzę na YT obejrzeć coś
i wyskakuje mi reklama,kasuję stronę.

Mało tego,gdy z jakiegoś powodu nie jestem w stanie uniknąć reklamy
gdy wciska mi się spam do gardła siłą
zapamiętuję o jaki produkt chodzi
i już wiem czego mam nigdy w życiu nie kupować :)


  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL