Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 lut 2012, o 17:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2012, o 17:45
Posty: 3
Podziękowań: 2
Tak. Pierwsza na świecie sztucznie wyhodowana tkanka ludzka pojawiła się całkiem niedawno - znajdując zastosowanie w leczeniu owrzodzenia stóp. Wyhodowano ją ze skóry niemowlęcej, odciętej podczas obrzezania.

Cały proces produkcji odbywa się przy użyciu cienkiej siatki z polimerowej nici stosowanej do zaszywania ran, z wszczepionymi komórkami skóry. Komórki rosną na siatce, która z czasem się rozpuszcza, a skórę przycina się do kształtu leczonej rany.

Torebki z komórkami skóry stosuje się także jako "żywe bandaże", którymi opatruje się poważne oparzenia, wspomagające i przyśpieszające regenerację własnej skóry pacjenta.

Inne tkanki, których sztuczną hodowlę opracowuje się w laboratoriach tkankowych, to więzadła, kości i chrząstki; dużym osiągnięciem jest laboratoryjne wyhodowanie ludzkiego ucha. Badacze przymierzają się do wyhodowania naturalnych stawów biodrowych, które można by wstawiać pacjentom zamiast sztucznych.
Co o tym myślicie?


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL