Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 wrz 2012, o 13:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 21:54
Posty: 64
Podziękowań: 13
Przez jednych uważana za wiedźmę, przez innych za wieszczkę o niespotykanym darze przepowiadania przyszłości. Kim w rzeczywistości była Matka Shipton i czy znajdziemy w jej wizjach informacje dotyczące także naszych czasów?

Przyszła na świat jako Urszula Southeil w 1488 r. Została powita w jaskini w Knaresborough niedaleko Yorkshire. Jaskinia, w której się urodziła, już wcześniej słynęła z wielu niezwykłych właściwości. Pieczara usytuowana była bowiem wzdłuż rzeki Nidd, której woda sączy się z podziemnego jeziora. Głośno było o cudownym działaniu cieczy, która posiadała rzekomo właściwości lecznicze dla całego organizmu. Nie tylko owe dziwne miejsce, w jakim przyszła na świat Matki Shipton, miało jednak wpłynąć na jej niezwykłość.

Matką przyszłej wieszczki była piętnastoletnia Agata, a ojcem - zgodnie z krążącymi wówczas legendami - ponoć sam szatan. W chwili narodzin Urszuli, jej rodzicielka podobno poczuła zapach siarki w jaskini oraz usłyszała grzmoty. Niemowlę, które wydała na świat Agata, było niesłychanie szpetne, dlatego też do małej Urszuli przylgnęło określenie "dziecko diabła". Zresztą wraz z jej dojrzewaniem, sytuacja nie uległa zmianie i przez cale swoje życie Matka Shipton była ucieleśnieniem brzydoty. Jej sylwetkę charakteryzowała krzywa postawa ciała; nie można też było nie zwrócić uwagi na jej ogromną głowę oraz krzywy nos. Na jej twarzy roiło się zaś od brodawek.

Pierwsze dwa lata swojego życia spędziła w grocie, w której przyszła na świat, po czym porzucona przez matkę, która wstąpiła do klasztoru, oddana została na wychowanie parze wieśniaków. W wieku 24 lat wyszła za mąż za Toby’ego Shiptona, który trudnił się ciesielstwem. Od tamtego momentu Urszulę zaczęto określać mianem Matki Shipton. Był to przydomek o tyle dziwny, że kobieta nigdy nie posiadała potomstwa.

Poza dość niezwykłym wyglądem, który sprawiał, że wyglądała jak najmroczniejsze postacie z bajek dla dzieci, już od dziecka Urszula wyróżniała się także nadnaturalnymi zdolnościami – darem przepowiadania przyszłości. Swoją mocą chętnie się dzieliła i nigdy nie odmawiała pomocy innym. Pomimo braku wykształcenia, posiadła ogromną wiedzę, m. in. na temat Biblii. Ludzie z jej otoczenia byli pod wrażeniem jej znajomości tej świętej księgi. Matka Shipton wielokrotnie cytowała zawarte w niej proroctwa i w ramach swojej codziennej, rutynowej działalności, potrafiła powoływać się na konkretne przykłady.

Urszula w ciągu swojego życia szczegółowo przepowiedziała i opisała wiele znaczących dla ludzkości wydarzeń. Swoje proroctwa zapisywała najczęściej w formie wierszy. Niektóre z nich do dziś robią wielkie wrażenie. Żyjąca za panowania Henryka VIII prorokini przepowiedziała monarsze zwycięstwo nad Francją w 1513 roku. Trafnie zapowiedziała również nadejście wielkiego pożaru, który strawił Londyn w 1666 r. Do innych jej niezwykłych wizji, które potem się urzeczywistniły, należy zaliczyć jej zapowiedź utraty znaczenia przez Kościół, koniec dominacji tej instytucji oraz śmierć Marii Stuart.

Wszystkie te przepowiednie spełniły się już wieki temu, ale Matka Shipton przepowiedziała także wydarzenia, które rozegrały się w czasach nam bliskich. Żyjąca w XV w. kobieta zapowiadała m.in. nadejście epoki wielkich odkryć, które zaowocują pojawieniem się niezwykłych nowinek technicznych. Wieściła wynalezienie maszyn rolniczych, ułatwiających ludziom życie i pracę i choć trudno w to uwierzyć - pojawienie się Internetu.

"Wokół świata ludzkie myśli zaczną przelatywać, szybko jak w mgnieniu oka" -przewidywała kobieta.

W jej wizjach nie zabrakło prognoz związanych z pojawieniem się telewizji oraz łodzi podwodnych, umożliwiających ludziom podbój mórz i oceanów.

Matka Shipton przewidziała też najbardziej dramatyczne wydarzenia, które dotknęły ludzkość w XX i XXI wieku. W jej widzeniach pojawił się Adolf Hitler. Przepowiadając odległe wydarzenia, dostrzegła pożogę wojenną, jaka rozpęta się w całej Europie. W jednym ze swych proroctw zapowiedziała również użycie broni jądrowej, a także ataki na WTC. Wieszczka miała też przeświadczenie o nadejściu ery licznych klęsk żywiołowych. Zapowiedziała ich znaczną intensyfikacją, twierdząc, że powodzie, susze oraz trzęsienia ziemi staną się dla ludzi chlebem powszednim.

Co ciekawe, trafnie przepowiedziała też datę swojej śmierci, przewidując ją na rok 1561. Miejsce jej pochówku nie jest znane, ale jak głosi miejscowa legenda, na jej grobie położony został kamień, na którym widnieje napis: "Tu leży ta, która nigdy nie rozminęła się z prawdą, a jej umiejętności przewidywania pozostaną znane na zawsze, podobnie jak jej nazwisko."

źródło artykułu
-niewiarygodne.pl


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 wrz 2012, o 20:13 

Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 18:09
Posty: 28
Podziękowań: 0
Dziwne, że za te wizje nie spalili jej na stosie (które również w Anglii płonęły ochoczo i radośnie).


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL