Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lip 2013, o 11:58 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1735
Lokalizacja: Góry :)
Podziękowań: 607
To jest temat o piramidach i wszelkie kolejne offtopy będą usuwane.

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 paź 2014, o 16:49 

Dołączył(a): 4 paź 2014, o 15:21
Posty: 6
Podziękowań: 3
Może zacznę nie o słynnych piramidach w Egipcie, ale od piramid w Wysoca w Bośni.

Piramidy w Wysoca w Bośni


Obrazek

Piramidy 3 sztuki są obecnie pokryte ziemią i porośnięte lasem i roślinnością. Tutaj bym chciał zwrócić uwagę, że teraz jesteśmy kolejną którąś tam cywilizacją na ziemi. Załóżmy wybudowano piramidy na powierzchni ziemi z kamienia. Następnie na wskutek zmian położenia płyt tektonicznych ta piramida znajdowała się pod powierzchnią wody i uległa pokryciu kilkumetrową warstwą mułu, by po kolejnym kataklizmie wynurzyć się z głębin i porosnąć lasem i roślinnością (czasy obecne). Może to świadczyć o cyklicznym charakterze szybkich zmian położenia płyt tektonicznych na powierzchni ziemi. Podobnie z kompleksem piramid ponad 30 szt. na Krymie, które znajdują się pod powierzchnią gruntu. Ostatnio zaczęto drążyć szyby by dostać się do ich wnętrza a ponoć pochodzą z 1-szej cywilizacji ziemskiej. Bardzo mocno tym się interesowali Amerykanie ale Rosja poprzez aneksję Krymu uniemożliwiła im penetrację wnętrza tych piramid. Jednak to już zakres wielkiej polityki o której my "malutcy" możemy nie wiedzieć.

Piramidy na Krymie - lokalizacja:

Obrazek

Ciekawostką a może zasadniczym elementem wnętrza "kurhanu" w miejscowości Kercz na Krymie jest specyficzny kształt wejścia łudząco podobny do Wielkiej Galerii w Piramidzie Cheopsa w Egipcie. Używa się słowa kurhan a może powinno używać się piramida?

Wejście do kurhanu w Kercz na Krymie:

Obrazek

...a tak wygląda słynna Wielka Galeria w Piramidzie Cheopsa w Giza:


Obrazek

Ten "schodkowy kształt" nie jest próbą odciążenia konstrukcji lecz transformatorem impedancji fali dźwiękowej. Dość naukowo. Obecnie technika na ziemi stosuje te same rozwiązania w zakresie mikrofal tj. fal radarowych.

Tak wygląda mikrofalowy ("radarowy") transformator impedancji:

Obrazek

Wynika z tego, że "starożytne cywilizacje" stosowały podobną wiedzę jaką my mamy obecnie o falach radiowych ale wobec fal dźwiękowych. W technice mikrofalowej wnętrze falowodu jest powleczone srebrem lub złotem - dobrym przewodnikiem prądu. Natomiast wnętrza korytarzy i kanałów np piramidy Cheopsa są wyłożone granitem - najlepszym przewodnikiem dźwięku gdyż występuje tzw zjawisko naskórkowości tj prądy mikrofalowe i fale dźwiękowe płyną tylko po powierzchni materiału i gdy jest ona wyłożona dobrym przewodnikiem straty są minimalne.

Wnętrze kurhanu na Krymie przypomina rezonator dźwiękowy:
Współrzedne geograficzne tego kurhanu; 45°22'26.57"N 36°31'34.38"E
Obrazek

Poniżej fotografie wnętrza tego "kurhanu":

1. Sufit okrągłego pomieszczenia
Obrazek
2. Widok z okrągłego pomieszczenia (komory rezonansowej) na zewnątrz kurhanu:
Obrazek

Kurchan na Krymie, o którym wspomniałem powyżej jest nastrojony na częstotliwość infradźwięków 12.25 Hz.
Więcej na ten temat na stronie:
http://8916898.blogspot.com/2014/08/birth-and-destruction-of-pyramids-types.html

Kurchan potraktowałbym jako wstęp a teraz przechodzimy do piramidy Cheopsa.

Komnata Królewska - czyli pomieszczenie generatora wzorcowego dźwięku. Częstotliwość wzorcowa F# - częstotliwość czakry "Chrystusowej" czyli serca (nie mylić z czakrą serca) Prawdopodobnie tym generatorem była słynna Arka Przymierza i miała swoje miejsce w kamiennym sarkofagu. Została skradziona, obnoszona po pustyni przez 40 lat by wylądować w Świątyni Salomona. Ale to już inna historia...
Od tego czasu piramidy już nie grają a chodzi o dźwięk (ale nie tylko):To tyle tego mojego "debiutu" na tym forum - może jeszcze coś napiszę...


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL