Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 kwi 2012, o 21:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 14:52
Posty: 315
Podziękowań: 39
Psychokineza (ano) - określenie używane w parapsychologii do opisu rzekomego ruchu na odległość wywołanego za pomocą mocy psychicznych. W szerszym znaczeniu oznacza właściwość psi, która pozwala wpływać na zachowanie materii. Od roku 2004 ezoterycy określają tym terminem różne typy psychokinezy, także i poruszanie ciałem stałym, płynnym lub gazowym na odległość za pomocą myśli i koncentracji, za pomocą kontaktu wzrokowego bezpośrednio z przedmiotem. Jest to tzw. myślenie astralne czyli wyobrażanie sobie czegoś co za pośrednictwem "czynnika PSI" ma zrobić tą czynność w czasie rzeczywistym.

Nazwa dotyczy zarówno zdolności ludzi do wykonywania psychokinezy, jak też poruszania się przedmiotów w czasie zjawisk spirytystycznych, na przykład typu poltergeist.

W parapsychologii rozróżnia się:

Makro-PK (macroscopic PK) - (efekty o ogromnej potencji, dające się zauważyć gołym okiem),
Mikro-PK (microscopic PK) - (efekty na małą skalę dostrzegalne jedynie przy pomocy specjalnych pomiarów i ścisłej analizy statystyk).
Obecnie przeprowadza się eksperymenty i badania obu przypadków PK, ze szczególnym uwzględnieniem i zainteresowaniem fenomenami mikroskopijnymi. Podobnie jak inne zjawiska parapsychologiczne, psychokineza oraz badania i eksperymenty psychokinetyczne nie są, generalnie rzecz biorąc, uznawane przez naukę głównego nurtu. Według opinii przedstawicieli tej ostatniej nie istnieje ani jeden rzetelny dowód na ich istnienie, oprócz zeznań przypadkowych świadków, co czyni omawiane zjawisko tematem polemiki - również w kręgach akademickich, albowiem ma ono w nich swoich zwolenników[potrzebne źródło]. Według różnych źródeł naukowych i pozanaukowych eksperymenty nad zjawiskami psychokinetycznymi były szeroko zakrojone w Rosji (szczególnie w okresie "zimnej wojny"), w ramach badań o charakterze cywilnym i wojskowym. Istnieją również spekulacje wokół kwestii wykonywania badań naukowych nad psychokinezą i stosowaniem ich wyników przez instytucje i organizacje w Stanach Zjednoczonych, rzekomo do celów wywiadowczych i wojskowych.

Parapsycholodzy wyróżniają następujące typy psychokinezy:

telekineza - zdolność przesuwania przedmiotów siłą umysłu;
lewitacja - umiejętność unoszenia przedmiotów lub osób (czasami jest traktowana jak telekineza, jednak wektor przesunięcia jest nie poziomy a pionowy);
teleportacja - przenoszenie przedmiotów, ściąganie przedmiotów i to nawet z bardzo odległych miejsc bez strat czasowych, zjawisko występujące na seansach mediumistycznych;
pirokineza - psychokinetyczne działanie mikro polegające na zwiększaniu temperatury obiektu, prowadzącego do jego zapalenia (samozapłonu). Poprzez zwiększenie częstotliwości drgań cząsteczek, zwiększa się temperatura obiektu;
kriokineza - psychokinetyczne działanie mikro polegające na zmniejszeniu temperatury obiektu. Poprzez zmniejszenie częstotliwości drgań cząsteczek, zmniejsza się temperatura obiektu;
elektrokineza - psychokinetyczna zdolność powodująca "ocieranie" się o siebie molekuł i poprzez to tworzenie błyskawic;
hydrokineza - określenie oznaczające umiejętność tworzenia lub zwiększania ilości wody w stanie ciekłym używając psychokinezy do powielenia cząsteczek w niej zawartych. Polega także na umiejętność manipulacji wodą.
biokineza - modyfikowanie kodu DNA za pomocą psychokinezy.
aerokineza - nazwa określająca psychokinetyczną kontrolę nad powietrzem na poziomie cząsteczkowym za pomocą manipulacjii Energią. Nazwa pochodzi od dwóch łacińskich słów Aero oznaczające powietrze oraz Kinesis, ruch
geokineza - kontrola nad ziemią, przewidywanie i powodowanie trzęsień ziemi
magnetokineza - umiejętność kontroli nad siłami magnetyzmu i metalami
atmokineza - umiejętność kontroli pogody
gyrokineza - umiejętność kontroli grawitacji na danym obszarze
witakineza - jest to umiejętność samoleczenia i sterowania własnym zdrowiem oraz szybkością starzenia się
chronokineza - kontrola nad przepływem czasu, zatrzymywanie go
audiokineza - umiejętność manipulowania falami dźwięku
inokineza - umiejętność kontrolowania przestrzeni, zakrzywiania jej i tworzenia obiektów.

Źródło „http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Psychokineza&oldid=29870372”

_________________
Sceptyk


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2014, o 10:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2014, o 13:31
Posty: 25
Lokalizacja: stalòwka
Podziękowań: 2
chcialabym tak umiec :)


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lut 2014, o 15:19 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1472
Podziękowań: 590
To zacznij ćwiczyć i będziesz umieć.

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2014, o 15:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lut 2014, o 23:48
Posty: 73
Podziękowań: 15
Ale chyba.. jednak jakieś predyspozycje trzeba mieć? Czy nie trzeba?

_________________
"W samotności nigdy nie marnujemy czasu, nawet nic nie robiąc. Niemal zawsze trwonimy go w towarzystwie. Żadna rozmowa z sobą nie może być całkowicie bezpłodna; coś z niej zawsze wynika, bodaj tylko nadzieja, że znów się kiedyś spotkamy." (E. Cioran)


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lut 2014, o 16:45 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1472
Podziękowań: 590
Moim zdaniem nie trzeba mieć, a właściwie to każdy kto ma umysł je ma. I nie trzeba kończyć żadnych kursów.

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 cze 2014, o 13:12 

Dołączył(a): 25 cze 2014, o 16:13
Posty: 1
Podziękowań: 0
Dokładnie tak każdy ma umysł więc ma predyspozycje :) Trzeba tylko ćwiczyć i wierzyć, że sie uda i że potrafimy :)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2015, o 10:36 

Dołączył(a): 21 lut 2015, o 09:45
Posty: 14
Lokalizacja: Wrocław
Podziękowań: 2
Witam,

telekineza sama z siebie się nie wytrenuje, trzeba wiedzieć jak trenować by trening przyniósł pożądane rezultaty lub przynajmniej trzeba mieć dobrze rozwiniętą intuicję by wiedzieć co trzeba zrobić, zdrowy rozsądek też się przydaje.

Lewitacja to ściema, jeżeli nikt tego nie udokumentował to nie możemy przyjąć że to prawda, to że każdy może się tego nauczyć to też ściema, typowy marketing ludzi robiących dużo szumu, osobiste predyspozycje są bardzo istotne, nawet to co się wczoraj jadło ma znaczenie, oraz typ treningu ma chyba najistotniejsze znaczenie, do tej pory widziałem jedynie kilka dobrych poradników do nauki telekinezy, ostatni dobry poradnik do nauki telekinezy czytałem jakieś 8 lat temu. Wszystko fajnie, ale to KTO zajmuje się telekinezą? Nowicjusze, którzy się ciekawią tą całą sprawą i nie wiedzą jeszcze co można osiągnąć za pośrednictwem swojej woli, nie wiedzą o AP, EM czy tzw. Psi Ballach i o ile nie zaczną trenować i sprawdzać tez w praktyce to zawsze pozostaną nowicjuszami i tzw. teoretykami.

Tak że... ktoś jeszcze na poważnie myśli o trenowaniu telekinezy?

Pozdrawiam,
Auegamma


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lut 2015, o 12:12 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1472
Podziękowań: 590
JA poważnie trenowałam telekinezę dobrych kilka godzin dziennie i przyniosło to rezultaty, mianowicie kręciłam kartką na szpilce - po eliminacji wszelkich bodźców, wiatru z okna, nawet oddechu. Potem poruszałam delikatnie długopisem i ... mi się znudziło :P Ale da się i jestem tego żywym przykładem. Pokazywałam to nawet innym i widzieli na własne oczy. Mam też kolegę, który przy mnie kręcił dwoma "wiatraczkami" na raz, więc da się, WIEM to, nie tylko teoretyzuję. Trzeba tylko poćwiczyć. Nie czytać poradników, tylko intuicyjnie to zrobić. Zwyczajnie - zrobić to.

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2015, o 12:47 

Dołączył(a): 21 lut 2015, o 09:45
Posty: 14
Lokalizacja: Wrocław
Podziękowań: 2
Witam,

Ewelina, ten "wiatraczek" to się nazywa Psi Wheel, zlookaj też do czego doszedł Darryl Sloan ze swoimi eksperymentami z telekinezą, Derren Brown też miał swoją pólę eksperymentów, ale nawet nie chodzi o to że co masz do zaoferowania to jedynie słowa, SŁOWA a nie dowody, dowody każdy sam musi zdobyć na drodze analiz i eksperymentów, bo tak na serio, skąd niby mamy być pewni że nie ściemniasz że robiłaś takie rzeczy? Skąd wiadomo że robiłaś te kilkogodzinne treningi? Jak by się to Tobie udało to była byś chyba pierwszą osobą na tej planecie której udało się PRZEŻYĆ kilka GODZIN treningu telekinezy jednego dnia.

Swoją drogą, nie wiesz jak się poprawnie nazywa ten "wiatraczek" i jakie konsekwencje ma kilka godzin treningu w ciągu dnia, nie wspominając już o braku drugoplanowych konsekwencji trenowania telekinezy... Jak dla mnie, nie trenowałaś telekinezy, myślałaś że trenowałaś telekinezę właśnie przez brak w Twojej wypowiedzi śladów prawdziwej praktyki.

Pozdrawiam,
Auegamma


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lut 2015, o 15:59 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1472
Podziękowań: 590
Wypowiedział się ten, który czytał tylko poradnik nt. telekinezy... To, że Tobie się nie udało, nie oznacza, że inni nie potrafią. Widać jednak da się trenować telekinezę kilka godzin na raz. Byłam wykończona, ale jednak to możliwe. Sam stawiasz przed sobą dziwne ograniczenia, które wyczytujesz w książkach. Po co?

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL