Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ciało astralne
PostNapisane: 21 mar 2013, o 11:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2012, o 08:33
Posty: 164
Podziękowań: 80
CIAŁO ASTRALNE



Te ciało z wyglądu jest podobne do fizycznego tyle, że otoczone jest barwnymi obłokami wiele mówiącymi o twoim stanie emocjonalnym. W nim znajdują swój wyraz twoje uczucia, namiętności, pragnienia i emocje. Jest łącznikiem pozwalającym na kontrolę umysłu nad ciałem, przekazuje wolę umysłu poprzez siebie i swoje materie, by odebrał je sobowtór eteryczny.

W przeciwieństwie do ciała eterycznego sobowtór astralny może pełnić rolę samodzielnego „pojazdu” dla duszy. Stąd możliwość wyjścia poza ciało nazywana procesem OOBE (ang. Doświadczenia poza ciałem).

Funkcje ciała astralnego:
1. Umożliwia powstawanie uczuć oraz wrażeń.
2. Jest pomostem pomiędzy ciałem fizycznym, a umysłem.
3. Spełnia rolę samodzielnego narzędzia świadomości i działania (np. można w nim podróżować).

U człowieka przeciętnego ciało astralne sięga do około 15 cm poza ciało stałe (fizyczne), a aura nawet do 40 cm i więcej. Zwykle duża aura jest oznaką dużej intensywności uczuć. Im bardziej wyraziste kontury ciała astralnego i jaśniejsze barwy tym człowiek jest bardziej rozwinięty duchowo. Za każdym razem gdy króluje w nas jedna z emocji duża część sobowtóra astralnego jest zalewana odpowiadającą jej barwą np. miłość to róż, a błękitny oznacza wiarę i pobożność.
Obrazek

Dzięki barwom jesteśmy w stanie porozumieć się równie dobrze co przy pomocy werbalnej mowy, gdyż każdy kolor coś oznacza i nawet starożytni Egipcjanie używali specjalnych barwników do uroczystości. Dzisiaj i my ich używamy np. poprzez ubranie, by ukazać światu jak się dziś czujemy.

Podaję spis najpopularniejszych barw ciała astralnego. Dalej znajdziesz też kilka zachowań w ciele astralnym podczas szczególnie silnych emocji.

Czarna w gęstych chmurach – nienawiść i złośliwość.
Czerwona lub ciemnoczerwone błyski z reguły na czarnym tle – gniew.
Szkarłatny – drażliwość, skłonność do irytacji.
Czerwono krwista – kolor, oznaczający zmysłowość.
Brunatnoszara, jedna z najczęściej spotykanych barw w ciele astralnym – egoizm.
Brunatnoczerwona, ciemna (zbliżona do barwy rdzy) – skąpstwo.
Zielonkawo-brązowa – zazdrość. U zakochanego człowieka występuje w większej ilości.
Szara lub szarosina – przygnębienie, strach
Karmazynowa – egoistyczna miłość.
Różowa – miłość nieegoistyczna. Kiedy jest szczególnie świetlista i zabarwiona fioletem oznacza uduchowioną miłość ludzkości.
Pomarańczowa – pycha i ambicja. Występuje często razem z wrażliwością i skłonnością do irytacji.
Żółta – intelekt, ma odcienie od ciemnego do złocistego oraz jasnoświetlistego cytrynowego lub pierwiosnkowego.
Ciemnożółta – skłonność do wykorzystywania intelektu do egoistycznych celów.
Żółta pierwiosnkowa – intelekt oddany sprawom ducha.
Złocista – symbolizuje intelekt oddający się filozofii i matematyce.
Zielona – ma szereg znaczeń i wymaga starannego badania w celu poprawnej interpretacji, najczęściej oznacza zdolność adaptacji, przystosowania się.
Szarozielona – oznacza przebiegłość i skłonność do oszustw.
Szmaragdowo-zielona – obrotność, pomysłowość i zaradność, stosowane bezinteresownie.
Błękitno-zielona, blada i świetlista – jest wyrazem głębokiej sympatii i współczucia, połączonych ze zdolnością doskonałego przystosowywania się, którą mogą dać tylko te barwy.
Jasnozielona (jabłkowa) – towarzyszy dużej żywotności.
Błękitna, ciemna i jasna – oznacza religijne uczucia. Zawiera ona zwykle różne odcienie od indygo do głębokiego fioletu i szaroniebieskiego.
Jasnoniebieska, podobna do ultramaryny lub kobaltu – symbolizuje oddanie się wzniosłym, duchowym ideałom. Fioletowy odcień wyraża połączenie miłości i nabożności.
Świetlista liliowo-błękitna, której z reguły towarzyszą złote gwiazdki – oznacza najwyższe uduchowienie i najszlachetniejsze duchowe dążenia.
Ultrafioletowa – charakteryzuje wyższy i czystszy rozwój psychicznych zdolności.
Ultraczerwona – jest przejawem niższych psychicznych zdolności człowieka uprawiającego zło i egoistyczne formy magii.


Gdy się radujemy ciało astralne razem z mentalnym rozbłyska i delikatnie się marszczy. Wesołość objawia się jako kipienie oraz takie... rozświetlenie sferyczne ciała.

Gdy człowiek się dziwi jego ciało mentalne, astralne, a także fizyczne objawia nagły skurcz. Jeśli jest to przyjemne zdziwienie to wyższe sfery ciała rozjaśniają się; kiedy jest nieprzyjemne zwiększa się ilość szarej i brązowej barwy.

Żółta barwa intelektu, różowa miłości, niebieska pobożności i purpurowa zdolności duchowych zawsze znajdują się w górnej części ciała astralnego; barwy egoizmu, skąpstwa, chytrości oraz nienawiści są w dolnej jego części; zmysłowe uczucia zazwyczaj unoszą się pomiędzy tymi dwiema częściami.

* Tekst utworzony z własnych źródeł poznania. Dla sprawdzenia mojej wiedzy posłużyłem się tekstami Powella. Spis kolorów zamieszczony w artykule również jest od Powella, gdyż uznałem, że lepiej się zna niż ja. Jednak nie jest to pełny spis barw (pełny ma ponad 2000)

_________________
Moje FB: https://www.facebook.com/amon.resner

https://ommani.pl/


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 paź 2016, o 12:33 

Dołączył(a): 10 paź 2016, o 08:07
Posty: 16
Lokalizacja: Ziemia
Podziękowań: 0
Ten opis jest zapewne bardzo profesjonalny - a byłby jeszcze bardziej jak podane by było, że osoba która to podaje przerobiła to na sobie (i tak się widziała w astralu jak podaje ten opis).
Bo ja się widziałem odmiennie :)
Kiedy zrzucam swe ciało astralne widzę przede wszystkim kły :) i słyszę ryk (warkot - coś takiego :)
...a i nie wiem czym jest stwórca (odczuwam stopniową utratę człowieczeństwa która mnie zaczyna przerażać w miarę odrzucania ciała astralnego - nie widzę natomiast żadnych kolorów.

no i słyszę dudnienie wokoło typu "tyś równy wobec równych"!


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL