Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: 10 Buław
PostNapisane: 23 lut 2013, o 22:09 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2302
Podziękowań: 1227
DZIESIĄTKA BUŁAW (KIJÓW, PAŁEK)

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Dziesiątka Kijów czyli Tyrania

Przechodząc przez wszystkie numerowane karty Małych Arkanów, przy dziesiątkach dochodzimy do kresu. Karty z serii Kijów oznaczają wolę. Wola, taka jaką wyraża Dziesiątka Kijów, to wola która zakrzepła i przybrała postać tyranii. Wiedział o tym Aleister Crowley, który w swojej talii nadał tej karcie tytuł Opresja i powiedział o niej:

Jest to siła, która oderwała się od swoich duchowych źródeł i stała się Ślepą Siłą.

David Sheridan na tej karcie narysował wiązkę kijów z zatkniętym w środku toporem. Są tak zwane rózgi liktorskie, w dawnym Rzymie znak tych, którzy wykonywali wyroki sądów, często okrutne, jak chłosta (rózgi) i śmierć (topór). Symbol ten obrali sobie włoscy faszyści, wyznawcy nagiej siły. I tak wracamy do... tyranów i ich bezwzględnych obyczajów. Kiedy w rozkładzie kart pojawia się Dziesiątka Kijów, znak to niechybny, że jedna władcza jednostka bezwzględnie dominuje nad pozostałymi; albo do takiej dominacji dąży wszelkimi środkami. Równie często karta ta oznacza, że ktoś o kogo pytamy (albo sam pytający) nie kieruje się wcale dobrem, sprawiedliwością ani swoim lub cudzym szczęściem. Dziesiątka Kijów mówi wyraźnie, że naprawdę zależy mu na czymś zupełnie innym: że najważniejsza dlań jest władza i przyjemność, jaką niektórzy czerpią ze sprawowania władzy. Często karta ta wskazuje na prawdziwego tyrana - choćby to był tylko tyran domowy, rządzący własnymi dziećmi i żoną (lub mężem).

Często dziesiątka Kijów oznacza, że w sprawach, o które pytamy, panuje zastój. Ale to nie jest martwy zastój, kiedy po prostu nic się nie dzieje i brakuje napędowych energii. Nie są to również taki zastój, jaki powstaje tam, gdzie rządzą sztywne, bezduszne przepisy. Stan pochodzący z Dziesiątki Kijów jest zupełnie inny i jest strasznie męczący. To taki zastój, jaki powstaje wtedy, kiedy jedna osoba, mocą swojego widzimisię, stłamsi wolność wszystkich pozostałych.

Czy ta karta ma swoją stronę pozytywną? - Tak. Oznacza panowanie nad rzeczami i ludźmi; oznacza, że ktoś (lub sam pytający) zgromadził wielkie zasoby osobistej energii. Tylko że twórcze wykorzystanie tej energii jest trudne. Dziesiątka Kijów jest pożyteczna tylko wtedy, gdy w rozkładzie obok niej występują takie łagodne, a zarazem potężne karty, jak Moc (nr XI) lub Cesarzowa (nr III).
--------------------------------------------------------------------------------

Dziesiątka Kijów

Dziesiątka Kijów oznacza tyranię, czyli taki układ sił, gdzie jeden osobnik tak zdominował pozostałych, że nie ma już dla nich żadnej wolności. Karta ta ma sens pozytywny - oznacza bowiem zwycięstwo, pokonanie przeciwników; ale częściej niesie sens negatywny, bo ślepe podporządkowanie się zwycięzcy to z drugiej strony stan zastoju.

Dziesiątka Kijów jako pierwsza karta w rozkładzie - ta która określa jego przekaz: Odniesiono zwycięstwo. Jest wyraźny zwycięzca, oraz ci inni - wyraźnie przegrani, którzy muszą mu się podporządkować. Następne karty powiedzą, po której stronie ty jesteś.

Dziesiątka Kijów jako karta druga - zagrożenia i negatywne strony sytuacji: Wszystko, co się dzieje, kręci się wokół jednego człowieka, który zdominował pozostałych i jak on zagra, tak wszyscy skaczą. W tym wycinku świata, o który pytasz, rządzi tyran. Wszystko zależy teraz od jego dobrej lub złej woli i jego kaprysów. Ty sam pewnie siedzisz u niego pod butem i nie masz nic do gadania. Ta sytuacja jest nierozwojowa, panuje zastój,

Dziesiątka Kijów jako karta trzecia - wskazówki co masz robić: Przejmij jednoosobowe kierownictwo i nie pytaj nikogo o zdanie. Postępuj jak tyran; nie dyskutuj z tymi, co się nie zgadzają. Wykorzystaj to, że jesteś lepszy od innych.

Dziesiątka Kijów jako karta czwarta - bagaż przeszłości: Jesteś obciążony złymi doświadczeniami z pewnymi dominującymi osobami, przy których nic nie znaczyłeś. Masz za sobą rządy tyranów.

Jako karta piąta - twoi partnerzy: Masz partnera (partnerów) o tyrańskich skłonnościach. Jesteś przez niego (nich) zdominowany. W twoich związkach brakuje ci luzu i przestrzeni.

Jako karta szósta - nadciągająca przyszłość: Nadchodzi jednoznaczne zwycięstwo i zdominowanie przeciwników i konkurentów. Wyjdziesz na prowadzenie... ale to będzie także koniec całej toczącej się obecnie gry.

Jako karta siódma - niespodzianki w przyszłości: Pojawi się konkurent bijący wszystkich na głowę.

Karta ósma - to, co się nie zmieni niezależnie od wszystkiego: Niezależnie, co się wydarzy, rządy tyrana będą trwały nadal.

Karta dziewiąta - w czym masz szanse osiągnąć mistrzostwo: Z wielka łatwością będziesz sprawiał, że twoje racje będą na wierzchu. Łatwo będą ci przychodzić kolejne zwycięstwa.

Karta dziesiąta - pożytek, jaki będą mieli z tego inni: Sytuacja, w której jeden zdominował pozostałych, jest jednak dla nich korzystna...

Jedenasta - to, co się nie uda; co się rozmyje: Zwycięstwo będzie pozorne, a dyktatorskie rządy - tylko pośmiewiskiem.

Dwunasta - dodatkowe wskazówki, na co zwracać uwagę w rozkładzie: Zwróć uwagę na wszystko, co mówi o chęci zdominowania innych i zdobycia władzy.

Trzynasta - co widać jeszcze dalej? Dalej będzie tyrania i zastój; ale na szczęście jeszcze nieprędko.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

Dziesiątka buław
Poważna odpowiedzialność, trudne czasy, tyrania.

Uczucia
Dla stałych związków pojawienie się karty może oznaczać zniechęcenie, znużenie, albo przemęczenie sprawami partnera. Obecny układ zaczyna Wam (lub któremuś z Was) ciążyć i coraz mniej odpowiadać. Być może na jednym z Was spoczywa zbyt wiele obowiązków albo związek wymaga zbyt dużych poświęceń. Jedna ze stron może mieć już dosyć. Albo oboje dochodzicie do wniosku, że Wasz związek wymaga zbyt dużo pracy, a efekty są niezadowalające. Może być to także ostrzeżenie w przypadku osób, które rozpoczynają nowy związek. Karty mogą wskazywać, że w tym związku nie będziemy czuć się dobrze, że po pewnym czasie uczucie to zacznie ciążyć i powodować dyskomfort. Być może będzie ono wymagało zbyt wielu wyrzeczeń i wysiłku. Należy być ostrożnym, ponieważ praca nad tym związkiem może okazać się pracą syzyfową. Karta może sugerować również, że w związku może pojawić się nagły cios albo poważny problem, który okaże się trudny do udźwignięcia. Uczucia partnera zaczną Cię męczyć. Być może partner okaże się zbyt wymagający, może jego nadopiekuńczość zacznie Cię irytować, może zaborczość i zazdrość staną się nie do zniesienia w tym związku. Karta wskazuje na sytuacje, w której problemy w związku zaczynają mocno przytłaczać i przeszkadzać. Rozmowy, negocjacje, próby dojścia do porozumienia mogą okazać się nieskuteczne, problem i tak będzie istniał i przeszkadzał w zbudowaniu harmonijnego związku. Karta może także oznaczać, że błędy i grzechy popełnianie w przeszłości mogą teraz dać znać o sobie w postaci dręczących i niepokojących wyrzutów sumienia. Dla osób będących w związkach w pytaniu o to, czy dojdzie się do porozumienia, może ta karta oznaczać, że będzie to bardzo trudne dla Was zadanie, albo porozumienie będzie możliwe tylko wtedy, kiedy zdecydujecie się poświęcić coś, dla dobra związku. Może trzeba będzie skończyć z nałogiem, ograniczyć wydatki i częste kontakty towarzyskie. Trzeba się będzie najpierw czegoś wyrzec, zrezygnować z pewnych rzeczy, aby dojść do ugody. Jeśli jest to coś, co przeszkadza w prawidłowym funkcjonowaniu związku, warto podjąć wysiłek, ale jeśli partner wymaga od Ciebie zbyt wiele i rezygnacji z rzeczy, które są Ci bliskie i ważne dla Ciebie, to warto się zastanowić, czy naprawdę warto. Dla osób samotnych może to oznaczać w tej chwili problemy ze znalezieniem partnera, złą taktykę i pogłębiające się zniechęcenie z powodu trudności. Samotność będzie Ci szczególniej niż dotychczas doskwierała, ale nie należy się poddawać, ten stan nie będzie trwał wiecznie. W gorszym przypadku karta może oznaczać partnera, który znęca się psychicznie lub fizycznie, jest chorobliwie zaborczy i przesadnie wymagający, należy zwrócić wtedy uwagę na sąsiadujące karty, one pomogą we właściwej interpretacji.

Finanse
Karta ta oznacza przeciążenie licznymi obowiązkami, żmudną, mozolną pracę, która może nie dawać zadowalających efektów. Być może zbyt dużo wziąłeś na swoje barki i trudno Ci wywiązać się z obowiązków. Gonią Cię terminy, masz dużo rzeczy do załatwienia, pilne sprawy czekają na zrobienie, a Ty zastanawiasz się jak temu podołasz. Jesteś zmęczony i nie masz czasu na odpoczynek. Twoja praca jest naprawdę ciężka i wymaga wiele wysiłku. Możliwe, że znajdujesz się na skraju wytrzymałości, jedyne czego pragniesz to zasłużony odpoczynek i dużo snu. Karta może oznaczać także pracę fizyczną, przeprowadzkę do innego budynku. Jeśli prowadzisz działalność to albo w tej chwili masz dużo zleceń i pracy i ciężko Ci się wywiązać z terminów albo ciągle pracujesz i nie masz czasu na odpoczynek, ale uwaga karta może także oznaczać duże trudności z jaką boryka się firma. Możliwe, że masz w tej chwili dosyć poważne problemy i próbujesz je udźwignąć, jednak w tej chwili wydaje Ci się to ponad Twoje siły. W pytaniach o powodzenie w pewnych przedsięwzięciach obecność tej karty to po prostu trudności, zbyt wielka odpowiedzialność, projekt niemożliwy do zrealizowania albo wymagający ogromnego zaangażowania lub niebotycznie wysokich nakładów pieniędzy, których prawdopodobnie w tej chwili nie posiadasz. Ciężar sytuacji staje się nie do udźwignięcia. Karta może stanowić ostrzeżenie przed uwikłaniem się w trudną sytuację lub zobowiązanie, któremu nie będziemy potrafili sprostać. To także przestroga przed angażowaniem się w przedsięwzięcia, które mogą później nam zaszkodzić i przynieść straty. Nie angażujmy się więc w coś, co nie jest do końca pewne. W tej chwili lepiej unikać wszelkich, poważnych zobowiązań. Nie jest to dobry znak w pytaniach o zaciągnięcie kredytu, karta sugeruje bowiem ogromne trudności w spłacie pożyczki. Dziesiątka buław może oznaczać także wyjątkowo trudną współpracę i trudne warunki pracy i środowisko w którym ciężko wytrzymać. W rzadszych przypadkach obecność karty może oznaczać przemoc, tyranię, ucisk, znęcanie się czy niegodziwe traktowanie w miejscu pracy, szczególnie w korespondencji z takimi kartami jak Diabeł albo piątka buław, bądź siódemka buław.

źródło:strona magiakart.

_________________
Wróżby, Tarotowe portrety, afirmacje, zapraszam na: www.arkanalosu.pl


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL