[ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 9 Buław
PostNapisane: 23 lut 2013, o 21:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
DZIEWIĄTKA BUŁAW (KIJÓW, PAŁEK)

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Dziewiątka Kijów czyli Pewność

Dziewiątki oznaczają moc, która pozwala panować nad pewnym odcinkiem rzeczywistości. Jaką to zdolność pozwalają do mistrzostwa opanować tarotowe Kije? Ową mocą (czy też wartością) jest pewność - a więc niewzruszoność, zaufanie do siebie samego, zdolność do niezachwianego zachowania własnej pozycji. Dlatego też Crowley opatrzył tę kartę prostym tytułem Siła.

Zarówno w talii Waite'a, jak i Sheridana, na kracie tej narysowana jest postać, którą można nazwać Dzikim Człowiekiem. Jest to obraz człowieka, który żyje w zgodzie ze swoimi instynktami, ze swą własną naturą. To właśnie czyni go silnym i niewzruszonym. W talii Sheridana jest on wręcz obrośnięty bluszczem - jakby stał na jednym miejscu od wieków. Jest to ktoś, kto posiadł pewność absolutną. Tę samą ideę Księga Przemian wyraża słowami: Człowiek szlachetny stoi pewnie i swojej orientacji nie zmienia.

W pytaniach o sprawy praktyczne, wzięte z życia, Dziewiątka Kijów zwykle oznacza, że pytający dojrzał do kierowania innymi ludźmi - jako że w każdej sytuacji będzie wolny od wahań, i może innym służyć za ostoję i podporę w trudnych chwilach.

Trzeba jednak pamiętać, że (jak wszystkie dziewiątki) ta karta ma równie silny sens pozytywny, co negatywny. Negatywną jej stroną jest to, że ktoś, kto stał się bardzo pewny siebie, dziwnie często natrafia na kogoś drugiego, który w równym stopniu jest przekonany do zupełnie odmiennych poglądów. I dla tych dwóch miejsca jest za mało - i konflikt gotowy. Tym bardziej, że Kije oznaczają żywioł Ognia, a więc sytuacje zapalne.

Na polu życia społecznego ta karta oznacza jednoosobowe kierownictwo - kiedy wiadomo, kto rządzi, i nie ma dyskusji.

W miłości karta ta często mówi, że jedna strona wyraźnie dominuje. Ale może też znaczyć, że mamy absolutną pewność co do uczuć swojego partnera.

We wszelkich pytaniach o powodzenie jakiegoś przedsięwzięcia, karta ta mówi, że właśnie zmierzamy do celu najkrótszą drogą i bez wahań. Dziewiątka Kijów zawsze też jest sygnałem, że zarówno cel, jak i środki są w zasięgu ręki, tak iż wszystko, co ważne, ma miejsce tu i teraz, i nie ma sensu ani czekać na coś, ani oddawać się fantazjom.
--------------------------------------------------------------------------------

Dziewiątka Kijów czyli Mam rację i jej nie zmienię

Podstawowym sensem tej karty jest pewność - poczucie, że się ma rację i że wiadomo, czego się trzymać. Dlatego w wielu taliach na tej karcie jest rysowany dziki człowiek z kijem, który stoi tak pewnie, że aż obrosły go pnącza.

Dziewiątka Kijów jak karta pierwsza i najważniejsza w rozkładzie: Wiesz, czego się trzymać. Osiągnąłeś wewnętrzną pewność. Skończyły się wahania i wątpliwości. Również swoją nieugięta postawą różnisz się od ludzi, którzy cię otaczają. Możliwe, że dlatego właśnie inni przyjdą do ciebie jako do swojej ostoi i opoki.

Dziewiątka Kijów jako karta druga, sygnalizująca zagrożenia i niedostatki: To się nazywa moje widzimisię: wydaje ci się, że masz racje, a naprawdę tylko upierasz się, że masz rację. Brakuje ci elastyczności, wszystko oceniasz według sztywnych poglądów, których nie masz zamiaru zmienić. Jest wielka groźba, że natrafisz na kogoś podobnie zadufanego, i wtedy konflikt gotowy.

Jako karta trzecia: właściwy (w danym momencie) sposób postępowania: Trzymaj się własnych poglądów. Nie daj sobie wmówić, że jest inaczej, niż myślisz. Ty masz rację. Kieruj się własnym interesem - to jest teraz twój najlepszy przewodnik!

Jako karta czwarta: wpływy przeszłości: Wskazany jest teraz zdrowy konserwatyzm. Możesz polegać na tym, czego cię nauczono, na własnych doświadczeniach, na decyzjach, które kiedyś podjąłeś. Twoja przeszłość daje ci mocny punkt oparcia, i nie czas na to, abyś pośpiesznie zmieniał własne nawyki.

Jako karta piąta: ludzie, z którymi współdziałasz: Możesz liczyć na poparcie swojego partnera (partnerów). Ludzie, którzy cię otaczają, mogą mieć różne wady, ale na pewno nie zmieniają poglądów jak chorągiewki, i nie rzucają słów na wiatr.

Jako karta szósta: nadchodząca (nieuchronnie) przyszłość: Osiągniesz stan pewności i zdecydowania. Przestaniesz się wahać; z różnych możliwości do wyboru pozostanie tylko jedna, i to będzie ta właściwa dla ciebie możliwość. Spokój zajmie miejsce wątpliwości. Znajdziesz to, czego szukasz.

Karta siódma: niespodzianki w przyszłości: Odnajdziesz to, czego nigdy nie zgubiłeś. Nieoczekiwanie się okaże, że najprostsze rozwiązania są najlepsze.

Karta ósma: rzeczy oczywiste, o których zdarza ci się zapominać: Zapewne wszystkie twoje obecne niepokoje i wątpliwości są tylko gra wyobraźni. Tak naprawdę mocno stoisz na nogach, i wewnętrznie jesteś przekonany do swojej życiowej drogi.

Karta dziewiąta: wysokie osiągnięcia, które teraz są możliwe: Masz szansę osiągnąć sztukę nie przejmowania się i dawania innym oparcia.

Karta dziesiąta: pożytki dla innych: Przy swoim obecnym stanie ducha możesz pomyśleć o stworzeniu jakichś trwałych dzieł, które będą służyć innym.

Karta jedenasta: to, co się nie uda, pozory: Twoja pewność siebie może łatwo okazać się pozorem...

Karta dwunasta: ogóle wskazówki do interpretacji rozkładu kart: Patrząc na wszystkie wyłożone karty zwróć uwagę na to, że mówią o rzeczach, które są trwałe i jeszcze długo będą określać czyjeś życie.

Karta trzynasta: następny obrót życiowych cykli: Kiedyś (za 3... 4... 10... 12 lat) będzie ci dana pewność siebie i jednoznaczne przekonanie, że to co robisz jest słuszne. Ale na razie trwa okres niepewności.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

Dziewiątka buław
Nieufność, poczucie zagrożenia, wrogość.

Uczucia
Karta może symbolizować dochodzenie do siebie, po ciężkim, wyczerpującym okresie, leczenie ran po nieudanym związku, problemy w związku, które sprawiają, że wciąż cierpimy. Odczuwamy brak zaufania, wykazujemy postawę obronną. Być może związek, w którym jesteś nie daje Ci tego, czego potrzebujesz albo nie wygląda tak jak to sobie wyobrażałeś. Coś jest nie tak, Ty zdajesz sobie z tego sprawę i cierpisz. Czujesz się nierozumiany i niekochany. Karta może też oznaczać negatywne wpływy z przeszłości, które wciąż na Ciebie oddziałują, nie pozwalając cieszyć się obecnym związkiem. Być może cierpisz z powodu braku zaufania,(Twojego lub partnera) boisz się zranienia i odrzucenia, albo partner postępuje w taki sposób, że ciężko mu zaufać. Karta symbolizuje osobę, która wiele przeszła, stąd zwiększona czujność i ograniczone zaufanie i obawy. Możliwe, że już raz ktoś zawiódł Twoje zaufanie i nie możesz teraz pozwolić na kolejny raz, dlatego też odrzucasz nowego partnera. Musisz zdać się na intuicję i nie postępować pochopnie, bo czasami w taki sposób można przekreślić szanse na stworzenie nowego związku. W innych przypadkach karta może oznaczać dużą siłę i odporność psychiczną. Wcześniejsze doświadczenia sprawiły, że jesteś teraz silniejszą osobą. Teraz już nic Cię nie przestraszy! Karta ta mówi też o twardym obstawaniu przy swoich racjach, to także upór, zaciętość, postawa obronna, ochrona bliskich, wrogie nastawienie, uraz psychiczny, czujność, ostrożność. Może reprezentować postawę nieugiętą, walkę o partnera, bolesne zmagania, trudności z uporaniem się z przeszłością, nieporozumienia z partnerem, chęć zemsty za krzywdy. W zapytaniu o to jak postrzega nas dana osoba, karta sugeruje, że wydajemy się komuś nieprzystępni, zdystansowani, uparci i zamknięci w sobie.

To także narastająca wrogość w związku, zazdrość, wzajemne oskarżenia.

Finanse
Prawdopodobnie musiałeś ostatnio stawić czoła dosyć trudnym sytuacjom w Twoim życiu zawodowym. Liczne stresy, konflikty i intrygi sprawiły, że Twoja kondycja psychofizyczna znalazła się u progu wytrzymałości. Czujesz się zmęczony wcześniejszymi trudnościami bądź porażkami, jedyne czego pragniesz to odpoczynek, ale znajdujesz się teraz w sytuacji, kiedy jest to niemożliwe. Twój umysł jest niespokojny a Ty wciąż obawiasz się przeciwności losu bądź przeciwników z Twojego otoczenia, w rezultacie masz problem z uspokojeniem myśli. Możesz czuć się samotny, rozczarowany i zmęczony ciągłą walką, obawiasz się najgorszego, ale wciąż masz siłę, by się bronić, nawet mimo dużego zmęczenia problemami. Odczuwasz napięcie spowodowane poczuciem zagrożenia. Musisz trochę odetchnąć nawet jeśli sytuacja wydaje Ci się skomplikowana i obawiasz się najgorszego, masz prawo do odpoczynku. Spróbuj spojrzeć na życie z większym optymizmem, może Twoje obawy nie są uzasadnione albo wszystko zakończy się pozytywnie. Nie trać zaufania do wszystkiego i wszystkich, nie każdy źle Tobie życzy, a kłopoty kiedyś się kończą. W pytaniach o powodzenie w interesach karta może sugerować sukces, jednak wywalczenie go będzie wymagało od Ciebie wielkiej siły, wytrwałości i odwagi. Po wszystkim będziesz musiał odpocząć i zregenerować siły.

źródło:strona magiakart.


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL