[ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 8 Buław
PostNapisane: 23 lut 2013, o 20:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
ÓSEMKA BUŁAW (KIJÓW, PAŁEK)

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Osiem Kijów czyli pociągnij innych za sobą

Dynamiczna i niepokorna energia ósemek połączona z mocami żywiołu Ognia wcielonymi w Kije, daje w wyniku wielką siłę, którą Crowley nazwał mianem Lotności lub Bystrości, i porównał do działania Merkurego w znaku Strzelca. I rzeczywiście, ze znakiem Strzelca ta karta ma wiele wspólnego. Zarówno Waite, jak i Sheridan na swoich rysunkach przedstawili po prostu osiem lecących strzał (u Waite'a są to ledwo obrobione gałązki z liśćmi). Crowley za główny sens tej karty uważał torowanie drogi i umożliwianie łączności.

I tak właśnie należy ją rozumieć. Ósemka Kijów to karta wędrówek, podróży, a przede wszystkim karta przewodników - tych, którzy prowadzą innych za sobą.

Jeżeli gdzieś dzieje się tak, że powstaje nowa droga, nowy kanał przerzutowy, nowa sieć kontaktów; kiedy staje się możliwe wędrowanie nowymi szlakami i nowe kraje otwierają się dla podróżnych, to znak, że w miejscu tym pracuje ten rodzaj energii, który wcielony jest w Ósemkę Kijów.

Karta ta ma sens ogromnie pozytywny: jest przeciwieństwem zastoju, jest oznaką ruchu, przełamywania przeszkód i budowania dróg na skróty. Ale też niesie ze sobą wyzwania, na które nie każdy i nie zawsze jest gotowy. Nakazuje mianowicie nie przejmować się sobą i własnymi słabościami, każe porzucić wygodne miejsca, w którym się spoczęło; godzić sie na niewygody i niespodzianki, które zawsze łączą się z podróżowaniem.

Ale jeżeli w odpowiedzi na pewne pytanie wychodzi ta karta, znaczy to, iż pytający jest w stanie nie tylko sam wyruszyć w drogę, ale może też skutecznie pociągnąć innych za sobą.

Ósemka Kijów oznacza zawsze, że życie zaczyna być fascynujące i pełne entuzjazmu. A jeżeli przed czymś ostrzega, to tylko przed tym, że sukces może przyjść za szybko, i po wielkim zrywie pozostaniemy wypaleni, z pustymi rękami.
--------------------------------------------------------------------------------

Ósemka Kijów czyli karta przewodników

Aleister Crowley za podstawowy sens tej karty uważał torowanie drogi, otwieranie "kanałów łączności". Ósemka Kijów to karta, która patronuje przewodnikom, czyli tym, którzy prowadzą innych i umożliwiają ruch i podróże. Jeżeli odpowiedzią na pewne pytanie jest ta karta, oznacza ona, że coś się ruszyło, i teraz pewna drogą popłyną wiadomości, idee, inspiracje, ludzie - lub pieniądze.

Ósemka Kijów jako karta pierwsza i najważniejsza: Po okresie zastoju zaczyna się ruch. Sprawy dotąd będące bez związku zostaną logicznie połączone w pewna całość. Pojawiają się nowe kontakty, nowe linie, można podróżować w pewnych kierunkach, dotąd niedostępnych, albo wymieniać w tych kierunkach informację. Masz do czynienia z takimi sprawami, jak podróże, prowadzenie innych, pomaganie komuś w przejściu przez pewien trudny próg. Zyskasz doradców i przewodników.

Ósemka Kijów jako karta druga z kolei, ostrzegająca: Grozi ci słomiany zapał, puszczenie pary w gwizdek, branie się za zbyt wiele rzeczy naraz. Uważaj, czy przedsięwzięcia, które teraz zaczynasz, na pewno są twoja sprawą, czy raczej wikłasz się w sprawy, z którymi ci będzie nie po drodze. Podróż, w którą wyruszasz, może zaprowadzić cię nie tam, gdzie chcesz. Unikaj dróg na skróty.

Jako trzecia karta, zawierająca instrukcje, co robić: Co robić? Wyruszyć w podróż. Znaleźć nowych partnerów, wspólników, doradców - którzy już gdzieś niedaleko na ciebie czekają. Najlepsze są rozwiązania proste i szybkie. Nie zastanawiaj się zbyt długo.

Jako karta czwarta, mówiąca o obciążeniach z przeszłości: Masz nawyk unikania problemów przez uciekanie, przez zmianę miejsca pobytu lub ludzi, z którymi się kontaktujesz. Karty czują za tobą jakiś bagaż spraw zaczętych i nie doprowadzonych do końca.

Jako karta piąta: twoi partnerzy: Blisko ciebie jest ktoś, kto jest przewodnikiem w pełnym znaczeniu tego słowa, kto może cię poprowadzić po nowych drogach.

Jako karta szósta: cel, ku któremu się zbliżasz: Zbliża się podróż. Poprowadzisz innych jako przewodnik. Przetrzesz nowe szlaki.

Jako karta siódma: niespodzianki: Otworzy się możliwość podróży w pewnym kierunku lub komunikowania się z nowym kręgiem ludzi i spraw, i to poważnie zmieni (zaburzy) twoje dotychczasowe plany.

Karta ósma: to, czego nie zmienisz: Nie zmienisz tego, że pewna grupa ludzi idzie za tobą i liczy na ciebie.

Karta dziewiąta: mistrzostwo: Masz możność osiągnąć mistrzostwo w prowadzeniu innych pewna drogą.

Karta dziesiąta: pożytek dla innych: Pozostanie, jako trwały dorobek, przetarcie pewnego szlaku.

Karta jedenasta: to, co się nie uda: Pozostanie stan prowizorki i bylejakości.

Karta dwunasta: rzut oka na całość rozkładu: Zwróć uwagę na wszystko, co mówi o ruchu, prowadzeniu innych i przecieraniu nowych szlaków.

Karta trzynasta: odległa przyszłość: Podróże, przecieranie nowych szlaków, służenie innym za przewodnika - to cię jeszcze czeka, ale nie teraz. (Z czego można wnioskować, ze w tych sprawach zapanuje długi zastój.)

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

Ósemka buław
Aktywność, ruch, intensywna komunikacja.

Uczucia
Przygotuj się na duży ruch i przyspieszenie akcji. Jeśli masz wątpliwości czy przejąć inicjatywę, to karta ta podpowiada, że jak najbardziej trzeba działać. Granie na zwłokę, czekanie aż sytuacja rozwiąże się sama, jest najgorszym rozwiązaniem w tej chwili. Ty musisz przejąć inicjatywę i wziąć sprawy w swoje ręce, inaczej Twoje plany mogą się nie powieść. Jest to bardzo korzystny czas na załatwianie spraw, wyjaśnianie nieporozumień czy też przejęcie inicjatywy w związku. Dużo będzie zależało od Ciebie. Sytuacja o którą pytasz rozwinie się szybko i będzie się dużo działo. Karta wskazuje na natłok informacji, szeroko pojętą komunikację, na częste rozmowy, negocjacje, wysyłanie wiadomości email, SMS oraz rozmowy telefoniczne. Ósemka buław oznacza czas bardziej intensywnych i zdecydowanie częstszych kontaktów. Spodziewaj się częstych spotkań i rozmów. W stałych związkach oznacza nagłą potrzebę rozmawiania, komunikowania się, polepszania relacji, chęć pracy nad związkiem poprzez rozmowy i działania, również może oznaczać wspólne pomysły i plany. Ktoś w związku wykaże się inicjatywą w sprawie, która wymagała omówienia. Ponadto karta oznacza szybkie decyzje i działania. Karta oznacza także, że mężczyzna, którym się interesujesz narzuca Ci zbyt duże tempo, możliwe że za szybko chce Cię zdobyć albo nie daje Tobie czasu na wytchnienie. A może znasz taką kobietę, która postępuje w ten sposób i trochę za bardzo naciska na wspólne spotkania, związek i zbyt szybko się angażuje? Karta może być także zapowiedzią nagłej podróży, np. w miejsce, gdzie będzie Twój ukochany/Twoja ukochana. Może wskazywać też na nagłe, niespodziewane zaproszenie na randkę lub romantyczne spotkanie, ta karta to także... stosunek seksualny, romans, możliwe, że romans w firmie. By nie wyciągać pochopnych wniosków, przyjrzyj się jeszcze otaczającym kartom, by wykluczyć ewentualną zdradę. Czegokolwiek karta by nie dotyczyła, ósemka buław zapowiada intensywny okres. Oj będzie się działo!

Finanse
Czeka Cię pracowity, ale i owocny okres w pracy. Twój biznes będzie się rozwijał i to w dosyć szybkim tempie. Karta wskazuje także na wszelkiego rodzaju transakcje handlowe i negocjacje. Wszystko działa doskonale, nawet jeśli tempo jest wysokie. Nasza energia jest zogniskowana, możemy się spodziewać szybkich rezultatów. Ósemka buław to także podróż powietrzna, rozmowy, częste negocjacje, intensywna korespondencja, dużo zamówień i klientów. Jeśli prowadzisz własną działalność to możesz się spodziewać dynamicznego rozwoju lub końca zastoju. Dla osób nie mających zatrudnienia karta może oznaczać nowe, obiecujące perspektywy albo też kilka interesujących ofert. Jest to znak, że praca wkrótce się znajdzie, o ile będziemy jej dosyć aktywnie szukać. To nie jest czas na lenistwo i bierność! Ósemka buław wyraźnie zachęca do działania i wzmożonej aktywności. Los będzie nam sprzyjał, ale musimy wykazać się pracowitością i wytrwałością. Jeśli damy z siebie trochę energii, to możemy liczyć na szybkie sukcesy. Jest to dobry okres na prowadzenie interesów i na rozpoczęcie własnej działalności, radzę jednak jeszcze spojrzeć na sąsiednie karty w tym przypadku, by nie podjąć decyzji pochopnie.

źródło:strona magiakart.


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL