Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: 5 Buław
PostNapisane: 23 lut 2013, o 21:46 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2302
Podziękowań: 1227
PIĄTKA BUŁAW (KIJÓW, PAŁEK)

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Piątka Kijów

Po tarotowych Czwórkach, kartach równowagi i stabilizacji, następują Piątki, w których zawarta jest energia zupełnie przeciwnego rodzaju: pełne są te karty zamętu, niestabilności, ale i twórczych zarodków na przyszłość.

Piątka Kijów jest związana z żywiołem ognia, a wielkiemu mistrzowi sztuk tajemnych, Aleisterowi Crowleyowi kojarzyła się ze znakiem Lwa, w którym przebywa Saturn. Crowley w swojej talii kartę tę opatrzył tytułem Konflikt, zaś jego naśladowca, David Sheridan, narysował na niej dwóch nagich młodzieńców, niby Kaina i Abla, sczepionych w śmiertelnym zmaganiu.

Crowley wyraził się o tej karcie, iż naładowana jest energią wulkaniczną. Przypominała mu mit o Feniksie, czyli ideę destrukcji i oczyszczenia przez ogień, po którym może nastąpić odrodzenie się z popiołów.

W naszym zwyczajnym życiu karta ta ma zawiązek z ogniem, dymem, żarem, paleniem się, a także ze żrącymi chemikaliami i produktami destylacji, takimi jak smoła, benzyna i alkohol. Oznacza ono także nadmierne gorąco w sensie przenośnym i psychicznym: a więc spalające uczucia, pośpiech, gorączkę, nadmierny entuzjazm i wybujały indywidualizm.

W oczywisty sposób oznacza też agresję i walkę, a także ludzi marsowego typu, którzy w agresji i walce znajdują upodobanie.

Może też ta karta oznaczać gwałtowne przemiany psychiczne, w rodzaju tej, jaka przeżył Święty Paweł, którego oślepiła (dosłownie) wizja Chrystusa Zmartwychwstałego.

A do naszych codziennych doświadczeń wracając, Piątka Kijów zawsze mówi o tym, że powolny, stopniowy i pokojowy rozwój sprawy, o która pytamy, doszedł już do kresu, że zbyt wiele nagromadziło się nie rozwiązanych sprzeczności, i sytuacja nieuchronnie grozi wybuchem. Często ta karta zwiastuje, że z kimś dosłownie będziemy musieli stanąć do walki.
--------------------------------------------------------------------------------

Piątka Kijów czyli niszcząca siła ognia

Czwórki we wszystkich tarotowych kolorach oznaczały stabilizację i osiągnięcie celów. Kiedy przychodzą Piątki, pojawia się niepokój, kłótnia i rozpad, ale i zapowiedź gwałtownej przemiany. Połączenie nerwowej liczby pięć i ognistej energii Kijów w karcie Piątka Kijów to istna mieszanka wybuchowa. Nie darmo Aleister Crowley nadał tej karcie przydomek Konflikt. Prócz tego Piątka Kijów symbolizuje ogień, pożar, agresję, silniki spalinowe, żrące substancje chemiczne.

Piątka Kijów jako pierwsza, główna karta w rozkładzie: Wszystko, tylko nie spokój! Wydarzenia gwałtownie przyspieszają. Prawdopodobne są konflikty, walka, starcie sprzecznych programów. Osoby zaangażowane w tę sprawę są nabuzowane; fale emocji podnoszą się wysoko. Zanosi się na rozwiązania siłowe.

Jako karta druga, ostrzegająca...: Ostrzega przed stratami od ognia, napadu, poparzeń termicznych lub chemicznych itp. gwałtownych wypadków. Ostrzega, że w tle sprawy działa czyjaś nie nasycona agresja. Przestrzega, że wypadki potoczą się szybciej niż sądzimy i że możemy utracić nad nimi kontrolę.

Jako karta nr 3 co robić? Nie wahaj się przed użyciem siły i zaskoczenia. Działaj szybko, uprzedzając ewentualnych przeciwników. Podniesiony głos i groźby mogą być całkiem skuteczne i wskazane. Myśl tylko o sobie - bez zdrowego egoizmu nie wygrasz.

Jako karta nr 4; dziedzictwo przeszłości: Ciążą na tobie i twojej sytuacji nie rozwiązane konflikty: ktoś ci zazdrości i myśli o rewanżu. Jest coś w twojej przeszłości, co działa jak podłożona bomba - która kiedyś wybuchnie.

Jako karta nr 5; partner (partnerzy): Współdziałasz z ludźmi gatunku marsowego, którzy mogą ci pomóc swoją siła i gotowością do walki, ale również zaszkodzić swoją agresywnością, niewyparzonym językiem, kłótliwością itd.

Jako karta nr 6; wynik, który już widać: Rozwiązanie problemu nastąpi na drodze walki. Piątka Kijów w tej pozycji oznacza, że tej walki raczej nie da się uniknąć. Ta karta nie orzeka, czy tę walkę wygrasz.

Karta nr 7; możliwy nieoczekiwany zwrot akcji: Gdzieś obok ciebie narasta agresja, czyjeś pretensje, które mogą się nieoczekiwanie wyładować; ale także prawdopodobne są wypadki losowe, jak zderzenie, pożar, burza, itp.

Karta nr 8; sprawy nazbyt oczywiste: W tobie samym lub w twoim otoczeniu jest zbyt wiele agresji (której zapewne nie zauważasz).

Karta nr 9; mistrzostwo: Masz szanse nauczyć się chwytać okazje i wygrywać w gwałtownych starciach. (5 Kijów w tej pozycji może zachęcać do ćwiczenia karate lub kung fu.)

Karta nr 10; pożytek dla innych: Masz szansę osłonić innych przed agresją, albo jedną walką zakończyć przedłużający się konflikt.

Karta nr 11; rzeczy chybione i które nie doszły do skutku: Falstart. Walkower. Nie wykorzystane skutki Wiktorii Wiedeńskiej. Krzyżacy po Bitwie Grunwaldzkiej odbudowują swoją potęgę.

Karta nr 12; rzut oka jeszcze raz na rozkład: Karta wskazuje, że wszystko będzie się działo mniej łatwo i bardziej konfliktowo. Jeszcze raz starannie rozważ, gdzie mogą się kryć przyczyny konfliktów.

Karta nr 13; następny cykl przemian...: Będzie bardziej ostry niż to się działo dotąd.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

Piątka buław
Rywalizacja, konflikt, adaptacja.

Uczucia
Rywalizacja, walko o czyjeś względy lub kłótnie w związku. Karta ta może mieć zarówno pozytywny jak i negatywny charakter. Sygnalizuje, że jesteś uwikłany w pewien konflikt, kłótnię, czasami piątka buław wskazuje na prawdziwą zajadłą kłótnię między małżonkami albo w rodzinie. Konflikt może dotyczyć różnych spraw, piątka pałeczek tylko wskazuje na obecność wystąpienia punktów zapalnych, ale to czego dotyczą kłótnie mogą podpowiedzieć ewentualne, sąsiednie karty.

W innym znaczeniu karta może sygnalizować rywalizację o czyjeś względy. Albo Ty rywalizujesz o kogoś, albo to ktoś stara się zwrócić Twoją uwagę.

Jeśli jesteś osobą samotną i pragniesz nawiązać z kimś bliższą znajomość, to na drodze do Twojego szczęścia mogą pojawić się jakieś trudności, ale jeśli będzie na tyle wytrwała/wytrwały możesz zdobyć to, o co tak walczysz. Prawdopodobnie masz rywala (rywali), ale nie poddawaj się jeśli uznasz, że cel jest wart starania, mimo że „walka” może wydawać Ci się trudna i zacięta.

Karta może także wskazywać, że ktoś stara się o Ciebie, jesteś w centrum uwagi, masz duże powodzenie. Jeśli jesteś osobą samotną, na pewno nie będziesz narzekać na brak powodzenia i zainteresowania ze strony płci przeciwnej.

W stałych związkach pojawienie się piątki pałeczek może oznaczać drobne wymiany zdań, nerwową atmosferę, próby dojścia do porozumienia, może także wskazywać na walkę o... związek. Zaangażujesz w to całą swoją energię i zapał, pokażesz partnerowi, że jesteś gotowa/gotowy walczyć o to, co Twoje, że tak łatwo się nie poddasz. Karta z reguły oznacza zdrową konkurencję, więc wszystko powinno pójść po Twojej myśli, o ile rozegrasz to mądrze i będziesz wytrwały, w tym co robisz. Piątka buław jest także oznaką, że w Twoim związku po prostu zacznie się dużo dziać, być może na polu towarzyskim, może będzie to czas kiedy rzucicie się w wir zabaw, jest to także zapowiedź emocjonującego wydarzenia, hucznej imprezy, a może także bójki, która jednak nie powinna się źle skończyć, o ile następne karty nie pokażą inaczej. Jeśli walczysz o względy mężczyzny lub kobiety, to pojawienie się karty może oznaczać, że masz rywalkę/rywala, godnego siebie przeciwnika, a wasze siły są wyrównane i będziesz musiała/musiał się trochę postarać, żeby uzyskać przewagę. Przy negatywnych kartach sąsiadujących piątka buław może oznaczać poważną bijatykę, niezdrową konkurencję, przemoc, intrygi, złośliwe zachowania, nieprzyjazne środowisko, chorobę, szukanie nowych podniet w życiu, co nie zawsze wychodzi na dobre nam albo związkowi, w którym jesteśmy, to także prowokowanie kłótni i szukanie problemów.

Finanse
Pojawienie się karty w zapytaniu o sprawy zawodowe może wskazywać na obecność pewnych punktów zapalnych, rywalizację w pracy, angażowanie się w intrygi biurowe, negowanie czyichś opinii, walkę o awans. W sprawach zawodowych możesz spodziewać się pewnego zamieszania, być może jesteś uwikłany w pewien konflikt, albo czujesz się nierozumiany i atakowany przez swoich pracowników lub przełożonych. Może pracujesz w niezdrowym środowisku wśród nieprzychylnych Ci ludzi. A może Twoja praca wymusza ciągłą rywalizację między pracownikami?

Jeśli poszukujesz pracy, to musisz wiedzieć, że sprawa nie będzie taka prosta, na Twojej drodze masz poważną konkurencję i będziesz się musiał mocno postarać i wykazać, aby wygrać stanowisko. Nie łatwo będzie też uzyskać awans i przebić się w pracy. Aby zostać zauważonym i docenionym, będziesz musiał ciężko pracować.

Ponadto karta symbolizuje nowe wyzwanie bądź liczne wyzwania, nowe perspektywy działań, współzawodnictwo, szukanie nowych doznań, działania grupowe, zdobywanie nowych doświadczeń, konieczność energicznego działania, konieczność dostosowania się do nowych lub ciężkich warunków.

źródło:strona magiakart.

_________________
Wróżby, Tarotowe portrety, afirmacje, zapraszam na: www.arkanalosu.pl


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL