[ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 4 Buław
PostNapisane: 23 lut 2013, o 20:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
CZWÓRKA BUŁAW (KIJÓW, PAŁEK)

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Czwórka Kijów

Co można zrobić z czterema kijami - palami, słupami, kolumnami? Można zaznaczyć nimi kwadrat ziemi, uczynić z niego zamkniętą przestrzeń - i samemu zająć miejsce w środku... Cztery kije-słupy to zaczątek domu - a może królewskiego pałacu, namiotu wodza, świątyni?

O tym wszystkim mówi Czwórka Kijów, karta tarota, której głęboki sens brzmi: znaleźć swoje właściwe i bezpieczne miejsce, i zająć w nim środkową pozycję.

Liczba cztery jest od zawsze, we wszystkich kulturach, liczbą ziemi i ziemskiego porządku. Ludy pierwotne czciły Cztery Kierunki Świata. Domy, place zebrań i świątynie orientowano według czterech kierunków. Ten, kto wiedział, gdzie jest wschód, południe, zachód i północ, nie gubił się - czuł się w świecie bezpieczny. Dlatego czwórka jest też liczbą dojścia do celu, spełnienia - ale nie jest to jakieś spełnienie metafizyczne czy duchowe: sukces jaki kojarzy się z czwórką, jest sukcesem ziemskim.

Aleister Crowley, którego śladami wędrujemy po krainie tarota, zatytułował te kartę Completion, co znaczy doprowadzenie do końca, spełnienie lub realizacja. Energia tej karty przypominała mu działanie Wenus w znaku Barana - choć ma ona w sobie również wiele ze znaku Lwa.

Jeżeli te kartę wyciągamy podczas wróżby, zapowiada ona, że bliskie jest doprowadzenie do końca naszych planów i przedsięwzięć - że zbliżamy się do celu, a nasza kariera - do wymiernego szczytu. Kiedy przyświeca nam ta karta, umiemy cieszyć się życiem i naszymi osiągnięciami. Jesteśmy zadowoleni z miejsca, które zajmujemy na świecie - zarówno z miejsca zamieszkania, jak i z pozycji zawodowej i osobistej.

Wpływ tej karty jest szczególnie korzystny, jeśli nasze wyniki zależą od innych ludzi, od jakichś pomocników i wykonawców - gdyż karta ta mówi, że ludzie będą nas słuchać i odgadywać nasze życzenia.

Czwórka Kijów jest dobrą wróżbą na wszelkie stanowiska publiczne - tam, gdzie jest się wybieranym; oraz w karierze (na przykład) estradowej - kiedy ktoś jest na widoku, gdy wszyscy na niego patrzą.

Czwórka Kijów symbolizuje także czas żniw, zbiorów, korzystania z darów losu.

Ale w każdym spełnieniu jest trochę smutku. Ta sama karta mówi jednocześnie, że oto osiągamy dokładnie to, co było nam dane osiągnąć na obecnym etapie rozwoju. Kto zbliża się do szczytu, już wkrótce będzie mógł już tylko schodzić w dół...

Jeżeli ktoś stoi dopiero w punkcie startowym, to Czwórka Kijów wcale nie jest najlepszą wróżbą... Kto myśli o przyszłości, nie będzie zadowolony, gdy ta karta każe mu zaledwie cieszyć się tym, co już ma.
--------------------------------------------------------------------------------

Czwórka Kijów czyli Bliskie już Spełnienie, Żniwa i Zaszczyty

Małe arkana tarota (czyli karty numerowane) wcale nie są urządzone tak, że im wyższy numer, tym większe osiągnięcia. Dwójki mówią o współpracy i łączeniu się w pary. Trójki mówią o własnym wyruszeniu do celu. I już czwórki opowiadają o osiąganiu celu, o tym, że sukces bliski. Następne zaś karty, piątki, będą wskazywać na zamęt i konflikty. Czwórka Kijów mówi o tym, że dzięki własnym zasługom i zgodnie z własną wola zbliżamy się do momentu, który można uznać za sukces.

Czwórka Kijów jako karta pierwsza: ogólny obraz sytuacji: To, czego chciałeś, czego życzyła sobie twoja wola, jest już bliskie realizacji. Widoczny jest stan rzeczy, do którego świadomie dążyłeś. Bliskie jest już spełnienie, czas żniw i sławy.

Jako druga karta: ostrzeżenie: Jesteś w centrum uwagi, stoisz na świeczniku - ale tym bardziej są widoczne twoje wady i ograniczenia. Spocząłeś na laurach! To się nazywa pycha i próżność.

Karta trzecia: jak postąpić: W zasadzie swój cel osiągnąłeś; albo bardzo niewiele ci do niego brakuje. Teraz ważne są miłe pozory: ogłoszenie tego innym, zrobienie szumu koło własnej osoby. Ważne jest, aby nacieszyć się sukcesem.

Karta czwarta: wpływ (i obciążenia) z przeszłości: Jesteś w położeniu kogoś, kto już kiedyś wiele osiągnął i wiele miał, i dawniejsze sukcesy nie pozwalają ci się cieszyć obecnymi, skromniejszymi dokonaniami. (...Masz przewrócone w głowie.)

Karta piąta: partnerzy i towarzysze: Masz do czynienia z ludźmi sukcesu (z ludźmi przyzwyczajonymi do sukcesów). Od pozostałych kart zależy, czy ten fakt będzie ci pomocny, czy niekorzystny.

Karta szósta: zbliżający się wynik: Jesteś na najlepszej drodze do sukcesu! (Ale będzie to sukces bardziej w oczach innych, niż dla ciebie, w skrytości ducha.)

Karta siódma: to, czego się nie spodziewasz: Nie przewidziane ułatwienia, pomoc wysoko postawionych osób. Los bardzo chce, abyś jak najszybciej doprowadził do końca swoje przedsięwzięcia.

Karta ósma: rzeczy oczywiste, z którymi jednakże trzeba się liczyć: Twój sukces nikogo nie zdziwi i nie wywoła odzewu. ("Zrobiłeś dyplom? A mi się wydawało, że już od dawna jesteś magistrem.")

Karta dziewiąta: osiągnięcia nad którymi warto popracować: Bardzo poważnie potraktuj zadanie: Jak osiągnąć satysfakcję z tego, co się dokonało?

Karta dziesiąta: co z tego będą mieli inni: Dopuścisz do swojego sukcesu szeroką publiczność. Nadasz rozgłos swoim dokonaniom.

Karta jedenasta: rzeczy nie udane: Smutek spełnionych marzeń...

Karta dwunasta: dodatkowe wskazówki co do przyszłości: Znajdź w rozkładzie kart dodatkowe dane o tym, że przedsięwzięcie się uda i dojdzie do celu zgodnie z wolą pytającego.

Karta trzynasta: co potem? Pozostanie nie zaspokojona żądza sukcesu.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

Czwórka buław
Pozytywne zakończenie spraw, sukces, świętowanie.

Uczucia
Bardzo pozytywna karta z optymistycznym przesłaniem! Czwórka buław jest zwiastunem radosnych wydarzeń, nadchodzącego czasu radości, zabawy, odprężenia. Przed Tobą liczne zaproszenia na spotkania towarzyskie albo emocjonujące spotkanie w perspektywie, które przyniesie Ci dużą radość. Jeśli karta pojawi się w rozkładzie, możemy oczekiwać pomyślnego rozwiązania spraw. Twoje plany uczuciowe na pewno się powiodą!

Sytuacja ułoży się zgodnie z Twoją myślą, nadejdzie więc czas na to, by w wesołej atmosferze, świętować rezultaty Twoich działań. Karta może oznaczać czas intensywnego życia towarzyskiego, takiego który jest ukoronowaniem sukcesów, wcześniejszych wysiłków. Może udało nam się uzyskać względy mężczyzny lub kobiety, którym/którą się interesujemy i teraz nadszedł ten wspaniały moment, kiedy wreszcie możemy cieszyć się obecnością wymarzonego partnera, uczestnicząc w różnego rodzaju spotkaniach we dwoje i nie tylko. Nadszedł lub powoli nadchodzi czas romantycznych spotkań lub wesołych zabaw. Karta może także oznaczać zaproszenie na spotkanie towarzyskie, na wesele, bal studniówkowy lub inne wydarzenia, w których uczestnictwo przyniesie Ci radość. Karta czwórka buław może oznaczać też dobrą nowinę. Problemy w tej chwili nie zakłócają Twojego szczęścia.

Jeśli jesteś osobą samotną, to nie musisz się martwić, będzie to dobry czas na nawiązanie nowych znajomości, na pewno nie będziesz w tym okresie siedzieć w domu z założonymi rękoma. Pewne zaproszenie może odmienić Twój los, nie wahaj się więc, jeśli ktoś zaproponuje Tobie spotkanie. Karta czwórka buław może być także zapowiedzią wyjazdu za miasto, wycieczki, wyjazdu z partnerem, bądź w gronie znajomych. Zbieranie laurów.

Finanse
Czwórka buław jest pozytywnym znakiem dla Twoich finansów! Jej pojawienie się w rozkładzie informuje o tym, że podjęte działania przyniosą rezultaty i pojawi się długo wyczekiwany sukces. Karta może zapowiadać podwyżkę w pracy, awans, otrzymanie dobrej oferty pracy, nawiązanie obiecujących kontaktów z kontrahentami, radość ze zdanego egzaminu na uczelni lub ze zdanego egzaminu na prawo jazdy i powodzenie w innych przedsięwzięciach. Postanowisz uczcić Twój sukces razem z Twoim partnerem albo w szerokim gronie. Swoją radością będziesz chciał dzielić się ze wszystkimi bliskimi. Pojawienie się karty może też oznaczać udanie się na zasłużony urlop, który sprawi ogromną radość. Inne znaczenie czwórki buław, to pokonanie stresującej atmosfery w pracy. Możesz wreszcie odetchnąć z ulgą!

Ponadto czwórka buław oznacza ugruntowanie, umacnianie, stabilizację, przeprowadzkę do nowego domu, zakończenie budowy, pojednanie, szczęśliwy powrót do domu, urlop i czasem także małżeństwo(uroczystość weselną).

źródło:strona magiakart.


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL