[ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 3 Buław
PostNapisane: 23 lut 2013, o 20:36 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2319
Podziękowań: 1235
TRÓJKA BUŁAW (KIJÓW, PAŁEK)

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Trójka Kijów czyli czas na przygodę

Trójki w tarocie są ściśle związane z pierwszą kartą wielkich arkanów - czyli Magiem. Trójki mianowicie mówią o działaniu we własnym imieniu; mówią o tym, że trzeba wyjść z inicjatywą, coś zrobić samemu, od siebie - a nie tylko reagować na posunięcia innych, czy też dostosowywać się do otoczenia. Podobnie jak karta Mag, trójki to karty energicznego działania.

A ponieważ Kije są związane z żywiołem ognia, Trójka Kijów jest kartą szczególnie energiczną. Pojawia się ona w rozkładzie wtedy, kiedy geniusz tarota namawia nas do buntu, do wyrwania się spod istniejących ograniczeń. Poprzez tę kartę podszeptuje on nam: odważ się! Czas dojrzał! Tak dłużej już być nie może...

Karta ta mówi też, że nagromadziła się w nas potrzeba ruchu, zmian, działania. A kiedy tak się dzieje, w dotychczasowych układach robi się człowiekowi... za ciasno.

Aleister Crowley nazwał tę kartę Virtue, co po angielsku znaczy cnota (ale ta męska - czyli cnota wojownika), albo moc, albo skuteczność. Astrologicznie Trójka Kijów kojarzyła mu się z wiosennym Słońcem w znaku Barana. A taka siła w horoskopie rzeczywiście potrafi łamać przeszkody i skutecznie wywalczyć sobie wolność!

W karcie tej zapisana jest potrzeba mocnych wrażeń, sprawdzenia się, zakosztowania przygód. Ta sama energia, która zawarta jest w tej karcie, kiedyś wyganiała ludzi w świat, każąc im wędrować i żeglować, poznawać egzotyczne kraje, a nawet narażać swoje zdrowie i majątek, byle tylko doświadczyć życia bardziej barwnego.

Zapewne dlatego w talii Waite'a na tej karcie narysowany jest człowiek patrzący na morze, zapewne szykujący się do podróży, a w talii Sheridana - płynący statek i delfin. Na tradycyjnych kartach tarota rysuje się po prostu trzy kije, a znaczenie karty trzeba trzymać w rozumie. (Nie jest to wcale najgorsza metoda!)

Kiedy zadajemy pytanie i wychodzi ta karta, to z jednej strony należy się cieszyć, bo znaczy to, że mamy nadmiar sił, woli życia i zapału do działania. Ale z drugiej strony, trzeba być ostrożnym, bo jeżeli energia Trójki Kijów nas opęta, będziemy wszystko robić na przekór innym, buntować się dla idei; a także pojawi się w nas nieprzeparta skłonność, aby zaaplikować sobie potężną dawkę jakichś mocnych wrażeń - co nie musi nam wcale wyjść na zdrowie.

--------------------------------------------------------------------------------

Trójka Kijów czyli karta przedsiębiorczych wędrowców

Trójki są kartami indywidualistów, którzy właśnie postanawiają coś zrobić; kije zaś w tarocie są tym samym co żywioł ognia w astrologii i magii. Z połączenia tych dwóch elementów wynika wielka i niecierpliwa energia.

Jako pierwsza i główna karta w rozkładzie: Czas dojrzał do tego, aby wyjść z ograniczeń; opuścić miejsca, gdzie było ci za ciasno. Twoim przeznaczeniem jest twórczy bunt, niezależność, odwaga i inicjatywa. Prawdopodobnie wyruszysz w podróż, zmienisz miejsca zamieszkania lub wyrwiesz się spod ograniczającego autorytetu pewnych osób. Zbliżają się mocne wrażenia, jakieś wydarzenia, które silnie poruszą twoje zmysły.

Jako karta druga, ostrzegająca: Przez swoja niecierpliwość, nabuzowanie i nie wyładowane skłonności do buntu gotów jesteś ściągnąć na swoja głowę nieszczęścia, a także czyjąś wrogość lub może nawet słusznie należną karę! Masz przewrotną ochotę sprowokować czyjąś agresję, zwiększyć dawki używek - albo po prostu jeszcze raz włożyć (przysłowiowy) palec między drzwi.

Jako karta trzecia - co robić? Robić swoje! Zebrać siły i dokonać decydującego kroku, tak szybko, jak to możliwe. Działać samemu, we własnym imieniu, nie oglądając się na boki. Konieczny jest pośpiech, bo właściwy moment szybko minie.

Jako (czwarta) karta ograniczających wpływów z przeszłości: Ciążą na tobie dawne grzechy, skutki niecierpliwości, braku opanowania i emocjonalnej niedojrzałości. Grozi ci, że stracisz głowę i dasz się ponieść emocjom.

Piąta karta - partnerzy: Bierz pod uwagę rozmach, niecierpliwość i nie wykorzystaną energię bliskich ci osób.

Szósta karta - wyniki i spełnienia: Zbliża się efektowny finisz twoich działań. Bliskie realizacji są twoje plany dotyczące zwiększenia własnej niezależności, uwolnienia się spod czyjejś kurateli - lub podróży.

Siódma karta - o czym nie wiesz: Dobrym doradcą w twojej sprawie będą opinie ludzi prostych czy wręcz głupich, a także znaczące dla ciebie są wydarzenia z udziałem takich osób.

Ósma karta - sprawy zbyt oczywiste: Problemem (sprawą) dla ciebie staje się twoja wolność, zakres twojej swobody. Wróżba może działać w obie strony: może oznaczać utratę wolności lub nagłe powiększenie wolności.

Jako karta dziewiąta - mistrzostwo, wielkie osiągnięcia: Dobry moment do startu do ściśle autorskich przedsięwzięć - tzn. wymyślonych, zaplanowanych i kierowanych przez ciebie.

Karta dziesiąta - społeczne echo: Zostaniesz poznany i doceniony jako ciekawa indywidualność.

Karta jedenasta - co się nie uda: Wielka para pójdzie w gwizdek.

Karta dwunasta - dodatkowe informacje co do przyszłości: Więcej inicjatywy. Więcej fantazji. Więcej rozmachu. Więcej okazji do popełniania błędów z powodu niecierpliwości i niedojrzałości - w porównaniu z tym, co mówią poprzednie karty.

Karta trzynasta - rzut oka w następny obrót koła fortuny: Nie dość ci dotychczasowych przygód i jeszcze raz powtórzysz błędy o których była mowa przy Trójce Kijów na drugim miejscu.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

Trójka buław
Wprowadzanie planów w życie, dobre widoki na przyszłość, pewność.

Uczucia
Trwamy przy tym, co zostało przez nas rozpoczęte jakiś czas temu. Ziarno zostało zasiane, czekamy na rozwój sytuacji i rezultaty. Jesteśmy konsekwentni i podejmujemy dalsze działania. W jakimś sensie jesteśmy ciągle w drodze, w drodze która prowadzi nas do celu.
W miłości karta oznacza angażowanie się w związek. Nasze nadzieje na wspólne szczęście i wspólną przyszłość są coraz większe. Z ufnością patrzymy w przyszłość, wierzymy w powodzenie, ale niepokój nie jest nam do końca obcy. Nasze wcześniejsze rozterki nieco się rozwiały się, jesteśmy bardziej pewni naszych działań.

Powoli pojawiają się coraz śmielsze plany. Karta może symbolizować zastanawianie się nad zapewnieniem stabilizacji sobie i bliskiej osobie, dalekosiężne plany. Czujemy pewność jutra.
Trójka buław to także dobre widoki na przyszłość, wspólne plany, nowe możliwości, pierwsze rezultaty, rozpoczęcie budowy domu, patrzenie w przyszłość z nadzieją.
Próby porozumienia się z partnerem przynoszą spodziewane rezultaty, coraz łatwiej i chętniej uczymy się sztuki kompromisu w stałych związkach, rozwiązujemy konflikty, pragniemy harmonijnego związku z partnerem, opartego na wzajemnym szacunku i wspólnym języku.

Dla osób samotnych trójka buław może oznaczać nowe perspektywy, dobre widoki na najbliższą przyszłość. Na horyzoncie nowe, obiecujące znajomości, wspaniałe okazje do wykorzystania. Jesteśmy pewni siebie i optymistycznie patrzymy na najbliższą przyszłość. Karta może także wskazywać, że w otoczeniu jest ktoś kto się nam przygląda i zastanawia nad podjęciem pewnych kroków. Cichy wielbiciel albo nowo poznana osoba, która chce nawiązać znajomość. A może to Ty jesteś osobą, która szuka sposobu na nawiązanie kontaktu?

Karta ta często oznacza także podróż i wyznaczenie celu życiowego.

Finanse
Podejmujesz działania z nadzieją na powodzenie i lepsze jutro. Wierzysz że to, co robisz przyniesie Ci dobre rezultaty. Twoje lęki i niepewność sytuacji zniknęły, zamiast tego mocno angażujesz się w nowe przedsięwzięcia. Jesteś spokojniejszy i pewny swoich działań, jednocześnie pełen zapału i energii. Rozpoczynasz ważny projekt, który ma szanse poprawić Twoją sytuację materialną. Masz duże szanse na awans, jest tuż tuż, bądź wytrwały i pracowity, Twoje wysiłki zostaną zauważone i zaprocentują w najbliższej lub dalszej przyszłości. Jakiekolwiek działania podejmujesz, to masz szanse na sukces i wzrost finansowy, gdyż trójka buław to korzystna karta dla spraw zawodowych. Zapowiada możliwość awansu, podwyżki lub zdobycia upragnionego zajęcia.

To także powodzenie w interesach, korzystne rozmowy z kontrahentami, podpisywanie ważnych umów, dobre widoki na przyszłość, działania, które rozpoczęliśmy przynoszą oczekiwane rezultaty. Powolne, ale wytrwałe zmierzanie do celu. Trójka buław to też pewność jutra i zwiastun nadchodzącego okresu stabilizacji materialnej. Karta może także sygnalizować wszelkiego rodzaju sukcesy na mniejszą skalę, takie jak uzyskanie premii w danym miesiącu, wyjątkowo udany okres w pracy, udział w rozmowie kwalifikacyjnej,w której dobrze wypadliśmy. Pojawienie się karty wróży pozytywne wydarzenia i dążenia w odpowiednich kierunkach. Trójka buław potwierdza słuszność naszych decyzji i wyborów, informuje o nowych, dobrych możliwościach na horyzoncie, nadszedł dobry czas na poszerzanie swoich umiejętności i zainteresowań. To także znakomita prognoza dla osób uczących się i dokształcających się. Inwestuj w swoją przyszłość, jeśli masz okazję.

Karta w innych sytuacjach zapowiada także konieczność odbycia podróży służbowych lub wyjazdów w celach zarobkowych. Dobra prognoza przy załatwianiu wszelkich spraw związanych z handlem i nieruchomościami

źródło:strona magiakart.


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL