Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: As Buław
PostNapisane: 23 lut 2013, o 21:25 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2302
Podziękowań: 1227
AS BUŁAW (KIJÓW, PAŁEK)

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
As Kijów

Wola czyli pierwotna moc żywiołu Ognia
Cztery Asy - w kolorach Kijów, Pucharów, Mieczy i Monet - to oddzielna kraina tarota, osobny gatunek tarotowych bytów. Asy bowiem przedstawiają po prostu swój kolor jako taki, czyli energię tego koloru nie zróżnicowaną jeszcze na zgodę Dwójek, dzielność Trójek, stałość Czwórek, ryzykanctwo Piątek i tak dalej. Dlatego najprostszym znaczeniem asa w rozkładzie kart jest znaczenie jego koloru. Możemy więc powiedzieć, że As Kijów reprezentuje moc wszystkich Kijów, czyli zarazem moc żywiołu Ognia. Tarotowy Ogień to inaczej Wola, ta dziwna iskra, która przejawia się w tworzeniu, w wyrażaniu czegoś na zewnątrz, w ruchu. Jest to Wola Życia, ten pierwotny entuzjazm, który każe żywym istotom wciąż tańczyć swój taniec.

Na Asy możemy też patrzeć jako na te karty, które w całym systemie tarota leżą najbliżej Dziesiątek. Dziesiątka to koniec drogi w pewnym kolorze (żywiole) - natomiast As to początek tej drogi. Asy nie symbolizują osiągnięć, ale zasoby, czyli to, co mamy, zanim z tym zaczęliśmy cokolwiek robić. Asy to nasze zdolności, umiejętności, talenty i możliwości zawarte wprost w naszym charakterze.

Jeszcze jedna zasada ważna jest dla zrozumienia roli Asa w rozkładzie: As jest kartą, która może zastępować i wzmacniać każdą inną kartę ze swojego koloru. Jeżeli na przykład pierwsza wyciągniętą kartą była Dwójka Kijów (entuzjastyczne zauroczenie), a jako piąta karta (ta która mówi o partnerach) wyszedł właśnie As Kijów, to jest to wyraźne wskazanie, że pierwszy impuls do tego zakochania wyjdzie nie od Pytającego, ale od kogoś, kogo spotka on na swej drodze.

As Kijów oznacza więc naszą energię życia, nasze wrodzone zapasy sił do ruchu, walki, poruszania się po świecie, do wypróbowywania wciąż nowych doświadczeń. Karta As Kijów zawiera tę energię, która żywe istoty pcha wciąż naprzód, jest ich życiowym pędem.

Na karcie As Kijów rysuje się buławę sporządzoną z żywej gałęzi. Gdybym projektował własne karty, zadbałbym, aby była to gałąź drzewa szczególnie poświęconemu bóstwo Ognia - czyli dębu. Rysuje się też na tej karcie ramię trzymające tę buławę; jak również bywa, że ta gałąź płonie, stając się pochodnią. To jest pełny wyraz sił zawartych w tej karcie.
--------------------------------------------------------------------------------

As Kijów czyli wola życia

Na karcie As Kijów zwykle rysuje się rękę trzymająca maczugę z żywej ulistnionej gałęzi. Niekiedy ta żywa gałąź płonie. Jest to symbol pierwotnej woli życia, pierwotnego entuzjazmu - gdyż tak właśnie w żywych istotach przejawia się Żywioł Ognia, któremu poświęcone są karty z serii Kijów. Jak wszystkie Asy, As Kijów nie mówi o naszych dokonaniach: mówi za to o czymś, co musimy mieć zanim czegokolwiek dokonamy: a tym jest entuzjazm i wola tworzenia.

Uwaga: As Kijów może zastępować inne Kije, a także karty atutowe naładowane żywiołem ognia, jak 1.Mag, 7.Rydwan, 19.Słońce.

As Kijów jako pierwsza i główna karta w rozkładzie: Do sprawy, o która pytasz, podchodzisz z entuzjazmem; możliwe też, że sama ta sprawa ruszy jak burza, gdyż naładowana jest energią Ognia. Następne karty w rozkładzie wyjaśnia, czy jest to tylko goły entuzjazm, czy też zadbano o inne przygotowania.

As Kijów jako karta druga, ostrzegająca: Ze sprawą, o którą pytasz, związany jest widoczny entuzjazm i chęć pójścia do przodu - ale to wszystko... Nie zdziw się, jeśli to się okaże słomianym ogniem, na pięć minut.

Jako karta trzecia - wskazówka do działania: Odrzuć wszelkie opory i zahamowania. Idź śmiało naprzód. Rób to na co masz ochotę i co ci serce dyktuje. Jak mawiał Aleister Crowley: Czyn swoją wolę, niech będzie całym twoim prawem.

Jako karta czwarta - bagaż pamięci, historii, nawyków (czyli KARMA): Jest w tobie mnóstwo nie wykorzystanej energii; entuzjazmu, który aż się buzuje. W starym piecu diabeł pali.

Karta piąta - partnerzy: Towarzysza ci ludzie, którzy są pełni entuzjazmu i tylko czekają na twój znak.

Karta szósta - zbliżająca się przyszłość (ta przyszłość, która już jest przygotowana): W entuzjastyczny sposób doprowadzisz swoje dzieło do końca i w ten sposób dasz wyraz swojej woli. (Jednocześnie miej przed oczami pożar jako model tego, co się wydarzy: gdy coś się pali, jako uboczny skutek pozostają węgle, sadza i straszny bałagan...)

Karta siódma - niespodzianki: Masz w sobie zbyt wiele energii a sprawy o które pytasz są naładowane zbyt wieloma oczekiwaniami, aby wszystko szło gładko i mieściło się w ramach. Twoja kapryśna wola wybuchnie w sposób, który będzie dla ciebie zaskoczeniem!

Karta ósma - co się nie zmieni: Nic i nikt nie zdoła pozbawić cię twojego ognistego entuzjazmu...

Karta dziewiąta - mistrzostwo i doskonałość: Pomyślna karta przy wszelkich działaniach, gdzie potrzebna jest energia i entuzjazm.

Karta dziesiąta - pożytek dla innych: Masz zdolność udzielania innym własnego zapału i inspirowania ich swoja wolą.

Karta jedenasta - to, co się rozmyje, rozproszy i nie uda: Masz nawyk rozpraszania swojej energii i kierowania woli ku niespełnianym celom.

Karta dwunasta - dodatkowe wskazówki: Przyjrzyj się kartom pod kątem tego, czy wskazują wystarczający entuzjazm, energie i wole sukcesu. Jest tak, jeśli cały rozkład zawiera wiele Kijów oraz karty takie jak Mag, Rydwan, Wieża, Słonce.

Karta trzynasta - co dalej, w dalszej przyszłości? Przyjdą czasy entuzjazmu, kiedy będziesz w pełni czynić zadość swojej woli. Ale to nie teraz i nie szybko...

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

As Buław
Energia, początek, optymizm.

Uczucia
Obecność tej karty w rozkładzie oznacza dużą energię związaną ze sprawą, o którą w tej chwili pytamy. As buław informuje o tym, że w życiu osoby o którą pytamy dzieje się coś nowego i równocześnie pasjonującego, co pochłania naszą uwagę i energię. Jeśli wcześniej odczuwaliśmy stagnację, to widząc tę kartę w rozkładzie, możemy być pewni, że szykuje się jakieś nowe, ekscytujące przedsięwzięcie, możliwy gorący romans, w głowie zrodzą się twórcze pomysły albo pojawi się chęć zmian.

Dla osób znudzonych swoim życiem uczuciowym karta oznacza nową, pozytywną energię, wznowiony zapał i zwiększone zaangażowanie w związek. Dla stałych związków as buław wróży nowe szanse, nowe pomysły, możliwość odświeżenia związku, nadawania mu nowego kształtu. Być może Wasze uczucia obudzą się na nowo i znów zaczniecie się sobą interesować. Jako karta porada dla stałych związków as buław zachęca, by wnieść do związku coś nowego, nieco go ożywić i odnowić wzajemną fascynację. Karta jednoznacznie wzywa do działania i aktywności. Weź sprawy w swoje ręce i przejmij inicjatywę!

As symbolizuje także znajomość, która znajduje się na etapie wzajemnego poznawania fizyczności. Początki znajomości, duże wzajemne przyciąganie.

W pytaniach o to jakim uczuciem darzy nas dana osoba, as pałeczek oznacza, że jesteśmy dla tej drugiej strony kimś atrakcyjnym, zmysłowym. Wskazuje odczuwane pożądanie, fascynację seksualną, chęć nawiązania kontaktu albo bliższego poznania. Pojawienie się karty może także podpowiadać, by spróbować czegoś nowego, czego zawsze się bałeś i na co nie miałeś odwagi lub czasu. Karta zachęca do odważnych działań, do ruszenia z miejsca. Jest oznaką tego, że ma się pewien potencjał, energię i zapał, który należy wykorzystać. Może oznaczać także nowe, ekscytujące doświadczenia.

W pytaniach, o charakter związku może oznaczać, że obfituje on w różne, nieprzewidywalne wydarzenia, liczne wyzwania, zaskakujące niespodzianki, między dwojgiem ludzi istniej siła wzajemnej fascynacji i pozytywna energia. Może także oznaczać związek oparty na pożądaniu, namiętności. Miłość cielesna, związek który szybko się zacznie i może również szybko się zakończyć, czy tak będzie, mogą podpowiedź Ci dalsze karty.

W pytaniu o przebieg spotkania, pojawienie się asa buław może wskazywać na to, że randka będzie miała charakter dynamiczny, wymagający trochę energii albo, że pożądanie będzie wisiało w powietrzu, ale na bardziej uczuciowe spotkanie i na romantyczne wyznania miłosne trzeba będzie jednak poczekać. W pytaniu, czy należy wykazać inicjatywę w danej sprawie, karta odpowiada, że należy działać i to szybko, nie ma co się zastanawiać!

Finanse
Karta będąca pozytywną prognozą dla Twoich finansów i spraw zawodowych. Oznacza znakomite szanse na szybszy wzrost, to także dobry potencjał do wykorzystania, nowe obiecujące znajomości, spotkania. Należy działać i wprowadzić w życie dobre pomysły. Masz dobry potencjał i wspaniałe możliwości, które pozwolą na ruszenie naprzód. Karta nie jest jeszcze zapowiedzią wspaniałych sukcesów i wielkich pieniędzy, ale wskazuje na to, że mamy w sobie moc, siłę i optymizm, która może nas zbliżyć do sukcesu, w dodatku na horyzoncie pojawiają się wspaniałe okazje, które należy wykorzystać w odpowiedni sposób. Bądź bardziej zdecydowany i działaj odważniej! Wykaż się inicjatywą i dynamizmem. Pojawiła się dobra passa na śmiałe plany i działania. Masz to, co trzeba aby osiągnąć sukces, ale nie pozwól na to, by skończyło się tylko na wzniosłych planach. Aby osiągnąć sukces potrzebne jest jeszcze działanie, szczególnie wtedy kiedy los Ci sprzyja i podsuwa dobre okazje. Działaj i nie spoczywaj na laurach! Możesz liczyć na dobry początek, przypływ energii i zapał. Teraz jest dobry moment na rozpoczynanie nowych projektów i działalności zawodowej. Twoja siła twórcza jest na wysokim poziomie, łatwiej przezwyciężasz trudności, podejmuj wyzwania, wszystko powinno układać się po Twojej myśli. W zapytaniach o nowe przedsięwzięcia karta zapowiada całkiem dobre początki i oznacza, że ten moment jest na to odpowiedni. Dla osób poszukujących pracy karta zapowiada nowe perspektywy, szansę zdobycia nowych umiejętności.

Ponadto as buław to optymizm, dobra energia i passa, nowe, obiecujące znajomości i kontakty, zaangażowanie, przebojowość, zapalczywość, okazja do odbycia podróży.

źródło:strona magiakart.

_________________
Wróżby, Tarotowe portrety, afirmacje, zapraszam na: www.arkanalosu.pl


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL