Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 mar 2012, o 19:21 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2260
Podziękowań: 1200
BLIŹNIĘTA (22 maja – 21 czerwca)

Zrozum lepiej swoją osobowość, dzięki swojemu znakowi zodiaku!
Znak Bliźniąt jest trzecim i ostatnim znakiem wiosny. Zapowiada lato, którego oczekuje z niecierpliwością, kiedy to wreszcie zobaczy rezultaty swoich rozlicznych przedsięwzięć. Pośpiech i skłonność do zmian, są charakterystyczne dla tego znaku. Jego żywioł, Powietrze, zmienia formę w jednej chwili. Jego planeta, Merkury, jest najbardziej ruchliwa, kręci się wokół Słońca najszybciej. Osoby spod znaku Bliźniąt mają tendencję do prowadzenia kilku projektów naraz, bez umiejętności nadania priorytetu tylko jednemu. Nie potrafią skupić się na jednej akcji, w przeciwieństwie do Byka, który poprzedza go w kalendarzu zodiakalnym.

Żywioł: Powietrze
Znak przeciwny: Strzelec
Polaryzacja: męska
Dynamika: zmienny
Planeta: Merkury
Kamień: bursztyn
Części ciała: ramiona, przedramiona, płuca
Kolor: żółty
Okres życia: okres dojrzewania
Dzień tygodnia: środa
Słowo-klucz: Myślę
Pora roku: maj/ czerwiec
Zaleta: inteligencja
Wada: powierzchowność

Symbol:
Symbolem Bliźniąt są... bliźnięta lub para. W rzeczywistości Bliźnięta to znak podwójny, pełen sprzeczności: męski/kobiecy, dzień/noc, trwałość/tymczasowość. Jego planeta, Merkury, symbolizująca w mitologii rzymskiej ciekawskiego boga, który przynosi wiadomości, zawsze przedstawiany jako dziecko-młodzieniec. Wielki dylemat Bliźniąt, to bycie podwójnym znakiem, który nigdy się nie ustabilizuje. Może to być atutem: jeśli odnajdzie w końcu swoją utraconą jedność, posiada rzadką siłę, której wszyscy mu zazdroszczą.

Kobieta Bliźnięta:
Jest osobą żywą, wiecznie młodą i pogodną, pomimo życia niespokojnego i chaotycznego. Nie znosi monotonii, potrzebuje choć minimum stresu i niepewności. Wyróżniają ją sylwetka i sprawność, nadając elegancję, którą się zauważa. Lubi markowe ubrania, które doskonale do niej pasują. Nic jej tak nie cieszy, jak możliwość zaprezentowania się w sukni haute couture uszytej na miarę, odsłaniającej ramiona i ponętny dekolt, z którego jest bardzo dumna.

Kobieta Bliźnięta i praca:
Praca jest dla niej doskonałą odskocznią od skomplikowanego i niestabilnego życia uczuciowego. Przynosi sukces i szacunek innych. Wybory zawodowe wydają się jej łatwiejsze niż osobiste. Ma nadzwyczajne umiejętności komunikacyjne. Może zostać błyskotliwą dziennikarką, chyba że będą pociągać ją zawody związane z teatrem albo kinem. Jeśli wątpi w swoje artystyczne talenty, wybierze karierę handlowca.

Kobieta Bliźnięta i miłość:
Potrzebuje czasu, żeby zdać sobie sprawę, że małżeństwo z bajki nie jest dla niej. Podobnie jak wieczna miłość, zamek albo uporządkowany dom bez śladu kurzu i gromadka dzieci na głowie. Potrzebuje powietrza, przestrzeni i ciągłych zmian. Zbyt ceni swoją wolność, żeby wplątać się w tradycyjne małżeństwo. Potrzebuje towarzysza, który pozwoli jej żyć, nie ograniczając jej swobody. Miłość i seks są dla niej tematami zbyt przecenianymi i eksploatowanymi przez nasze konsumpcyjne społeczeństwo. Kobieta spod znaku Bliźniąt mierzy znaczniej wyżej. Lubi refleksje i gry intelektualne, nigdy nie obawia się wychodzić poza konwencje. Lepiej kiedy poślubi przyjaciela, który jest w stanie ją docenić i który wywiera na niej wrażenie możliwościami intelektualnymi i osiągnięciami zawodowymi, niż czekać w nieskończoność na idealną miłość po grób. Często, jedno małżeństwo nie zaspokaja jej na całe życie.

Mężczyzna Bliźnięta:
Tak jak kobieta spod tego znaku, długo zachowuje młody wygląd, dzięki swojej witalności i szczupłej sylwetce. Jego duch jest równie młody jak jego ciało. Lubiany w towarzystwie, zręczny majsterkowicz, interesuje się wszystkim i robi tysiąc rzeczy naraz.

Mężczyzna Bliźnięta i praca:
Mężczyzna spod znaku Bliźniąt żyje chwilą, bez zamartwiania się o to, co przyniesie jutro. Dostosowuje się do sytuacji, bez zbytniego przejmowania się moralnymi konsekwencjami czy konwencjami. Te nagłe zwroty w jego życiu, mogą wydawać się niestałością, a jego beztroska po prostu powierzchownością. W rzeczywistości jego natura jest podwójna, tak jak jego znak. Jest świetny we wszystkich zawodach, gdzie trzeba szybko reagować, dostosowywać się, być w ruchu. Jest zdolny pracować dużo i z sukcesem. Merkury, jego planeta był posłańcem bogów, dlatego mężczyzna spod tego znaku ma potrzebę kontaktu z innymi. Polityka i dziennikarstwo, to dziedziny, w których może się wybić.
Jego polot, umiejętność nawiązywania korzystnych znajomości i wytrwałość pozwalają mu osiągnąć sukces w życiu towarzyskim.

Mężczyzna Bliźnięta i miłość:
Jeśli poszukujesz partnera spokojnego, cierpliwego i wiernego, za wszelką cenę unikaj pana spod znaku Bliźniąt. Jego dewiza: życie jest zbyt krótkie, żeby z niego w pełni nie korzystać. I on go beztrosko używa, bez zwracania uwagi na rany, które może zadać tym, którzy go kochają, i którymi on się szybko nudzi. Kochać tylko raz na całe życie? To dla niego zbyt mało. W ciągu swojego życia może mieć wiele romansów, na żonę wybierze kobietę, która nie spodziewa się po nim ścisłej wierności. Mężczyzna spod tego znaku ma zawsze potrzebę podobania się i odkrywania nowych osób. Będąc z nim, możesz być pewna, że blisko Ciebie jest mężczyzna uwodzicielski i zabawny. Przede wszystkim, nie próbuj pozbawić go wolności i nie bądź zazdrosna czy nietolerancyjna.

źródło: m.in Astrologia bez tajemnic R.Kord

_________________
Wróżby walentynkowe, portrety, afirmacje, zapraszam na: http://drogadoszczescia.cba.pl


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie

cron

Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL