[ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Biała Szałwia
PostNapisane: 3 wrz 2012, o 11:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 20:54
Posty: 65
Podziękowań: 13
Biała szałwia ceremonialna (Salvia apiana) zwana również indiańską szałwią to wyjątkowa roślina aromatyczna. Podpalona, tli się i wydziela niezwykle aromatyczny zapach. Biała szałwia posiada piękne białe liście, stąd jej nazwa. Od wieków stosowana przez Indian przy wszelkich ceremoniach, m.in. w szałasie potów, przy odganianiu złych mocy. Salvia apiana nadaje pomieszczeniom mistyczny aromat duchowych poszukiwań. Służy przede wszystkim do oczyszczania pomieszczeń a także aury (energii wokół ciała).

Biała szałwia stosowana jest także do okadzania mieszkań, domów, miejsc pracy. Idealnie oczyszcza przestrzeń, uwalnia od złych mocy, złych uczuć i niekorzystnych wpływów z zewnątrz. Wypędzania nieproszonych bytów jak i niskich energii z domostw oraz obejść. Jest również bakteriobójcza. Jeśli czujemy się zmęczeni, napięci, przytłoczeni nadmiarem problemów, albo chorowici, warto zrobić rytuał oczyszczania aury ta szałwią.

Jest to jedna z metod pomocniczych w pracy nad sobą, oczyszczania i harmonizacji siebie i otoczenia. To jedno z podstawowych ziół w uzdrawianiu – tzw. wielki strażnik zdrowia. Biała szałwia jest używana w rytuałach przyciągających dostatek. Pomaga osiągnąć długowieczność. Indiańska szałwia noszona w purpurowym woreczku pomaga zyskać mądrość. Zgodnie z wierzeniami przynosi moc, mądrość, bystrość umysłu. Jego wspaniała woń sprzyja odczuciu nieśmiertelności oraz pomaga w dostępie do głębszej duchowej wiedzy.

Biała szałwia podczas spalania żarzy się wytwarzając dym, który ma właściwości oczyszczające. Można nią oczyszczać pomieszczenia, rzeczy i ludzi. W pomieszczeniach oczyszczonych szałwia spala się równomiernie dając dużo dymu, a gdy jest dużo negatywnych energii szałwia przygasa i trzeba ją rozdmuchiwać. Dlatego też szałwia jest jednocześnie czymś w rodzaju wskaźnika zanieczyszczenia.
Po uprzątnięciu mieszkania dobrze jest też oczyścić i jego sferę energetyczną ze wszystkich emocji, które zdążyły się w niej już nagromadzić, i do tego przyda nam się właśnie suszona szałwia. Przy zamkniętych oknach zapalmy wtedy szałwię i okadźmy jej dymem całe mieszkanie, zwłaszcza jego trudno dostępne kąty.
Pomieszczenia oczyszcza się okadzając je w przeciwną stronę do ruchu wskazówek zegara, zwracając szczególną uwagę na otwory okienne i drzwiowe oraz na kąty (można np. robić 7 obrotów w lewo w każdym kącie). Rzeczy okadzamy po prostu “kąpiąc” je w dymie. Po zakończeniu trzeba dobrze wywietrzyć mieszkanie, aby zebrana przez szałwię ciężka energia została usunięta. Na koniec można zapalić białą święcę i pozwolić jej wypalić się do końca. To bardzo silnie oczyszczający przestrzeń rytuał.

Dym Szałwii oczyszczać też może naszą aurę – wówczas okadzamy siebie w kierunku od ziemi do głowy, po bokach oraz z tyłu i przodu ciała, zataczając lewoskrętne koła w miejscach głównych czakr (również możemy użyć liczby 7 obrotów przy każdej czakrze). Okadzanie człowieka to też “kąpiel w dymie”, ważne żeby przed tym zabiegiem wziąć kąpiel, dobrze jest wykąpać się w wodzie z solą, wetrzeć sól w ciało odczekać kilka minut i spłukać prysznicem.

Biała szałwia bywa czasem mylona z narkotykiem, z którym nie ma nic wspólnego! Jest typową rośliną zdrowotną (odmianą szałwii pospolitej) dostępną w sklepach i galeriach ezoterycznych.

Roślina posiada nie tylko walory zapachowe, lecz także lecznicze. Rdzenni amerykanie leczyli szałwią kaszel, przeziębienia oraz dodawali do kąpieli leczniczych. Dym z liści szałwi służył do odkażania domów oraz oczyszczania powietrza. Szałwia biała używana jako herbata może złagodzić problemy z wrzodami.

Używane części:
Wysuszone liście, pęki

Typowe zastosowanie:
Świeże liście używane są jako herbata, natomiast suszone liście jako kadzidło. Stosuje się ją także w kosmetyce.


Przez indian ceniona bardziej niż tytoń. Z Szałwii korzystali niemal przy każdej okazji

Biała szałwia to świetny produkt, o cudownym zapachu. Wprost ją uwielbiamy! Jest to jedno z bardzo nielicznych naturalnych kadzideł roślinnych !!!
Biała szałwia stosowana jest także do okadzania mieszkań, domów, miejsc pracy. Idealnie oczyszcza przestrzeń, uwalnia od złych mocy, złych uczuć i niekorzystnych wpływów z zewnątrz. jest również bakteriobójcza. Biała szałwia ma przepiękny i mocny mistyczny aromat.

Jedno z podstawowych ziół w uzdrawianiu - wielki strażnik zdrowia. Biała szałwia jest używana w rytuałach przyciągających dostatek. Pomaga osiągnąć długowieczność. Indiańska szałwia noszona w purpurowym woreczku pomaga zyskać mądrość.

Zdjęcia:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Źródło:
*strony ezoteryczne
*google grafika
*własna wiedza


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 wrz 2012, o 18:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 09:18
Posty: 180
Lokalizacja: centrum Polski
Podziękowań: 30
A co sądzisz o kadzidełkach z białej szałwii?
Mają taką samą moc jak listki?Czy są słabsze?
Listki są dosyć drogie.Ja kupuję sobie właśnie takie kadzidełka
i stosuję je przy oczyszczaniu pomieszczenia :)


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 wrz 2012, o 18:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 20:54
Posty: 65
Podziękowań: 13
Sam osobiście stosuje kadzidełka białej szałwii i sprawdzają się wyśmienicie. Samo kadzidło/szałwia bez wiary w to co robi adept, nic nie da :) Większość zależy od nas samych, przedmioty, zioła, są tylko dodatkami, które wzmacniają nasz przekaz :)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 wrz 2012, o 18:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 09:18
Posty: 180
Lokalizacja: centrum Polski
Podziękowań: 30
No zgadzam się z tym
Jeżeli coś robimy aby osiągnąć jakiś efekt to musimy wierzyć,że to ma sens :)
Właśnie te dodatki:kadzidła,olejki nastawiają adepta bardziej pozytywnie do tego co robi
Im bardziej złożona czynność tym bardziej wierzymy,że się uda


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 wrz 2012, o 18:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 20:54
Posty: 65
Podziękowań: 13
lecz też wiara nie wystarczy, najważniejsza jest wiedza. Ja mam tak, że przeczytam dany rytuał raz i wiem później dokładnie jak to powtórzyć. Ważne jest też, żeby przy wypowiadaniu zaklęć używać własnych słów, najlepiej w formie wierszu, a stałe zaklęcia traktować jako szkic. Im więcej dasz z siebie(własnych słów) tym zaklęcie będzie mocniejsze bo przekazujesz własną energie.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 wrz 2013, o 10:45 

Dołączył(a): 25 wrz 2013, o 10:36
Posty: 1
Podziękowań: 0
Jeśli chodzi o zioła, to ja mogę polecić [link usunięty (spam!)] Oczyszcza organizm jak żadne inne zioło. Stosuję regularnie.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 wrz 2015, o 06:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 13:46
Posty: 9
Podziękowań: 1
Ja również stosuje białą szałwię w postaci kadzidełek. Mogłabym się nad nimi zachwycać jeszcze długo :) Interesuje mnie skąd macie dostęp i czy ktoś z Was np. ma jakieś szczepy szałwii? Mam też białą szałwię w woreczku i wierzę w jej magiczną moc ;)

_________________


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 wrz 2015, o 11:45 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 17:30
Posty: 1477
Podziękowań: 590
Nie chcę Was martwić, ale biała szałwia nie ma działania oczyszczającego, poza tym, że jedynie ładnie pachnie :)

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL