Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: BAWÓŁ
PostNapisane: 30 cze 2012, o 10:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 10:18
Posty: 179
Lokalizacja: centrum Polski
Podziękowań: 30
Bawół

19.02.1901 - 07.02.1902 Metal
06.02.1913 - 25.01.1914 Woda
24.01.1925 - 12.02.1926 Drzewo
11.02.1937 - 30.01.1938 Ogień
29.01.1949 - 16.02.1950 Ziemia
15.02.1961 - 04.02.1962 Metal
03.02.1973 - 22.01.1974 Woda
20.02.1985 - 08.02.1986 Drzewo
07.02.1997 - 27.01.1998 Ogień
26.01.2009 - 13.02.2010 Ziemia

W Chinach Bawół jest symbolem dobrobytu osiągniętego ciężką pracą. Działa rozważnie i spokojnie, może nieco powoli, lecz za to niezawodnie. Jako osoba cierpliwa i niepodatna na zmęczenie najlepiej się czuje, gdy realizuje swoje zamierzenia w myśl stałych planów i konwencji. Dzięki jego metodyczności w postępowaniu można obdarzyć go odpowiedzialnym stanowiskiem. Zwykle nie zaniedbuje swoich obowiązków, a często wypełnia je nawet kosztem otoczenia.
Ludzi urodzonych pod panowaniem Bawoła cechuje stanowczość i przesadnie logiczne myślenie. Potrafią być niezwykle systematyczni i pedantyczni. Za ich małomównością i niechęcią do narzucania się może się skrywać ciekawy intelekt i niezwykłe umiejętności. W czasie niesprzyjających okoliczności zachowują spokój umysłu i nieustającą gotowość do działania. Te zaś cechy sprawiają, że mogą się okazać doskonałymi przywódcami.

Trudno jest zmienić postępowanie Bawołów. Uwielbiają one stare wzorce i zwykle ulegają sile tradycji. Wyśmienicie czują się wtedy, gdy mogą działać w sposób sprawdzony i wypróbowany. Zwykle nie przeszkadza im, że inni posądzają je o brak wyobraźni. Prawdę mówiąc, nie bardzo dbają o opinię innych. Przekonane są, że wyłącznie uporządkowane działanie może zapewnić sukces. Umysły Bawołów są wolne od myśli nieoswojonej i nie służącej określonemu celowi. Raz rozpoczętą pracę doprowadzają do końca, nie licząc na łut szczęścia, ważny jest dla nich jedynie wynik ich pracy.

Bawoły należą do znaków, które charakteryzuje naiwność, szczególnie w tzw. sprawach sercowych. Bawoły nigdy w pełni nie potrafią pojąć, co miłość czy romanse niosą ze sobą. W tym zakresie nie mają efektywnej strategii. Po prostu natura nie obdarzyła ich umiejętnością rozwiązywania problemów romantycznych. Ponieważ zaś bywają przesadnymi konserwatystami, łatwo da się zrozumieć, dlaczego uznają jedynie długie przyjaźnie oraz prawdziwie głębokie związki.

Jeżeli inny znak poślubi Bawoła, nie będzie tego żałował. Bawół będzie wiernie służył, poda ramię w najbardziej odpowiednim momencie. Prawdopodobnie weźmie na siebie odpowiedzialność za sprawy materialne i zadba o w miarę dostatnie życie. Przygotuje na czas śniadanie i to w taki sposób, jak to robiła jego matka, a przed nią babka, a jeszcze wcześniej prababka. Wszystko, nawet pocałunki i powitania, dziać się będzie według utartych już wzorów. Bawoły są zwykle obdarzone wyśmienitą pamięcią, szczególnie gdy chodzi o doznane krzywdy. Są cierpliwe, lecz nie ponad wszystko. Nawet największemu wrogowi nie należy życzyć stanięcia oko w oko ze zniecierpliwionym Bawołem. Bawół potrafi ślepo niszczyć wszystko, co stanie na drodze realizacji zamierzonego celu. Lekarstwem na to jest usunięcie się z zasięgu działania siły Bawoła i przeczekanie nawałnicy.

W domu Bawoły czuwają nad literą prawa. Wiedzą, jak wydawać rozkazy, i zwykle oczekują, że bez sprzeciwu będą one wykonywane. Nie są jednak tyranami i każdemu potrafią zapewnić poczucie bezpieczeństwa. Częściej słuchają głosu rozumu aniżeli serca i raczej należy apelować do ich intelektu niż liczyć na ich emocje. Przecież to rozum buduje rzeczy trwałe, a te Bawoły cenią najbardziej. Wszystkie te cechy sprawiają, że niełatwo jest Bawołom znaleźć partnera na długą drogę wspólnego życia. Kto chce być z Bawołem, musi zaakceptować jego dominację. Dokonać tego może tylko Kogut, Szczur i Wąż. Nie zrozumieją owej dominacji z całą pewnością Tygrysy, Psy i kapryśne Kozy.

Żywioł Metal upewnia Bawoły w działaniu, je fantazjuje. Woda sprawia, że stają się bardziej podatne na sugestie innych znaków, zapewnia im też większą efektywność. Drzewo przyspiesza wolne zwykle działanie, nadaje Bawołu wrażliwość etyczną i umożliwia pracę w grupie. Ogień zaostrza dominację nad innymi, a Ziemia daje natchnienie. Tylko w charakterze Ziemistego Bawoła jest trochę miejsca na emocje, choć zarazem jeszcze bardziej aniżeli bracia trzyma się on ziemi, nie pozwalając sobie na marzenia.

Charakter i sposób postępowania Bawoła pozwala na wyróżnienie pewnych bawolich zawodów. Bawoły zwykle nie boją się żadnej pracy, lecz najlepiej sprawdzają się w czynnościach związanych z ziemią. Potrafią być znakomitymi rolnikami, ogrodnikami, leśniczymi czy plantatorami. Również jako mechanicy i rzemieślnicy osiągają sukcesy. Ich stanowczość może zapewnić wyśmienite wyniki także oficerom, milicjantom, a nawet dyktatorom.

Słynne Bawoły to: Ryszard Lwie Serce, Machiavelli, Napoleon, Hitler, Nehru, Margaret Thatcher, Nixon, cesarz Hirohito, a obok nich Arystoteles, van Gogh, Dante, Camus, Heidegger, Kipling, Rubens, a także Charlie Chaplin, Dustin Hoffman, Robert Redford, Richard Burton, Carlo Ponti i Peter Sellers.

źródło: wróżbyonline.pl

JAKI JESTEŚ?

Najsolidniejsza firma w chińskim zodiaku, dzięki której ten świat się jeszcze kręci.
Bawół to osoba niezwykle pracowita i odpowiedzialna, symbol dobrobytu w Chinach osiągniętego uczciwą pracą. Mimo, że wykazujesz wiele skromności i nie znosisz autoreklamy, z czasem stajesz się autorytetem dla innych. Bawoły brzydzą się oszustwem i kłamstwem, mają dar wygaszania negatywnych emocji i sporów w otoczeniu, dla nich słowa moralność lub etyka nigdy nie są pustymi frazesami.
Twoje dzieciństwo i młodość mogą upływać w pewnym niedostatku, zarówno materialnym, jak i uczuciowym. Z czasem cieszysz się coraz liczniejszymi przejawami życzliwej fortuny, a bywa że na starość stajesz się bardzo bogatym człowiekiem -twórcą rodzinnej zamożności.
Panie Bawoły to doskonałe żony i panie domu. Potrafią wspaniale gotować, urządzać wnętrza i projektować ogrody. Jako domatorka cenisz sobie tradycje i rodzinne wartości.

Dla Ciebie miłość to obrączka na ręku i wspólna przyszłość pod jednym dachem. Zawsze poszukujesz wiernej miłości aż po grób, dlatego długo i wnikliwie poznajesz partnera zanim usłyszy z Twoich ust poważniejszą deklarację.
Bawoły nie są romantykami i obce jest im wzdychanie do wybranka w świetle księżyca. Miłość okazujesz praktycznie, ugotujesz obiad lub wybudujesz dom, ale wiersza raczej nie napiszesz, bo uważasz to za stratę czasu. Zdrady nie wybaczasz, ale jeszcze bardziej doprowadza cię do szewskiej pasji rozrzutność partnera.
Astrologia chińska wychwala Cię jako najlepszego rodzica w zodiaku. Sam w dzieciństwie często doświadczałeś braku zainteresowania ze strony rodziców i nie chcesz aby tego doświadczyły Twoje dzieci. Znakomicie osiągasz trudną harmonię między pobłażliwością a stawianymi wymaganiami, zdarza się, że dzięki wychowaniu oraz troskliwej miłości Twoje dzieci osiągają wyjątkowy sukces w życiu.


ŻYCIE ZAWODOWE I PORTFEL

Twój szef wygrał los na loterii, Twoi podwładni także.
Bawół to urodzony pracoholik i perfekcjonista. Pracujesz często za dwóch, nie narzekasz i samokrytycznie podchodzisz do osiągnięć, które są najczęściej znakomite.
Solidny i niezawodny, jesteś podporą niejednej firmy. Rzadko się zdarza abyś zrobił błyskawiczną karierę w krótkim czasie. Raczej powoli wchodzisz na szczyt, ale jak już tam się znajdziesz z niego nie spadasz.
Warto, aby młody Bawół wnikliwie zastanowił się nad wyborem zawodu. Dla Ciebie bowiem praca to nie sposób zarabiania pieniędzy, ale styl życia. Nie poświęcaj też swoich talentów dla rodziny, rezygnując np. z pracy aby wychowywać dzieci. Bawół bez osiągnięć zawodowych nie poczuje się w pełni spełniony w życiu.
Doskonałe są dla Ciebie profesje, które powiązane są z nieruchomościami i finansami, wojskowością. Masz też talenty naukowe, pisarskie i przede wszystkim aktorskie. W polityce i w stanie duchownym również czekają cię zaszczyty.
Unikaj jednak pracy, która wiąże się z częstymi zmianami, ryzykiem i wymaga szybkiego przystosowania do nowych warunków, bo narazi cię to na stresy i straty finansowe.
Bawoły nie są chciwusami, ale to najlepsi klienci banków. Lubią, kiedy konto puchnie od zer. Nigdy nie wydają pieniędzy na głupoty, za którą uważają m.in. snobistyczne uleganie modom.

KOGO POKOCHAĆ, A KOGO UNIKAĆ

Kogut nieźle Cię rozrusza. Jego fantazja i radość życia są zaraźliwe, a Ty miewasz skłonności do melancholii. W dodatku on najszybciej dostrzeże Twoje zalety ducha i ciała, przełamie nieśmiałość w stosunkach męsko-damskich. Z Wężem i Szczurem stworzysz udaną rodzinę.
Natomiast unikaj romantycznej Kozy. Jesteście z różnych bajek, ona kocha snobistyczne imprezy, zalewa się łzami, kiedy nie ma najmodniejszych butów, Ty wolisz samotność i spokój domowego zacisza.

Szczęśliwy kolor
Czerwień i złoty - mniej zawsze coś na sobie w tych kolorach, kiedy załatwiasz ważne sprawy urzędowe lub finansowe. Szczęśliwy kamień
Onyks - w naszyjniku lub pierścionku pozwala Ci skutecznie działać
Sławne Bawoły
Danuta Stenka
George Clooney

źródło wp.pl


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL