Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 sty 2013, o 15:57 
Miszcz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2013, o 22:33
Posty: 204
Podziękowań: 83
Nie wiem, czy piszę w odpowiednim dziale. Jeżeli nie - poprosiłbym o przeniesienie :)

Na początku warto sobie uświadomić, że każda karta tarota może mówić o tej samej sprawie, tylko z nieco innej strony. Zajmę się tutaj opracowaniem motywu przewodniego wielu wróżb - miłości, w oparciu o Arkana Wielkie, które to stawiają przed zakochanymi 22 Wielkie Wyzwania. Przy okazji omówię znaczenie każdej AW w życiu uczuciowym dziecka.

Głupiec mówi o pierwszej miłości, o początkach edukacji emocjonalnej. ale także o niedojrzałym podejściu do życia uczuciowego. Dziecko przychodząc na świat nie wie, czym są emocje. W pierwszych latach życia uczy się tego od rodziców. Wie, że rodzice je kochają, zanim zrozumie, czym jest miłość. Jest to karta początków - zarówno nowej miłości, przyjaźni, jak i zauroczenia. Nastolatek, któremu pierwszy raz szybciej zabije serce na czyjś widok (i nie mówimy tutaj o babci trzymającej w ręce stówę xD) może być ukazany pod tą kartą. Zapewne jest w tej chwili gotów skoczyć za tą osobą w ogień. Tylko, czy zapał nie okaże się słomiany? (wyzwanie pierwsze)

Mag jest drugim przystankiem w życiu uczuciowym każdego człowieka. Mówi o rozwoju relacji. To okres, w którym zakochani namiętnie biegają po kawiarniach, teatrach i kinach. Poznają się, odkrywają masę wspólnych cech. Tylko, czy nie uznają wkrótce drugiej połówki za nudną, czy wspólne przeżycia nie podzielą ich?
To pierwsza karta męskiej energii, jaką spotyka dziecko na swojej drodze. Odkrycie przez dziecko, że ludzie różnicują się płciowo.
Dziecko w magu zadaje jak najwięcej pytań. W końcu nie chce już być Głupcem :)

Kapłanka jest źródłem matczynej opieki i odbierania należytej lekcji życia. Kapłanka *w tej roli często matka* broni swoje dziecko, jak może przed surowością tego świata. Wychowuje je tak, jakby chciała widzieć wszystkich ludzi - w poczuciu dobra i poszanowania dla każdego człowieka.
Jak śpiewał Michael:
"...And mother always told me:
Be careful of who you love
Be careful of what you do
'Cause the lie becomes the truth

Ostrzega swoje dziecko *ile nie miałoby lat* przed błędami moralnymi. W miłości jest to wyzwanie prawdomówności, empatii. Karta może traktować, by pozostać szczerym i zmysłowym wobec swojego partnera. Traktować go na równi, ale też nie tracić zdrowego rozsądku. Miłość jest nielogiczna - kapłanka wie o tym najlepiej ze wszystkich kart. Spogląda posępnie na migdalących się Kochanków cztery kartoniki dalej. A niech się kochają - myśli sobie - Ważne, żeby z głową.
Kapłanka jest inspiracją, jest wzniosłą myślą. To ona nasuwa na myśl wiersze, miłosne wyznania. To ona dyktuje listy do drugiej połówki. Jest okresem trzeźwego myślenia - czy naprawdę powinienem/powinnam wchodzić w związek? Na to pytanie powinniśmy sobie odpowiedzieć sami. Jest to także wyzwanie wierności - kapłanka jest tajemnicą. Każdy człowiek ma święte prawo do tajemnic, tylko czy nie wstydzimy się wstydzić naszych tajemnic? I jeżeli wstydzimy, to czy możemy z tym coś zrobić?


Cesarzowa
mówi o zdrowym związku, który wzrasta i dojrzewa. To popęd seksualny, to urodzaj w miłości. To także matka i wybranka serca i kochanka. Urodzaj miłości, na razie w całości. Podzieli go dopiero karta Kochanków. Na razie karta stawia przed nami wyzwanie namiętności, pożądania i wyjałowienia związku. Czy do tego dopuścimy? Wszystko zależy od nas
Dziecko w cesarzowej poznaje pojęcie seksualności.

Cesarz urzeczywistnia marzenia o miłości. Może oznaczać silnego, władczego partnera (niekoniecznie mężczyznę :) ). To związek oparty o wzajemny szacunek, tylko czy nie przegniemy w stronę zdominowania drugiej osoby? To wyzwanie do pokonania. Karta ojcowska.
Dziecko w karcie Władcy obiera sobie autorytet *czasem ojca, choć niekoniecznie* i stara się go naśladować

Kapłan mówi o obustronnym zaufaniu i życzliwości wobec siebie. Jest to karta małżeńska. Mówi o wyrzeczeniach, wytrwałości i kontroli nad żądzami. Kapłan stawia pytanie: Czy możesz mi powiedzieć wszystko, jak na spowiedzi? I czy ja zareaguję, jak prawdziwy duchowny? *nie, nie walnę 10 zdrowasiek, wesprę Cię i jakoś to będzie. *:) Tutaj też trzeba sobie zadać pytanie, czy chcemy być ze sobą na całe życie? *Powiedz tak ! @.@*
Dziecko w kapłanie nabiera podstawowej wiedzy społecznej. Rozumie już, czym jest miłość, współczucie. Wie, że należy wspierać ludzi, jest świadome cierpienia innych.

Kochankowie często oznacza dokonywanie wyboru miedzy dwiema osobami. To okrutny moment, kiedy los stawia nas przed decyzją, z kim chcemy spędzić nasze całe życie. Nikt nie wybierze za nas, musimy patrzeć sercem, bo umysł wtedy wysiada :) To także karta spełnienia w miłości, stworzenia harmonijnego związku. Karta ilustruje dwójkę ludzi pogrążonych w pocałunku, roztapiających się w sobie. Karta ta w swoim cieniu może obrazować tęsknotę za związkiem, rozpaczliwą chęć posiadania osoby, dla której byłoby się tą najważniejszą osóbką. Karta (zarówno dla dziecka, jak i dorosłej osoby wchodzącej w związek) wskazuje konieczność usamodzielnienia się materialnego i mentalnego. Odejścia od wpływów rodziców, którzy do tej pory kierowali naszymi poczynaniami, symboliczne odcięcie pępowiny. To konieczny krok, wyzwanie na drodze do stworzenia związku.

Rydwan mówi o nowym zaangażowaniu, o nowej drodze do przebycia w miłości. Dla dziecka to wyfrunięcie z gniazda, w związku jest to próba odległości. Czy ją przetrzymamy? :)

Karta Sprawiedliwość mówi o rzeczowym i realnym spojrzeniu na relacje międzyludzkie, równe traktowanie wszystkich. Może oznaczać sprawy urzędowe związane z wejściem w związek. W miłości to okresowe regulowanie spraw pomiędzy kochankami, które, gdyby napiętrzone, poważnie zaszkodziłyby związkowi. To ułożenie sobie wspólnie życia.Wyzwanie: Przestrzeżenie przed niesłusznymi oskarżeniami, przed wyrządzaniem krzywdy, ranieniem. Pojęcie istoty ładu - dotyczy to zarówno osób w związkach, jak i dzieci.

Eremita określa dojrzały, stały związek ale czasami też i samotność związku.
To wiecznie zamyślony dziadunio, który poznał tajemnice życia. W odwrocie może nie wiedzieć na czym stoi.

Dzieci w Eremicie są zagubione, wiecznie rozmyślające. To tak zwane, już osławione rozkminy, które potrafią dotykać ciekawych tematów. Konieczność poukładania sobie tego wszystkiego, często izolacja od okrutnego świata. Może prowadzić do depresji.

Koło Fortuny mówi o burzliwości i zmienności w związku i w życiu uczuciowym. Należy dbać, żeby partner nie poczuł się samotny. Opowiada o kolejach losu, które będzie dane nam przeżywać, alegoria przysłowiowego "Raz na wozie, raz pod wozem".
Dla nastolatków będzie to oznaczać niesforny los wywracający wszystkie plany, niszczący życie emocjonalne.


Moc określa namiętny silny związek dwojga osób. To siła przetrwania w sytuacjach kryzysowych. Akceptacja swojej seksualności. Gloryfikowanie i uszczęśliwianie partnera. W negacji oznacza spadek zaangażowania, oziębienie związku. Wyzwanie? Dbać, żeby do tego nie doszło, po prostu :)
Dzieci w Sile dążą do osiągania własnych celów, to czas możliwości, w których ma się poczucie zwojowania świata :)

Wisielec mówi o zmianie światopoglądu i przystosowaniu się do zmieniającego otoczenia. To mądrość i doświadczenie płynące z przeżywania. Cieniem tej karty jest stagnacja i wyhamowanie w związku. To karta męczeńska, nie można jej nijak przeskoczyć. Dosięgnie każdego i musi przebrzmieć. Musimy to przeżyć tak, jak Odyn zawieszony głową w dół na Drzewie Życia, przebity swoją włócznią.
U dzieci głównie jawi się właśnie zmiana światopoglądu i przystosowanie (bądź niemożność przystosowania) do zmieniającego się otoczenia.

Karta Śmierć może mówić o zakończeniu jakiejś relacji czy jakiegoś etapu w związku, ale to już zależy od kart stojących obok. To także wspólne przeżywanie życia - próba czasu, którą musimy przejść. Może oznaczać też dawną miłość, która się reaktywuje i dobrze prognozuje na przyszłość. Wbrew pozorom karta wcale nia taka zła.

U dzieci oznacza to zazwyczaj zdanie sobie sprawy z przemijania i odchodzenia starego. To jeden z najbardziej stresujących etapów dla najmłodszych.

Umiarkowanie
określa harmonijną i zgodną miłość. Cieniem tej karty jest niezgoda. Oznacza też konieczność pracy nad związkiem
Dla najmłodszych karta oznacza pracę nad sobą, która będzie skutkować w przyszłości - chociażby wieloletnią naukę.


Diabeł mówi o związku przepełnionym namiętnością, pożądaniem i seksem. Od samodzielnej interpretacji i położenia karty zależy, czy jest to problematyczne w danym związku. Może się zdarzyć, że będzie to nas niszczyć od środka, zakrawać o moralność. Wyzwanie - przeciwstawić się sile pokusy.
Dla nastolatków jest to najczęściej pierwsze spotkanie z nagiętą moralnością, nieliczeniem się z innymi. Może to być druzgocące dla ich psychiki. Często to też cierpienie wyniesione z miłości.

Wieża w sprawach miłości mówi o zakończeniu związku, o niemożności bycia ze sobą o brutalnym zburzeniu relacji. To najmroczniejsza strona tej karty. Nie nastawiajmy się, że jej pojawienie się w rozkładzie przesądzi o naszym szczęściu w związku. Ta karta zapowiada po prostu.... problemy. Problemy, które trzeba przejść razem.
Wieża często towarzyszy nastolatkom przez okres dojrzewania. To przedział czasowy, w którym wszystko się sypie i nic nie ma sensu.

Gwiazda zwiastuje piękny związek, początek korzystnej relacji dla obojga.
Gwiazda oświetla mroki egzystencji, zarówno w miłości, jak i dzieciom. Jest światełkiem nadziei na czarnym nocnym bezkresnym niebie.

Księżyc jest zazdrosny, podejrzliwy i zaborczy. Jest kartą ułudy w kwestiach uczuciowych, nakazującym wyjście z iluzji. To także karta nerwów, sporów, załamań i tajemnic. Należy dbać, żeby zawsze omawiać z partnerem obie strony Waszego księżyca.
Karta często występująca u nastolatków razem z Wieżą i Pustelnikiem. Oznacza błądzenie, zagubienie (również w orientacji). Już nic nie jest pewne, dziecko nie może dociec, czyje emocje są prawdziwe, a czyje okrutnie zafałszowane?

Słońce określa pogodny okres dla miłości, czas obfitujący w emocje. Topienie partnera w miłości. To także miłość homoseksualna.
Podobnież tutaj dla nastolatka. Zupełnie małe dziecko pod wpływem tej karty odczuwa, że jest kochane.

Sąd Ostateczny mówi o wartościowej głębokiej miłości, czasami o zejściu się kochanków. To także miłość emanująca chęcią założenia rodziny.

Sąd Ostateczny przynosi dzieciom poczucie rodzinnej atmosfery, nawiązuje do więzi i wartości rodzinnych.

Ostatnia karta Świat reprezentuje spełnienie marzeń pod każdym względem, także uczuciowym. To miłość, którą postrzegamy jako dar. Pozwala nam się realizować w innych dziedzinach życia, nie wiąże się z niechcianym skrępowaniem naszego Ja.
Nastolatkom karta Świat często pomaga odnaleźć spokój, przystosować się do realiów życia.


Powyższe definicje nigdy nie zostałyby wyczerpane. Jeżeli macie jakieś propozycje, uwagi, to proszę je dopisywać :)


Ostatnio edytowano 31 sty 2013, o 16:57 przez Cohen, łącznie edytowano 2 razy

 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sty 2013, o 16:25 
Zakorzeniony

Dołączył(a): 25 gru 2012, o 20:02
Posty: 27
Podziękowań: 6
wiedza pełna i rzetelna czekam niecierpliwie na opis małych arkanów przez ciebie.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sty 2013, o 19:02 
Wizjoner
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012, o 21:19
Posty: 795
Podziękowań: 256
ciekawe nawet bardzo

_________________
"Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sam jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić."


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL