Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: Archanioł Rafał
PostNapisane: 25 mar 2012, o 08:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2012, o 08:02
Posty: 128
Podziękowań: 43
Obrazek

Archanioł Rafał - jeden z archaniołów w tradycji żydowskiej i chrześcijańskiej; jego imię oznacza "Bóg uzdrawia". Należy do grona aniołów stworzonych przez Boga w pierwszym dniu tworzenia. Archanioł ten pomaga ludziom w leczeniu, dlatego chorzy powinni zwracać się do niego podczas modlitwy o pomoc w uleczeniu. Najczęściej emanuje zieloną barwą.

Kościół rzymskokatolicki czci go jako patrona: aptekarzy, chorych, lekarzy, emigrantów, pielgrzymów, podróżujących, uciekinierów, wędrowców, żeglarzy, policjantów i terapeutów.

Archanioł Rafał występuje w Piśmie Świętym tylko w deuterokanonicznej Księdze Tobiasza, gdzie pod ludzką postacią, przybierając pospolite imię Azariasz ofiarowuje młodemu Tobiaszowi wędrującemu z Niniwy do Raga w Medii swoje towarzystwo i opiekę, chroniąc go przed demonami, a po powrocie uzdrawiając jego ojca. Przeprowadza go szczęśliwie wśród różnych przygód aż do Persji, gdzie mieszka krewny rodziny, który od starego Tobiasza (ojca) pożyczył niegdyś znaczną sumę pieniędzy. Archanioł nie tylko doprowadza Tobiasza do celu podróży, ale też nakłania krewnego by oddał dług, a Tobiaszowi własną córkę Sarę za żonę. Uwalnia również od złych mocy przyszłą żonę Tobiasza - Sarę. Po szczęśliwym zakończeniu podróży Rafał wyjawił młodzieńcowi i jego ojcu, kim jest: Ja jestem Rafał, jeden z siedmiu aniołów, którzy stoją w pogotowiu i wchodzą przed majestat Pański (Tb 12,15).

źródło: wikipedia.org


Modlitwa do Św. Archanioła RafałaŚwięty Rafale Archaniele, który czuwasz przed majestatem Bożym i z polecenia Stwórcy, byłeś przewodnikiem w niebezpiecznej wędrówce Tobiasza. Czuwaj nad drogami naszego życia, ostrzegaj przed niebezpieczeństwami jakie nas zgubić mogą Ty odpędzałeś demony i uzdrawiałeś mocą Bożą. Broń nas przed uległością złu, a gdy zdrowie i życie nasze zagrożone będzie, wstawiaj się za nami u Boga, przedstawiaj nasze sprawy i bądź nam pomocny. Amen.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Archanioł Rafał
PostNapisane: 26 mar 2013, o 18:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2012, o 16:16
Posty: 1131
Podziękowań: 365
Esencją Archanioła Rafała jest siła witalna, dająca moc uzdrawiania wszelkich chorób ciała i duszy oraz niekorzystnych sytuacji i problemów. Ofiaruje swą pomoc, gdy człowiekowi coś grozi. Można na Niego liczyć w każdej trudnej sytuacji. Należy jedynie wizualizować, że energia Archanioła Rafała pulsuje wewnątrz chorującego "jądra" całkowicie go otaczając. By uniknąć rozproszenia anielskiej światłości ważne jest, by głownym kryterium były potrzeby, a nie zachcianki, ponieważ anielska energia nie może być błędnie wykorzystana, nadużyta lub niewłaściwie skierowana. Jeśli człowiek, oddając się pod opiekę Archanioła Rafała, ma czyste intencje, może oczekiwać nie tylko pozbycia się cierpienia, ale również wzbogacenia głębi duchowej i wpłynięcia na wyższy poziom samoświadomości.
Ludzki mózg jest potężny, ale nieożywiony zatraca wrodzoną zdolność samouzdrawiania. Kto uśpi ten dar, może modlić się do Archanioła Rafała, by wzmocnił tę siłę, która będzie wykorzystywana do pozytywnych celów.
Obecność Archanioła Rafała zachęca, by wykorzystać wewnętrzną moc i nie poddawać się, bo po burzy zawsze świeci słońce. Ciężkie chwile są po to, by zastanowić się nad swoim postępowaniem i dokonać przemiany oraz jaśniej wyrażać siebie.
Kto odwraca się od Archanioła Rafała, nie może liczyć na wsparcie w potrzebie. Poza tym ktoś taki może poddać się wpływom złego Anioła, który zadba już o to, by pojawiły się bolesne cierpienia.
Jest Aniołem zdrowia, uzdrawiania, współczucia, miłości, radości, podróży, wiedzy, nauki, postepu, wody święconej, przezorności. Pomaga też odzyskać dług, pozbyć się negatywnych cech charakteru i odpędzić demony czasowo mieszkające w duszy.
Opiekuje się niewidomymi, nauczycielami, uzdrowicielami.
Patronuje podróżnikom, lekarzom, pielęgniarkom, naturoterapeutom.


Tekst do inwokacji: Archaniele Rafale, spraw, abym otworzył się na anielskie przesłanie dające opiekę i siłę samouzdrawiania. Niech stanę się przekaźnikiem duchowej mocy

Żródło: "Anioły - lustro duszy i losu"


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 kwi 2013, o 15:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012, o 21:19
Posty: 818
Podziękowań: 262
Uzdrawiające promienie

Nieskończona moc Rafaela może być ratunkiem w beznadziejnych przypadkach, wielu poważnych chorobach, a nawet nowotworach. Archanioł pomaga także zakończyć niekorzystne sytuacje, koi ból rozstania. Pozwala szybko zregenerować siły.
Jak działa jego uzdrawiająca energia? Rafael otacza nas leczniczym światłem w trzech kolorach: białym, żółtym, zielonym
Biały daje siłę. Żółty jest najbardziej intensywny. Widać go gołym okiem, jednak gdy dociera do skóry lub siatkówki, przekształca się, tworząc iluminację tęczowych promieni. Zielony jest z nich najdłuższy i pewnie dlatego trafia do chorych części ciała. To właśnie ten promień potrafi zdziałać cuda – leczy i regeneruje.


Modlitwa do anioła

Zapal jedną białą świecę i kadzidło o łagodnym zapachu, podobnym do styraku (przypomina aromat żywicy). Usiądź w wygodnym fotelu tak, aby się odprężyć, i zamknij oczy. Spróbuj wyobrazić sobie Archanioła Rafaela w takiej formie, jaka ci najbardziej odpowiada. Kiedy dokonasz wizualizacji Archanioła, zacznij tworzyć wypływające z niego światło w kolorze jasnozielonym. Postaraj się, aby światło pobłyskiwało złotem i przemieniało się w strzelisty promień. Skieruj je w Twoją stronę, w miejsce, gdzie ciało potrzebuje uzdrowienia. Utrzymuj promień w chorym miejscu, czując, jak jego subtelne światło wnika w chore tkanki i leczy je. Nawiąż z Archaniołem mentalny kontakt, prosząc o pomoc w chorobie. Po kilkunastu minutach otwórz powoli oczy i przystąp do modlitwy ustnej.

Modlitwa do Archanioła Rafaela (codziennie przez 9 dni)

Święty Archaniele Rafaelu,
wzywam Cię, abyś przybył do mnie z Niebios i uzdrowił mnie swoim świętym dotknięciem. Ty jesteś jeden z siedmiu aniołów stojących w gotowości przed majestatem Pana. On zawezwał Cię do uleczenia Tobiasza i pomocy dla Sary. Proszę, poślij mi boskie światło uzdrowienia i przywróć mi radość życia. Niech spłynie na mnie promień mocy, aby mnie oczyścić i uleczyć. Zdejmij ze mnie Rafaelu to brzemię choroby, które mnie nawiedziło, a napełnij to miejsce światłem Twojego uzdrowienia. Wyrwij mnie z przepaści chorób i uwolnij z cierpienia. Tchnij we mnie nowego ducha, aby wzrosła we mnie wiara w Boską moc, która wszystko może. Usłysz moją modlitwę Święty Rafaelu i wysłuchaj mnie. Proszę Cię o to w imieniu Pana Zastępów, który Cię posłał i wyznaczył do uzdrawiania chorych. Bądź ze mną, ochraniaj mnie i nigdy mnie nie opuszczaj.
Amen.

cały tekst z : http://www.astromagia.pl/ezosfera/aniol ... ci-rafaelu

_________________
"Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sam jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić."


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL