[ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 lip 2012, o 21:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 mar 2012, o 11:34
Posty: 337
Podziękowań: 204
Obrazek

Anonymous – zdecentralizowana grupa aktywistów internetowych sprzeciwiająca się ograniczaniu wolności obywatelskich, korupcji, konsumpcjonizmowi, cenzurze, fair use, katolickiej etyce seksualnej, wpływowi Kościoła katolickiego na życie publiczne czy łamaniu praw zwierząt. Akcje przypisywane grupie są wykonywane przez pojedyncze osoby lub ich grupy, które działają pod wspólnym szyldem Anonymous. Anonymous podawani są jako wykonawcy wielu SQL injection i DDoS przy użyciu botneta i programu Low Orbit Ion Cannon. Anonymous-OS to system operacyjny zawierający kilkanaście aplikacji wspomagających hakowanie. Jego, Anonyupload (serwis p2p) oraz Anontune (platforma muzyczna) podejrzewa się o związki z Anonymous (od systemu operacyjnego grupa się odżegnuje). Niektórzy ludzie działający jako Anonymous współpracowali z grupą hakerów LulzSec. Działa wiele krajowych grup Anonymous, np. AnonPoland, AnonSlovenia czy angielska ATeam. Do komunikacji pomiędzy sobą, mediami i społeczeństwem używają swoich własnych stron (główna witryna ma 15 mln odwiedzin), Facebooka (440 tys. "Lubię to!"), Twittera (560 tys. śledzących), Pastebin (i jego odpowiednika - Anonpaste), YouTube czy Encyclopedia Dramatica. Dane pozyskane przez hakerów bywają zamieszczane na The Pirate Bay. Wieloetapowe i zaplanowane akcje Anonymous noszą nazwę operacji (np. operacja Payback czy operacja Paperstorm). Niektóre działania hakerów mają charakter żartobliwy, inne pomagają społeczeństwom uciskanym przez reżimy[24]. Czasami określani są mianem „haktywistów”. Ich dewiza to: "Jesteśmy Anonymous, Jesteśmy legionem, Nigdy nie przebaczamy, Nigdy nie zapominamy, Oczekujcie nas.". Kojarzeni są także z hasłem: "Obywatele nie powinni bać się swoich rządów. Rządy powinny bać się swoich obywateli.". Manifesty ludzi utożsamiających się z grupą najczęściej zaczynają się od zdań: "Witajcie, obywatele świata. Jesteśmy Anonymous."

Źródło: Wikipedia







To tylko kilka z aktywności najsławniejszej grupy na świecie. Anonymous, kim są? nikt nie wie. Ale rząd się ich boi. W jednej chwili potrafią ujawnić dokumenty rządowe które są zabezpieczone hasłami które znają tylko w rządzie. Czy robią coś źle?
Jak dla mnie nie, ta grupa pokazuje w jakim świecie żyjemy i nakłania nas do walki, walki o wolność. Filmiki pokazują przykład aktywności Anonymous w Polsce podczas protestów w sprawie ACTA. Ja się podpisuje pod grupą Anonymous. I sam bym ubrał ich maskę.
Jestem za tym co oni chcą wprowadzić.
A Wy co o tym myślicie? Czy Anonymous ma znaczenie w sprawie NWO?

_________________
http://wrozbitabartemaus.manifo.com
http://ezocud.pl


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lip 2012, o 20:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 13:52
Posty: 312
Podziękowań: 39
Cele szlachetne.
Metody niekoniecznie.

_________________
Sceptyk


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lip 2012, o 21:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 mar 2012, o 11:34
Posty: 337
Podziękowań: 204
Metody nie konieczne? A czy ukrywanie prawdy przez polityków w naszym kraju jest konieczne? Czy nie interesowało by Cię wiele faktów? Np. na co idą Twoje podatki z ciężko zarobionych pieniędzy?
A no tak lepiej nie wiedzieć że rząd lata samolotami z miasta do miasta za Twoje podatki.
I to jeszcze rząd chce wprowadzić cenzurę w internecie. Niby wielka wolność słowa a słowa wypowiedzieć nie wolno.

Dlatego jestem za grupą Anonymous. I stałbym między nimi w szeregu do stworzenia NWO takiego o jakim mówią w swoich przekazach. Bo cele jak sama zauważyłaś mają szlachetne.

_________________
http://wrozbitabartemaus.manifo.com
http://ezocud.pl


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lip 2012, o 21:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 13:52
Posty: 312
Podziękowań: 39
Jasne, że mnie interesuje gdzie moja kasa przepada i co wyprawiają wielcy rządzący dzięki niej. Jednak hakerstwo to dla mnie też łamanie pewnych wartości, nie popieram tego, pomimo korzyści jakie przynosi. Do zgrupowania bym nie przystąpiła na pewno, nie na takich zasadach.
Fajnie jednak wiedzieć, że komuś chce się działać, pomijając juz kwestię srodków.

_________________
Sceptyk


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lip 2012, o 21:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 mar 2012, o 11:34
Posty: 337
Podziękowań: 204
Bycie hakerem to nic złego. Hakerzy są potrzebni, za to Crackerzy są już nielegalnym ugrupowaniem.
Haker tylko łamie zabezpieczenia dlatego są potrzebni, żeby umacniać takie zabezpieczenia. Crackerzy wyciągają dane z plików pod zabezpieczeniami.

Mi nie chodziło o to aby być Hakerem czy Crackerem, mi chodziło bardziej o staranie się pokazywania światu co ludzie robią źle i co powinni zrobić aby zapanował pokój.

Jedna osoba nie zmieni świata, za to grupa ludzi może to zrobić.

_________________
http://wrozbitabartemaus.manifo.com
http://ezocud.pl


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 13 lip 2012, o 21:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 13:52
Posty: 312
Podziękowań: 39
Bartemaus napisał(a):
Bycie hakerem to nic złego. Hakerzy są potrzebni, za to Crackerzy są już nielegalnym ugrupowaniem.
Haker tylko łamie zabezpieczenia dlatego są potrzebni, żeby umacniać takie zabezpieczenia. Crackerzy wyciągają dane z plików pod zabezpieczeniami.


Nie wiedziałam, dzięki za info :)

Bartemaus napisał(a):
Mi nie chodziło o to aby być Hakerem czy Crackerem, mi chodziło bardziej o staranie się pokazywania światu co ludzie robią źle i co powinni zrobić aby zapanował pokój.


Też jestem jak najbardziej za.

Bartemaus napisał(a):
Jedna osoba nie zmieni świata, za to grupa ludzi może to zrobić.


W masie siła, i tu się godzę. Oby mądrze prowadzonej masie ;)

_________________
Sceptyk


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 gru 2012, o 15:48 

Dołączył(a): 12 paź 2012, o 18:13
Posty: 58
Podziękowań: 15
Ja się podpisuje pod grupą Anonymous


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL